0 obserwujących
43 notki
64k odsłony
419 odsłon

W (PO)goni za króliczkiem (zajączkiem)

Wykop Skomentuj

W Poniedziałek Wielkanocny będzie tylko lanie wody?

- Tak naprawdę, to nie wiadomo, skąd pochodzi popularny polski zwyczaj oblewania się wodą w poniedziałek. Niektórzy twierdzą, że pochodzi on z Jerozolimy, gdzie schodzących się i rozmawiających o zmartwychwstaniu żydów rozganiano sprzed okien wodą. W poniedziałek będzie spokój.

W tym roku Wielkanoc poprzedza miesięcznicę zamachy Smoleńskiego, czy to jakiś znak i sygnał do odrodzenia, a może tylko układ kalendarza tak się ułożył?

- Nie tylko miesiącznicę, ale 2. rocznicę. Poniedziałek będzie spokojny. We wtorek natomiast niewolnicy spotkają się przy pałacu prezydenckim, by upamiętnić ofiarę smoleńską. W którymś z wywiadów już o tym mówiłem. Teraz sam widzisz, że wszystko to razem nabiera nowego sensu i wymiaru. Wiele rodzin w czasie wielkanocnym poda pieczoną kaczkę.

W Warszawie szykowane są obchody rocznicy zamachu smoleńskiego, ale władza utrudnia ich organizację. Czego się boją? Czy 10 kwietnia może być tym impulsem do wzmożonych protestów?

- 10 kwietnia nie będzie impulsem do protestów. Temat smoleński został już ograny. Nawet jeśli wyjdą z ukrycia twarde dowody dotyczące zamachu, to i tak większość ludzi w to nie uwierzy. Medialnie temat został zasypany. Nie jest on elementem scalającym niewolników. Niewolników scali jedynie pojawienie się Spartakusa albo Mojżesza.

Czy ty jesteś takim Mojżeszem. Mówią o Tobie, że jesteś prorokiem?

- Mojżesz nie był prorokiem, ja też nim nie jestem. Jestem pisarzem. To zabawne, bo ktoś w 2009 roku porównał książkę Pola Laska do Laski Mojżesza. Myślisz, że powinienem zwołać naród wybrany i ruszyć z nim do ziemi obiecanej?

A czemu nie?

- Wydaje mi się, że naszą ziemię obiecaną już znaleźliśmy i na niej jesteśmy. Dziś podróż wyglądałaby inaczej. Zresztą jak przyjrzysz się temu, co zrobił Jezus w święto paschy – nieprzypadkowo wybrał święto Paschy – to zrozumiesz, że on pokazał, a wręcz dokonał kolejnego wyjścia z Egiptu. Z tym że Egipt zaanektował jego religię i przejął system Jezusa, by znów zniewolić ludzi. Dziś wyjście z Egiptu też powoli się zaczyna. Mojżesz i mesjasz są zbiorowi i nieznani. Ja jestem pisarzem, jak wielu innych, i wzywam ludzi, którzy sami się wybiorą.

No i co, wyjdziesz z nim na ulice, by protestować. ?

- Ja na ulice wychodzić nie będę i protestować nie będę, Kiedy nadejdzie czas, poproszę Faraonów by nas uwolnili.

Ale przecież w Polsce od stycznia protestują różne grupy społeczne, nie chciałbyś się dołączyć i stanąć na czele? Donald i jego „spółka z o.o.” skutecznie gasi każde ognisko zapalne. Mało tego, prowadzą rozmowy „profilaktyczne” na komisariatach, bo o zastraszaniu nie może być mowy. Wysyłają agentów ABW do domów organizatorów protestów. Jednak to wszystko za mało, bo coś się dzieje niedobrego z Polakami. Powiedz mi: czemu nasi rodacy tak dają sobą manipulować władzy i mediom?

- Jak powiedziałem nie jestem ani Spartakusem, ani Mojżeszem, ani mesjaszem. Jestem Alefem Sternem, pisarzem. Protesty nic nie dadzą. I nic nie zmienią. Ludzie znów muszą je przeżyć, by po latach zrozumieć i nauczyć się, że miałem rację. I za kilkanaście lat to zrozumieją.

Wtedy będzie za późno.

Wcale nie będzie za późno. Wtedy się wszystko stanie, kiedy będzie właściwy czas.

Co się jeszcze musi się stać w Polsce, by ludzie wywalili na zbity pysk grupę trzymającą władzę? Jasnowidz Jackowski twierdzi, że kryzys nie zakończy się bez wojny? Czy to scenariusz realny? A więc, co Twoim zdaniem nas czeka?

- Moim zamiarem nie jest straszenie ludzi na święta. O możliwej wojnie i rewolucji napisałem w książce „Pola Laska” prawie 4 lata temu. Kilkakrotnie pisałem w książce o kryzysie i o trzeciej wojnie światowej, mówię o nich od 2006 roku i co roku obserwuję narastającą machinę jego wywoływania, wszystko jest na stronach odnoszących się do wydarzeń poszczególnych lat: 206, 207, 208, 209, 210, 211 i 212. Lubię pokazywać, że daty, liczby są ze sobą powiązane. Bo tak jest zbudowany cały świat. Oparty na prostych zasadach. Na chaosie, który jest uporządkowany. Słowa to też matematyka. Muzyka również. Moje książki budowane są z matematycznych klocków. Bo wiem, że liczby dla wielu ludzi od tysiącleci mają ogromne znaczenie, dla mnie znaczenie mają również daty. A teraz nadszedł czas i pojawili się prorocy tak jak w książce zapowiadałem.

Teraz Jackowski zapowiada kryzysy, wojnę itp. On zapowiada, a ja napisałem kilka lat temu. Tyle że ja zapowiedziałem nie po to, by się stało, tylko po to, by przestrzec przed konsekwencjami i dać ludziom szansę na zmiany.

Czemu o czymś mówisz, żeby się nie wydarzyło i nie stało?

- Przestrzegam, bo wierzę w ludzką inteligencję. Bo ja wierze w ludzi, w człowieka. Jestem humanistą. I wierzę w ludzką potęgę miłosierdzia. A Jasnowidz Jackowski to szarlatan taki sam jak detektyw Rutkowski. Fałszywi prorocy nawołujący ludzi do rewolucji i wojny. Uważam, że wojny może nie być, choć będziemy do niej prowokowani. Dlatego zachęcam wszystkich wierzących i niewierzących, by byli dobrymi i życzliwymi ludźmi, by modlili się o pokój i by tą ideą kierowali się w życiu codziennym.

Wszyscy jesteśmy ludźmi, którzy są zniewoleni przez globalny system, który w różnych miejscach ziemi inaczej się nazywa. I przez ten system jesteśmy jedni na drugich napuszczani. Jeśli będziemy chcieli pokoju i dobra, to tak będzie i znów poplączemy plany tym, którzy chcą wojny. Nas jest więcej i chcemy dobra, pokoju i spokoju oraz wolnego świata. Żydzi modlą się o spotkanie w wolnej Jerozolimie. A ja namawiam, byśmy spotkali się w wolnej ziemi obiecanej, którą dał nam Pan. Życzę wszystkim Dobrej Mocy na Pesach i Wielkanoc. Niech ta ofiara spełniona nie będzie nadaremna. Amen.

Alef Stern jest autorem książkiPola Laska” w której już w 2009 roku opisał zamach w Smoleńsku, powieści „Ostatni Lot. Operacja K.”, która opisuje przyczyny zamachu smoleńskiego, a powstała na podstawie scenariusza serialu oraz ZUKRYCIA – kodu do zrozumienia tych 2 książek. Książki Alefa Sterna można kupić m.in. TUTAJ.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale