Hanna Foltyn-Kubicka Hanna Foltyn-Kubicka
68
BLOG

Przypomnieli sobie o Rotmistrzu?

Hanna Foltyn-Kubicka Hanna Foltyn-Kubicka Polityka Obserwuj notkę 53

Posłowie do EPP-ED skorygowali swoje głosowanie w sprawie ustanowienia Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmami.

Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego skupieni w grupie politycznej EPP – ED wydali komunikat dotyczący bulwersującego polską opinię publiczną głosowania w sprawie ustanowienia rocznicy śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

W komunikacie Posłowie, należący do PO i PSL tłumaczą się „błędem technicznym jaki miał miejsce podczas głosowania na ostatniej sesji plenarnej”. Tłumaczenie to jest zaskakujące w kontekście niedawnych wypowiedzi prasowych, w których zgodnie twierdzili, iż zagłosowali zgodnie z instrukcjami swojej grupy politycznej. Jeszcze bardziej zaskakuje fakt, iż dwoje spośród polskich posłów z EPP – ED zagłosowało za przyjęciem poprawek Poseł Hanny Foltyn – Kubickiej. W tym kontekście tłumaczenie się błędem technicznym sprawia, iż Posłowie Małgorzata Handzlik i Filip Kaczmarek albo przedziwnym zbiegiem okoliczności ustrzegli się błędu, albo też chcieli zagłosować przeciwnie, co byłoby zupełnie absurdalne.

Sprawa głosowania przez polskich Posłów do PE przeciw poprawkom Poseł Hanny Foltyn – Kubickiej zbulwersowała środowiska kombatanckie, które domagają się od parlamentarzystów wyjaśnień w tej sprawie.

 

Posłanka Grupy Politycznej Unii na Rzecz Narodów(UEN). Członek - założyciel PiS Sopot, była radna, była posłanka na Sejm RP. Mieszkanka Sopotu, kolekcjonuje porcelanę.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka