Blog
Prosto z Brukseli, Prosto ze Strasbourga
Hanna Foltyn-Kubicka
Hanna Foltyn-Kubicka Polityk. Posłanka do Parlamentu Europejskiego. Członek Komisji Spraw Międzynarodowych
0 obserwujących 55 notek 30764 odsłony
Hanna Foltyn-Kubicka, 15 kwietnia 2009 r.

Przypomnieli sobie o Rotmistrzu?

Posłowie do EPP-ED skorygowali swoje głosowanie w sprawie ustanowienia Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmami.

Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego skupieni w grupie politycznej EPP – ED wydali komunikat dotyczący bulwersującego polską opinię publiczną głosowania w sprawie ustanowienia rocznicy śmierci Rotmistrza Witolda Pileckiego Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

W komunikacie Posłowie, należący do PO i PSL tłumaczą się „błędem technicznym jaki miał miejsce podczas głosowania na ostatniej sesji plenarnej”. Tłumaczenie to jest zaskakujące w kontekście niedawnych wypowiedzi prasowych, w których zgodnie twierdzili, iż zagłosowali zgodnie z instrukcjami swojej grupy politycznej. Jeszcze bardziej zaskakuje fakt, iż dwoje spośród polskich posłów z EPP – ED zagłosowało za przyjęciem poprawek Poseł Hanny Foltyn – Kubickiej. W tym kontekście tłumaczenie się błędem technicznym sprawia, iż Posłowie Małgorzata Handzlik i Filip Kaczmarek albo przedziwnym zbiegiem okoliczności ustrzegli się błędu, albo też chcieli zagłosować przeciwnie, co byłoby zupełnie absurdalne.

Sprawa głosowania przez polskich Posłów do PE przeciw poprawkom Poseł Hanny Foltyn – Kubickiej zbulwersowała środowiska kombatanckie, które domagają się od parlamentarzystów wyjaśnień w tej sprawie.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Posłanka Grupy Politycznej Unii na Rzecz Narodów(UEN). Członek - założyciel PiS Sopot, była radna, była posłanka na Sejm RP. Mieszkanka Sopotu, kolekcjonuje porcelanę. image

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Odpowiedzi @ stonoga Chciałabym zauważyć, że to nie ja pisałam ten tekst. Owszem,...
  •  @ Ziggi   Czuję się  @ Ziggi   Czuję się wywołana do tablicy i - mimo...
  • @ Venissa Owszem, czytałam... tylko że już nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Takie...

Tematy w dziale