35 obserwujących
1866 notek
1256k odsłon
1321 odsłon

Smutne reminiscencje poświąteczne

Wykop Skomentuj86

                                           image

Polacy są objęci rygorami państwowych nakazów i zakazów dla ograniczenia rozwoju epidemii koronawirusa, rażącego Polaków zakaźną chorobą, która już uśmierciła blisko 7 tysięcy rodaków. 

Jak widać epidemia ta, to nie żarty dlatego „wojenny” nieomal rygor dyscypliny społecznej egzekwowanej przez państwo jest w pełni zasadny i wymaga respektowania.   

Wiadomo, że ukarano już w Polsce gigantycznymi mandatami karnymi (grzywnami)  /kilkanaście tys. zł./  bardzo wielu  Polsków za łamanie zakazu nieuzasadnionego życiowo wychodzenia z domu lub nierespektowania obowiązku kwarantanny.  

Najdziwniejsza obecnie w świecie polska praworządność /lub jej brak/ wyłączyła jednak z tych powszechnych karalnych zakazów pandemicznych PiS i rząd polski, którzy gromadnie zebrali się na Placu Piłsudskiego z okazji 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej, chyba w przekonaniu, że COVID 19  grzecznie wstrzyma się od atakowania, polskich dygnitarzy partyjnych i rządowych, którą to nadzieją jak widać podzieliła policja takim kuriozalnym oświadczeniem: 

„W przypadku piątkowych obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej nie mamy do czynienia ze zgromadzeniem (Plac Piłsudskiego) w trybie ustawy (antywirusowej) – przypomina stołeczna policja. Poszczególne osoby wykonują swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji. Podobnie, jak prowadzący relacje dziennikarze – wyjaśnia”. 

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/6481896,katastrofa-smolenska-zgromadzenie-ksp-rocznica-obchody.html  

Polskie państwo nadgorliwie karząc rowerzystę okazało mu zupełnie inną, rygorystyczną twarz polskiej władzy: 

„Karą w wysokości 12 tys. złotych został ukarany mężczyzna, który jeździł na rowerze po Bulwarze Kurlandzkim. Wysokość mandatu wywołała sporo kontrowersji. Na antenie Polsat News do sprawy odniósł się Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk: To naprawdę nie jest czas na realizację swoich pasji, realizację swoich planów treningowych. To jest czas wyrzeczeń dla nas wszystkich. Takie rzeczy jak bieganie i rower można odłożyć na bok. Sam jestem zapalonym rowerzystą, od miesiąca przesiadłem się na trenażer i staram się tę aktywność realizować w miejscu zamieszkania, nie narażając innych – skomentował w rozmowie z Polsat News Komendant Główny Policji. 

https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/w-polsce/10313648/12-tys-zl-mandatu-dla-rowerzysty-komendant-glowny-policji-mamy-czas-wyrzeczen.html  

„To jest czas wyrzeczeń dla nas wszystkich”. Warto powtórzyć te słowa Komendanta Głównego Policji. Szkoda, że policja nie ma odwagi tego mówić naszej „pożal się Boże”  władzy!. 

Zaś samochodowy rajd Jarosława Kaczyńskiego na cmentarz (zamknięty dla obywateli) opisała w liście otwarty do prezesa PiS p. Ilona Łepkowska, scenarzystka takich produkcji jak "Klan", "Barwy szczęścia" czy "M jak miłość": 

„Zobaczyłam dziś w internecie zdjęcie, jak wysiada Pan z limuzyny zaparkowanej w alei Cmentarza Powązkowskiego, gdzie wybrał się Pan, mimo zakazów, by odwiedzić grób swojej Matki. Tym samym okazał Pan głęboką pogardę i całkowity brak zrozumienia uczuć milionów zwykłych Polaków, ludzi, w których interesie działa Pan ponoć od dziesięcioleci. Tych Polaków, którym w te Święta nie dane będzie odwiedzić grobów swoich bliskich, bowiem im, zwykłym Polakom jest to zakazane - napisała na początku swojego listu Ilona Łepkowska”.  

https://www.gala.pl/artykul/ilona-lepkowska-wystosowala-list-otwarty-do-jaroslawa-kaczynskiego-okazal-pan-lekcewazenie-ludziom-200411062912  

To tyle tych poświątecznych reminiscencji na tle dramatu pandemicznego, obejmującego Polaków surowymi środkami dyscyplinującymi w imię troski o stan zdrowia rodaków, z tym, że z takiego obowiązku sami siebie zwolnili dzierżący w Polsce władze na najwyższym szczeblu państwa jawnie, otwarcie i w pełnej pogardzie dla narodu polskiego. 

To są mocne słowa, ale na pewno nie najmocniejsze jakie powinno się w tej sytuacji użyć pod adresem dygnitarzy rządzących Polsce! 

Wykop Skomentuj86
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura