FranioMinor FranioMinor
286
BLOG

10 zdań św. Jana Pawła II

FranioMinor FranioMinor Społeczeństwo Obserwuj notkę 2
Te 10 zdań znajduje się w międzynarodowym Centrum Kultury Naukowej im. Ettore Majorana w Erice, na Sycylii. Umieszczono je na ścianach tego Centrum z inicjatywy włoskiego fizyka prof. Antonino Zichichi i jego współpracowników jeszcze za życia Papieża.

A oto one:

Nic, co powstaje w imię Miłości, nie powinno nigdy być potępione.
Jeśli jest to niezrozumiałe, czyli, jeśli nawet wydaje się błędem, to takie działanie w imię Miłości powinno być wybaczone. Kiedy bowiem stanie się już zrozumiałe, wówczas przyczyni się do wzbogacenia naszej Wiary.
   
Tak Nauka, jak i Wiara są darami Boga.
   
.Zastosowania Nauki nie są już Nauką; właśnie dlatego Technika może być wykorzystywana zarówno na rzecz, jak i przeciwko wartościom życia i godności ludzkiej.

Ludzkość może zginąć od techniki, którą sama wcześniej rozwinęła, ale nie od prawdy odkrywanej na drodze badań naukowych.
   
Jak w czasach dzidy i miecza, tak i dzisiaj, w epoce pocisków rakietowych, tym co zabija, prędzej niż broń, jest serce człowieka.
   
Wolontariat naukowy jest jedną z najbardziej szlachetnych form miłości bliźniego.
   
Zastosowania nauki do dobrych celów są żywym świadectwem takiej nadzwyczajnej ciągłości, pozostawania w łączności z dziełem Stworzenia.
   
Miłość zwycięża, obala granice, usuwa bariery między istotami ludzkimi. Miłość tworzy nowy rodzaj społeczeństwa.
   
Nauka jest osadzona w Świecie materialnym, ale prowadzi nas do Świata duchowego.
   
Niech niewierzący rozważają, wierzący niech rozważają i modlą się; wierzący i niewierzący, wszyscy razem, natchnieni dobrą wolą, niech działają w celu dokonania na całym świecie Wielkiego Zjednoczenia Wiary i Rozumu.
   

 
                                                          Jan Paweł II

Jako uzupełnienie do tych zdań przytoczę pewien dokument oddający kontekst ich doboru czyli Manifest z Erice.

image

Wiem, dla wielu współczesnych to stare dzieje, ale.... dzisiaj znowu mamy wojnę w Europie, a i w innych częściach świata konfliktów nie brakuje.

FranioMinor
O mnie FranioMinor

Zdziwiony próbuję zrozumieć Świat z perspektywy kilku krajów

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo