48 obserwujących
356 notek
371k odsłon
2945 odsłon

Trump, konserwatywne radio, Żydzi i Ukraina

Wykop Skomentuj25

Polityczna Ameryka pluszcze się w medialnej nienawistnej wojnie cywilnej otwierającej i jednocześnie blokującej drogi i szanse związane z przyszłorocznymi prezydenckimi wyborami. Spiker Izby Reprezentantów Kongresu, Nancy Pelosi wprost nazwała prezydenta Trumpa “uzurpatorem”!. Desperacko czyhający na każde możliwe potknięcie Trumpa, liderzy Demokratów montują jedną zasadzkę po drugiej gromko grzmiąc: “Nikt nie jest ponad prawem!”. Chcieliby powtórzyć schemat z kampanii wyborczej republikańskiej opozycji z 2000 r., kiedy to Bush Młodszy prowadził kampanię (przeciwnik Al Gore) pod hasłem ”przywrócenia szacunku do Białego Domu”. Oczywiście chodziło o wcześniejszy impeachment (wybryki seksualne) prezydenta Billa Clintona. Dziś Moniką Lewinsky ma być cała Ukraina!

image                                        https://pbs.twimg.com/media/ELufvNjUwAENarf?format=png&name=small                                                                                                  W polityce amerykańskiej ogromną popularnością i wpływami ciągle jeszcze cieszy się konserwatywne radio (talk show), którego niekwestionowanym królem (ok. 30 mln słuchaczy tygodniowo) jest 68-letni Rush Limbaugh (od 1988 r. The Rush Limbaugh Show). Wychowany w rodzinie prawników w stanie Missouri, rebel Rush nie ukończył studiów, to radio było jego przeznaczeniem, przez kilka lat był disc jockeyem. Później próbował też szczęścia z telewizją (1992-96). Swoją profesjonalną karierę komentatora politycznego rozpoczął w stolicy Kalifornii, Sacramento w 1984 r. Obecnie jego 3 godzinny codzienny program radiowy nadawany jest przez co najmniej 600 stacji obejmujący cały kraj (i południową Kanadę). Głos przeciwko aborcji (“nazizm”, “współczesny holokaust”) i lewackiemu feminizmowi. Rush stracił kompletnie słuch i słyszy dzięki specjalnym elektrodom (implanty). Głośny był skandal (a nawet areszt), z nadużywaniem przez Rusha środków przeciwbólowych związanym z bólem, po nieudanej operacji pleców . Obecnie mieszka i nadaje z Palm Beach (od 1996 r., wcześniej z Nowego Jorku) na Florydzie. Jest mentorem konserwatywnych Amerykanów i autorem kilku bestsellerów, tłumaczonych na wiele języków świata. Ostatnio z czwartą żoną (ciągle bezdzietny) wydają również książki mające w duchu patriotycznym wpływać na dzieci i młodzież (“Rush Revere”). Jest najlepiej zarabiającym radiowcem (Forbes podaje tu $84,5 mln rocznie) i 11-tym najlepiej zarabiającym celebrytą. 

Drugim w kolejności tenorem politycznego konserwatywnego radia jest 57-letni nowojorczyk (Irlandczyk z pochodzenia) Sean Hannity, który również zaczynał swoją karierę radiową disc jockeya podczas studiów w Kalifornii. Prezentuje się jako przystojny, patriotyczny amerykański konserwatysta. Znajomy Trumpa. Obok popularnego programu radiowego posiada również wysoko oceniany program w telewizji (FOX News). Podobnie jak Rush (u którego u progu kariery bywał na zastępstwie) jest bardzo pracowity, ale w przeciwieństwie do Rusha do programu zaprasza wielu gości. Od lat mocno inwestuje w budownictwo mieszkaniowe, jest przez to bogaty. jest sztandarowym zwolennikiem prawa do posiadania broni, dba o kondycję, posiada czarny pas którejś tam ze sztuki walki. Sympatyczny.

Następnym w rankingu popularności jest 62-letni prawnik (jeszcze z administracji R. Reagana) dr Mark Levin, autor wielu wartościowych bestsellerów, polityczny komentator, wcześniej never-Trumper, dziś mocno popierający Trumpa żydowski religijny syjonista, którego rodzina wywodzi się z pogranicza Rzeczypospolitej i Rosji. Mark ma solidną wiedzę prawniczą, wyraźną potrzebę dominacji i autorytetu, ma również własny dość popularny niedzielny program na FOX News. Słynie z podniesionego głosu i ostrych ciętych opinii, ostatnio ma kłopoty zdrowotne prawdopodobnie z astmą. Wybitny znawca Konstytucji.

Ostatnim z gwiazd amerykańskiego konserwatywnego radia godnym wymienienia jest 77-letni dr Michael Savage ( właść. Michael Weiner), którego dziadek z ojcem przybyli z Mińska. W 2009 r. nadawał na 400 stacjach i miał tygodniowo ok. 20 mln słuchaczy, później po zawirowaniach (spadł z II pozycji na 4-tą) zmienił właściciela syndykatu radiowego. Wychowany w nowojorskim środowisku żydowskim Savage zaczynał jako liberał, (ojca określa jako ateistę) jednak odszedł od tego środowiska (San Francisco) ok. 1980 r. Wcześniej studiował i organizował unikalne kolekcje botaniczne na wyspach Pacyfiku, mieszkał na Hawajach, gdzie odczuwał silny odwrócony rasizm (przeciwko białym). Bardzo ambitny (po dwóch stopniach magisterskich, obronił doktorat na UC Berkeley), ale i utalentowany gawędziarz, autor wielu bestsellerów tak z dziedziny odżywiania (system odpornościowy), ziół i naturalnych leków, epidemii, jak również filozofii, poezji, czy muzyki. Uchodzi za nacjonalistę. Na początku swojej radiowej kariery (San Francisco) w 1994 r. ukuł fundamenty swojego nacjonalizmu i konserwatyzmu: granice, język, kultura. Mimo pewnej brutalności języka, jest zaborczym cholerykiem, skłonnym do depresji, “gwałtownikiem”, bardzo szybko przechodzi z liryzmu do wściekłych ataków. Bardzo twórczy, potrafi imponować niesamowitym światem skojarzeń i bogatą wyobraźnią. W 2009 r. ze względu na krytykę imigracji i wskazywanie na niesione przez nią niebezpieczeństwa i konsekwencje, otrzymał zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii. Prywatnie, o rozbieganej wyobraźni podstarzały talent zakochany w swoim również starszym już pudelku miłośnik i konserwator zagrożonych ludzką bezmyślnością gatunków zwierząt w najdalszych zakątkach świata. 

Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka