Gasipies Gasipies
623
BLOG

Apel o poparcie. Petycja do Kongresu USA w sprawie katastrofy po

Gasipies Gasipies Polityka Obserwuj notkę 15

Ludziska,

dopisujcie się, najlepiej za.

W tej chwili za jest około 3000 za, przeciw 20 (z czego parę chyba na skutek błędu).

Po otrzymaniu maila jeszcze raz wchodzi się na stronkę w celu potwierdzenia.

 Petycja do Kongresu USA w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem

Tytuł urwał się na po, powiedzmy, że przypadkiem, aczkolwiek niektórzy powiadają, że nie ma przypadków, też się nad tym zadumałem onegdaj.

 

Petycja jest na stronie: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5790

www.petycje.pl/petycjePodglad.php


 
 
  Kongres Stanów Zjednoczonych

Szanowni Państwo,

10 kwietnia 2010 w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiej zginął prezydent Polski, jego małżonka i dziewięćdziesięciu czterech przedstawicieli państwa polskiego. Wśród nich byli szef Banku Centralnego, szef Instytutu Pamięci Narodowej,
Rzecznik Praw Obywatelskich, dowódcy wszystkich rodzajów wojsk, członkowie parlamentu, rządu i duchowieństwo. Śmierć elity politycznej państwa wstrząsnęła milionami osób w Polsce, ale także opinią publiczną na całym świecie. W efekcie katastrofy nastąpiły zmiany polityczne mające również konsekwencje dla polityki zagranicznej w Europie Środkowej.
Od pierwszych minut po katastrofie inicjatywę w śledztwie trzymało państwo rosyjskie rządzone autorytarnie przez premiera Władymira Putina.
Urzędnicy Putina przejęli kluczowe dowody, w tym czarne skrzynki. Strona polska otrzymała jedynie kopie niektórych dowodów. Kopie te, jak w przypadku czarnych skrzynek, nie odzwierciedlały całości oryginałów. Strona rosyjska zawsze odrzucała możliwości badania wersji jakiejkolwiek winy Rosjan, sugerując odpowiedzialność
pilotów, a nawet samego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Opinią publiczną wstrząsa widok niezabezpieczonych szczątków samolotu; niektóre z ważnych części tej maszyny zostały
przewiezione przez dziennikarzy do Polski. Inne stały się przedmiotem handlu miejscowej ludności. Władze, przy pomocy życzliwych im mediów, próbują zagłuszyć wszelkie dociekania mogące wyjaśnić
ewentualność poważnych błędów lub celowych działań osób odpowiedzialnych za organizację i zabezpieczenie lotu. Coraz gorzej prowadzone śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem jest poważnym zagrożeniem dla porządku
prawnego w Polsce i wiarygodności przemian demokratycznych. Narasta w opinii publicznej przekonanie, że nie da się dojść prawdy.
Zwracamy się do Kongresu USA o pomoc w kilku istotnych kwestiach dotyczącej narodowej tragedii.
Prosimy o współudział w powołaniu międzynarodowej komisji, która wyjaśni przyczyny katastrofy.
Zwracamy się o pomoc w uzyskaniu przez polską prokuraturę i pełnomocników rodzin ofiar map satelitarnych Smoleńska i
wszelkich innych danych, które mogą być cenne w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy.
Zwracamy się o stały monitoring wszelkich działań dotyczących wyjaśniania całej katastrofy podjęty wobec władz polskich i rosyjskich.
Sprawa mordu 20 tys. oficerów polskich w Katyniu, których chcieli uczcić lecący do Smoleńska, czekała siedemdziesiąt lat
na wyjaśnienie i położyła się cieniem na całym demokratycznym świecie. Nie pozwólmy, by nowa tragedia nieopodal Katynia, rozmyła się i zanikła w pamięci narodów, które odzyskały wolność i możliwość przeprowadzenia pokojowych, demokratycznych przemian oraz prawo do samostanowienia.
 
 

Niżej podpisany/a:
Ryszard Kapuściński
Kluby "Gazety Polskiej"
30-136 Kraków
petycjadokongresu@gmail.com

 

Napisali o tym też tu:

bushido.salon24.pl/

 

 

Gasipies
O mnie Gasipies

&l

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (15)

Inne tematy w dziale Polityka