184 obserwujących
1258 notek
1639k odsłon
  3133   0

Wyciekły dokumenty fundacji Open Society George'a Sorosa

W sieci zawrzało:
More than 2500 files from the raft of organizations run by billionaire George Soros have been leaked by hackers.

One of Hillary Clinton's biggest donors, billionaire George Soros, has been exposed in a massive hack for manipulating elections in Europe via his non-government organizations - NGO

George Soros criticised by pro-Israel groups as conspiracy theorists seize on Open Society Foundations leak. The Jerusalem Post reported that almost $10 million had been awarded to pro-Palestinian groups since 2001 through the OSF’s Arab Regional Office, citing a 2015 document hailing “successes in challenging Israel’s racist and anti-democratic policies in the international arena”.

Wyciekły dokumenty fundacji Open Society George'a Sorosa
George Soros z Orłem Białym i urzędujący prezydent RP Bronisław Komorowski

Jak czytamy, niektóre fundacje Sorosa działały nawet na niekorzyść państwa Izrael (sic!), ale zostawmy to zainteresowanym i zajmijmy się działalnością sponsorowanych przez Sorosa NGO działających w obszarze państw byłego bloku sowieckiego, bo jest ich sporo. Chyba najwięcej na Węgrzech, gdzie już od lat rządzi "faszysta" Viktor Orban, ale również znajdziemy materiały dotyczące Polski. Na przykład finansowanie przez Sorosa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, które to zadanie w Polsce wzięła na siebie głównie Fundacja Batorego zasilona na tę okoliczność sumą 340 000 Euro. Gdzie jak gdzie, ale tutaj w s24 chyba nie trzeba nikomu wyjaśniać jakich to kandydatów do PE promowała Fundacja Batorego.

Wyciekły dokumenty fundacji Open Society George'a Sorosa

Jak sądzę sprawa jest rozwojowa i te 2.500 dokumentów zawierają całą masę informacji niezwykle interesujących, które stopniowo dotrą do świadomości społeczeństw na świecie, w Europie a także w Polsce. Każdy znajdzie tam dla siebie coś ciekawego ;-)

ciekawskim podaję linki do dokumentów:
Full list of Soros NGOs manipulating elections in all EU member states
DC leaks - all hacked files

Wyciekły dokumenty fundacji Open Society George'a SorosaVladimir Putin i Hillary Clinton

Zgoła inną sensacją jest tekst we francuskim tygodniku Causeur (rednacz Elisabeth Lévy), ujawniający, czy raczej przypominający "miodowy miesiąc małżeństwa Clintonów" z Putinem, którego efektem było zasilenie Clinton Foudation sumą 140 mln USD przez władców Kremla w zamian za przejęcie przez związaną z Kremlem spółkę części udziałów w amerykańskim koncernie przetwarzającym uran (sic!) Jak się wydaje tekst ten jest reakcją na ostatnie zarzuty kandydatki na prezydenta USA Hillary Clinton pod adresem kontrkandydata Donalda Trumpa, że jakoby sprzyjał on Putinowi etc. czyli grubymi nićmi szyta klasyczna manipulacja z gatunku "łapaj złodzieja" ;-)

Wyciekły dokumenty fundacji Open Society George'a Sorosawięcej:
Hillary, une russophile honteuse? Clinton (très) mal placée pour faire la leçon à Trump

 

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale