Głos pokolenia 90 Głos pokolenia 90
5567
BLOG

Nowy trend na rynku matrymonialnym. Polacy oglądają się za Azjatkami.

Głos pokolenia 90 Głos pokolenia 90 Społeczeństwo Obserwuj notkę 10
Coraz więcej polskich mężczyzn szuka partnerek w Azji. Pomimo ogromnej odległości wielu Polaków decyduje się na relację z Tajkami, Wietnamkami czy Filipinkami. W czasach kiedy internet pozwala na nawiązanie kontaktu z kobietami niemal z całego świata to coraz częściej poszukiwana alternatywa.

Sytuacja na rynku matrymonialnym zmusza mężczyzn w Polsce do poszukiwania swojej drugiej połówki poza krajem. Na dzień dzisiejszy w Polsce brakuje ponad milion kobiet. W rejestrach osób wolnego stanu cywilnego znajduje się obecnie 5,2 mln mężczyzn (kawalerów) i tylko 4,1 mln kobiet (panien). Proporcje płci więc wśród singli w Polsce są bardzo niekorzystne dla mężczyzn i wynoszą 126/100 (M/K) [1]. Tak niesprzyjająca sytuacja na rynku matrymonialnym nie pozostawia złudzeń, że co piąty Polak nie ma szans na jakąkolwiek drugą połówkę płci przeciwnej. Pozatym hipergamia w czasach portali randkowych i mediów społecznościowych powoduje że dla wielu polskich mężczyzn kobiety we własnym kraju stają się wręcz nieosiągalne.

image

Dlatego część samotnych mężczyzn których na to stać coraz częściej zaczyna rozglądać się za partnerkami w Azji. Azjatki znane są z sympatii do białych Europejczyków. Tam gdzie religią nie jest Islam w zasadzie szanse są bardzo duże nawet dla mężczyzn poniżej przeciętnej atrakcyjności. Wbrew pozorom to nie tylko chęć związania się z mężczyzną z kraju bogatszego, bo także Koreanki czy Japonki chętnie wiążą się z białymi mężczyznami z Europy i Ameryki Północnej. Dla wielu kobiet w Azji europejski typ urody jest bardzo atrakcyjny. Samotni Polacy mają więc ogromne szanse na znalezienie partnerek w Azji. Od kilku lat można zaobserwować wzrost liczby par mieszanych Polaków i kobiet z Azji. Same Azjatki lubią chwalić się polskimi partnerami w sieci co można zauważyć w mediach społecznościowych.

image

Skala takich związków jest jednak o wiele mniejsza w porównaniu do Polek i obcokrajowców. Koszt wyjazdu na wczasy do Tajlandii czy Filipin to jednak kwoty od około 10 tys. złotych wzwyż. Nie ma więc porównania z ceną all inclusive w Turcji czy Egipcie. Pod tym względem polscy mężczyźni pozostają w pewien sposób przegrani gdyż mało kto przy polskich zarobkach może sobie pozwolić na takie wczasy. Mimo wszystko przybywa osób które jadą w nieznane by spotkać swoją drugą połówkę. Najczęściej Polacy lecą na spotkanie ze wcześniej poznaną kobietą przez internet. Nie jest tajemnicą że zmiana lokalizacji na wybrany kraj w Azji lub rejestracja na portalu randkowym skupiającym kobiety z Azji znacznie poprawia zasięgi. Można też próbować pisać bezpośrednio do kobiet na portalach społecznościowych. Nikt nie broni skomentować zdjęcia czy napisać wiadomości wybranej kobiecie z Azji na Instagramie czy Tik-Toku.

image

Mężczyźni z Europy Zachodniej czy USA od dawna podróżują do Azji w celu poznania tamtejszych kobiet. Hipergamia w Azji nie osiągnęła póki co jeszcze takich poziomów jak w Europie czy Ameryce Północnej. Także różnice kulturowe są na korzyść mężczyzn ze względu na bardziej patriarchalne modele rodzin w Azji niż chociażby w matriarchalnej Europie Wschodniej. To odpowiada wielu mężczyznom, którzy dostają ze strony tamtejszych kobiet zazwyczaj większe zaangażowanie w związku i rodzinie. Trend ten jest już bardzo widoczny chociażby w Niemczech, którzy także korzystają z obecności wielu azjatyckich imigrantek u siebie w kraju.Długotrwale samotni polscy mężczyźni jak najbardziej mogą wziąć azjatycką opcję pod uwagę. Poniżej lista krajów, które dają względne szansę na znalezienie zagranicznych partnerek.

1. Filipiny
2. Tajlandia
3. Wietnam
4. Kambodża
5. Laos
6. Mjanma
7. Indonezja (chrześcijańska mniejszość)
8. Kazachstan
9. Mongolia
10. Japonia
11. Korea Południowa
Wielu polskich mężczyzn jak widać na załączonych filmach dostępnych na portalu YouTube założyło szczęśliwe rodziny z kobietami z Azji. Nie będziemy tu wychwalać azjatyckich kobiet bo nie o to chodzi w tym artykule. Związki mieszane mają wiele wad ze względu na różnice kulturowe. Wiele kobiet także szuka sponsora a nie partnera na co trzeba uważać.  Dla wielu samotnych polskich mężczyzn to będzie w obecnych czasach po prostu rzeczywista alternatywa, którą warto wziąć pod uwagę przy tak niekorzystnej strukturze demograficznej jaka ma miejsce w Polsce.Źródła:

[1] https://www.polskawliczbach.pl/#stan-cywilny-mieszkancow

Pokolenie lat 90' przez Polskę stracone. Połowa na emigracji, połowa w kraju ale bez szans na własne mieszkanie czy dom. Stłumieni przez liczniejsze starsze pokolenia nie mamy za wiele do powiedzenia w społeczeństwie. Będziemy jednymi z ostatnich którzy w znakomitej większości urodzili się jako rodowici Polacy. Nie liczcie jednak że będzie jak wcześniej. W większości nie założymy rodzin i nie spłodzimy/urodzimy dzieci. Warunki życia w tym kraju nam na to nie pozwalają.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo