Miejsce zdarzenia (GI)
Miejsce zdarzenia (GI)
Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki
187
BLOG

Mowa nienawiści w Olsztynie? Urząd Miasta: nie mamy prawa jej usunąć

Gandalf Iławecki Gandalf Iławecki Społeczeństwo Obserwuj notkę 3
Mowa nienawiści na ścianie bloku w Olsztynie od lat straszy mieszkańców. Urząd Miasta twierdzi, że nie może jej usunąć, bo nie jest właścicielem budynku.

W 2019 roku odwiedzający Olsztyn turysta zgłosił do Urzędu Miasta Olsztyna graffiti z mową nienawiści, które pojawiło się na ścianie bloku przy ulicy Armii Krajowej 2. Mimo że zgłoszenie zostało przekazane do Urzędu Miasta, nie wiadomo jak problem został rozwiązany.

Właścicielem budynku jest spółka "TU MIESZKAMY". Urząd Miasta przekazał sprawę do administratora budynku. Zaś w odpowiedzi na wniosek turysty o informację w tej sprawie, prezydent miasta poinformował, że nie ma możliwości ingerowania w prawo własności wspomnianej nieruchomości.

To skandaliczne, że w Olsztynie wisi graffiti z mową nienawiści, a urząd miasta nie jest w stanie go usunąć. 

redaktor Gniadek

????Postaw wirtualną kawkę na stronie: https://buycoffee.to/gandalf

Zobacz galerię zdjęć:

Miejsce zdarzenia (GI)
Miejsce zdarzenia (GI) Pismo przesłane Pismo otrzymane Pismo wysłane Pismo otrzymane
#13886 Dewastacja
Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo