18 obserwujących
211 notek
124k odsłony
  235   0

Prezydent pomylił Abrahama z Panem Jezusem

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował Chanukę i przemawiając wobec rabinów pomylił się o ok. 2000 lat czyli pomylił Abrahama z Panem Jezusem. Czy pomyli Boże Narodzenie z jakimś innym świętem?

W Polsce teraz wszystko się miesza.... powstania i pomniki; w Getcie z Warszawskim to już dla świata norma.

Wczoraj w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste zapalenie świec chanukowych. Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny wziął udział w inauguracji żydowskiego święta i wygłosił przemówienie, w którym stwierdził, że:

„Pan Bóg jest z narodem wybranym, narodem izraelskim nieprzerwanie już ponad 2 tys. lat”.

https://www.youtube.com/watch?v=L0F6lUYvYCM&feature=emb_logo

Filmik z chanukowych uroczystości. Nie wlazł do notki, chroniony? Komentarze wyłączone.

Nie 2.000 lat temu ale ok. 4.000 temu Abraham opuścił mezopotamskie miasto Ur i udał się do Kanaanu - jak wg Starego Testamentu nakazał mu Bóg.

Ponad 2 tys. lat temu w Betlejem narodził się Pan Jezus, panie prezydencie.

Co jeszcze mówił Prezydent?

"Cieszymy się ze społecznością żydowską z rozpoczynającego się święta – święta radosnego, święta zwycięstwa – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim, w której wzięła też udział Agata Kornhauser-Duda.
Przypomniał, że to śp. Prezydent Lech Kaczyński zainaugurował uroczystość zapalania świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim w 2006 roku. – Jest to dla mnie tym większa radość, że ciesząc się wraz z Panami Rabinami, z całą społecznością żydowską, mogę zarazem wspominać także Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonkę Marię, u boku których miałem zaszczyt służyć Polsce w tamtym czasie, ponad 10 lat temu, i z myślą o których służę mojemu krajowi i wszystkim jego mieszkańcom niezależnie od tego, jakiej są narodowości – mówił."

Nasz Zenon Laskowik z Pyrlandii zapytał kiedyś 'Z tyłu sklepu' zdezorientowany: "A gdzie ja teraz mieszkam?" Pasuje....


Źródło informacji i cytatów: prezydent.pl

https://wprawo.pl/prezydent-duda-zapalil-chanukowa-swiece-i-pomylil-judaizm-z-chrzescijanstwem-wideo/Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale