Blog
Czas na zmianę
Jarosław Gowin
23 obserwujących 55 notek 146261 odsłon
Jarosław Gowin, 13 maja 2014 r.

11 dni a 45 sekund

Do polityki wprowadzał mnie Janek Rokita. Wczoraj oficjalnie poinformował, że w Krakowie zagłosuje na Jadwigę Emilewicz. Rokita w artykule dla Onetu przekonuje też, że jeżeli Polsce Razem uda się wejść do Parlamentu Europejskiego, to polska polityka może za jakiś czas znaleźć się w całkiem nowym miejscu.To czy do tej zmiany dojdzie zależy dziś tylko i wyłącznie od Was.

Wierzę, że wspólnie z Pawłem Kowalem, Johnem Godsonem i setkami młodych, ideowych działaczy takich jak Jadwiga Emilewicz przekroczymy próg wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nie obejdzie się jednak bez Waszej pomocy ;-). Nasza partia istnieje pół roku. Nie korzystamy z wielomilionowych partyjnych dotacji. Media mówią o nas niechętnie i nie zawsze rzetelnie. Dlatego potrzebujemy dziś Waszego zaangażowania.

Wczoraj w sztabie przeanalizowaliśmy materiały polityczne emitowane w „Wiadomościach” w TVP1 w ubiegłym tygodniu (5-11 maja). Jak traktuje nas telewizja publiczna? Wynik przeszedł nasze najgorsze oczekiwania. Łącznie materiały dotyczące polityki krajowej trwały 44 minuty i 49 sekund. Ile czasu antenowego poświęcono Polsce Razem? 45 sekund. 

Platforma Obywatelska i rząd: 6 m 58 s
Prawo i Sprawiedliwość: 5 m 17 s
Sojusz Lewicy Demokratycznej: 3 m 16 s
Europa Plus Twój Ruch: 3 m 4 s
Kongres Nowej Prawicy: 2 m 5 s
Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry: 1 m 54 s
Polskie Stronnictwo Ludowe: 1 m 33 s
Polska Razem Jarosława Gowina: 0 m 45 s
Ruch Narodowy: 0 m 39 s

W pozostałych programach i telewizjach nie jest o wiele lepiej. Tymczasem robimy bardzo dużo. Tylko w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin: zorganizowaliśmy akcję #ŻyjPoPolsku na 118 bazarach w Polsce. Odbyła się konwencja regionalna na Śląsku. Zainicjowaliśmy akcję obrony konstytucyjnych praw maturzystów. Naszych kandydatów poparli: prezydent Szczecina Piotr Krzystek, b. szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys, legendarny trener Antoni Piechniczek, trzykrotny minister rolnictwa Artur Balazs i wreszcie wspomniany Jan Rokita. Słyszeliście o tym w mediach? Nie. No właśnie. Wasi znajomi i przyjaciele też nie. Dlatego Wy musicie im o nas opowiedzieć!

Przed nami jeszcze 11 dni kampanii. Jeżeli chcecie nam pomóc, to już dziś podajcie dalej choć jedną z podanych wyżej informacji. Jeżeli codziennie poświęcicie kilka minut, żeby poinformować innych o istnieniu Polski Razem Jarosława Gowina, to z pewnością efekt będzie lepszy, niż długie minuty pokazywania nas w telewizji! Udostępniajcie codziennie nasze wpisy na Facebooku albo Twiterze. Pokażcie przyjaciołom nasze spoty. Roześlijcie do znajomych link do naszej strony. Przy najbliższym spotkaniu z rodziną powiedzcie bliskim, że w tych wyborach wreszcie jest wybór. Że w tych wyborach nie muszą głosować na PO ani na PiS. W tych wyborach możemy wybrać Polskę. Razem!

Jarosław Kaczyński mówił ostatnio o tym, że PiS jest tą partią, która ma „mniej pieniędzy”, a głos na „mniejsze partie” to głos zmarnowany. To absurdy. PiS co roku otrzymuje wielomilionowe dotacje z pieniędzy podatników i od 7 lat pozostaje nieskuteczną opozycją. Głos na polityków, którzy są gotowi walczyć w trudnych warunkach i są wierni ideałom nigdy nie jest głosem zmarnowanym. Strata głosu jest wtedy, gdy głosuje się na partię, która po siedmiu z rzędu porażkach wciąż popełnia te same błędy, prowadzi mierną kampanię i nie ma żadnej zdolności koalicyjnej. Na to właśnie zwrócił właśnie uwagę Janek Rokita. Jeżeli chcecie, żeby w 2015 roku Polską rządziła prawica, to głosujcie w tych wyborach na Polskę Razem.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Prezes partii Polska Razem. Filozof, polityk, poseł, były minister sprawiedliwości. Entuzjasta wolnego rynku i aktywności obywatelskiej.


image


Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @KRZYSIEK- Szanowny Panie, proszę się zarejestrować na 1godzina.pl . Kiedy portal ruszy...
  • @ALEXANDERHAMILTON Proszę pytać o konkretne głosowania, wtedy przymknę oko na język,...
  • @RAMEDLAW O współpracy będziemy rozmawiać po wyborach. Dla mnie podstawą koalicji powinno...

Tematy w dziale