Blog
Czas na zmianę
Jarosław Gowin
23 obserwujących 55 notek 146261 odsłon
Jarosław Gowin, 17 maja 2014 r.

Chcemy referendum!

Radosław Sikorski opowiedział się za szybkim wejściem Polski do strefy euro. To samo mogliśmy usłyszeć od szarej eminencji polskiego rządu – Jana Krzysztofa Bieleckiego, który powiedział że wyobraża sobie przystąpienie Polski do strefy euro bez wymaganych dziś dwóch lat przygotowania. Wreszcie Donald Tusk uważa, że „jedynym problemem politycznym jeżeli chodzi o wejście Polski do strefy euro są niefortunne zapisy w Konstytucji”.My Konstytucję traktujemy poważnie: dlatego poważnie traktujemy też prawo Polaków do podejmowania decyzji na drodze referendum. Polska Razem to partia, która nigdy się nie zgodzi na wprowadzenie euro bez zgody obywateli wyrażonej w referendum!

Z danych Eurobarometru wynika, że dla Włochów, Hiszpanów czy Francuzów przyjęcie euro oznaczało wzrost cen produktów i usług. Handlowcy po prostu masowo zaokrąglali ceny w górę. Tak samo było w państwa „nowej Unii”: na Słowacji czy Łotwie.

Euro pomaga dziś właściwie tylko Niemcom a szkodzi państwom gorzej rozwiniętym, takim jak Polska. Kryzys gospodarczy i olbrzymie bezrobocie w Grecji i Hiszpanii, gdzie już połowa młodych ludzi nie ma pracy, to też częściowo skutek przyjęcia euro. My chcemy tego kryzysu uniknąć.

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Prezes partii Polska Razem. Filozof, polityk, poseł, były minister sprawiedliwości. Entuzjasta wolnego rynku i aktywności obywatelskiej.


image


Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @KRZYSIEK- Szanowny Panie, proszę się zarejestrować na 1godzina.pl . Kiedy portal ruszy...
  • @ALEXANDERHAMILTON Proszę pytać o konkretne głosowania, wtedy przymknę oko na język,...
  • @RAMEDLAW O współpracy będziemy rozmawiać po wyborach. Dla mnie podstawą koalicji powinno...

Tematy w dziale