Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
146 obserwujących
1752 notki
2226k odsłon
Wiara w naukę

Wiara w naukę

Wiara w naukę to oksymoron, bo sama nauka zakłada, że nie należy niczego brać na wiarę i należy eksperymentować. Niemniej metoda naukowa to rozumowanie indukcyjne oparte na eksperymentach empirycznych, które nigdy nie dadzą 100% pewności. Więc pewna doza wiary jest niezbędna.
Czy polityka to troska o dobro wspólne?

Czy polityka to troska o dobro wspólne?

Pandemia to nie jest problem naukowy, biologiczny, ale polityczny. Kluczowe nie jest to, kogo szczepić, jak, czym i dlaczego, ale jak dużo kasy można wyciągnąć od frajerów, którzy na to wszystko płacą. A płacą tylko dlatego, że ich państwa do tego zmuszają siłą – dobrowolnie nikt by na ten przekręt kowidowy nie dał nawet złamanego grosza.
Pantery, hipopotamy i orangutany też chcą się szczepić!

Pantery, hipopotamy i orangutany też chcą się szczepić!

W październiku trzy zaszczepione tygrysy w zoo w San Diego doświadczyły przełomowych infekcji, ale wkrótce wyzdrowiały. COVID-19 spowodował śmierć trzech lampartów śnieżnych w zoo dla dzieci w Nebrasce i dwóch lwów w zoo w Indiach. Kolejna szczepionka przeciw COVID-19 przeznaczona do stosowania u zwierząt została opracowana w Rosji.
Hipokryzja medialnego funkcjonariusza

Hipokryzja medialnego funkcjonariusza

Czy Salon24 żyje z blogerów informujących o kowidowym przekręcie? Nie! Administracja tego portalu robi wszystko, by nam ograniczyć zasięgi, by to do nikogo nie dotarło. W zamian tworzone i promowane są treści powielające kłamliwą propagandę rządu i koncernów farmaceutycznych.
Bóg jest kulturalny

Bóg jest kulturalny

Rodząc się, jesteśmy nikim. Kimś stajemy się w miarę dorastania. W momencie narodzin ewentualnie jesteśmy kimś dla innych, ale dla siebie jesteśmy nikim. Nie mamy świadomości nie tylko tego, ale też tego, że w ogóle jesteśmy.
Rewolucja oparta na zabobonach

Rewolucja oparta na zabobonach

Pan Ryszard Opara, lekarz, były milioner oraz inwestor i prezes w kilku dużych spółkach w USA i Australii prowadzących badania nad rozwojem szczepionek, właściciel portalu Neon24, napisał notkę uzasadniającą taką tezę przewodnią:
Maseczki w kosmosie

Maseczki w kosmosie

Właśnie obejrzałem na żywo start rakiety wynoszącej w kosmos teleskop Webba. Jest bardzo wiele informacji na ten temat do znalezienia w Sieci, więc nie będę o tym pisać. Łatwo to sobie znajdziecie. Chciałbym napisać o pewnym aspekcie tego lotu, którego pewnie nikt nie zauważył, a ja jestem na to wyczulony i zawsze to zjawisko zauważam i obserwuję.
Szczepionki placebo

Szczepionki placebo

Niektórzy ludzie, których mainstreamowa propaganda wciąga do tego samego wora z napisem: „antyszczepionkowcy”, co rzetelnych krytyków polityki pandemicznej, uważają, że w eksperymentalnych preparatach genetycznych przeciw wirusowi Sars-CoV-2, zwanych „szczepionkami”, są celowo umieszczane różne trucizny.
Co jest ważniejsze covid czy grypa?

Co jest ważniejsze covid czy grypa?

Są ludzie, którzy uważają, że w związku z epidemią wirusowej choroby Covid-19 wolno zdrowych ludzi zniewalać, narzucając im siłą sposób zachowania, ubiór i medyczne metody profilaktyki ochronnej przed zarażeniem – na przykład każąc siedzieć w domu, zakazując wchodzenia do lasu czy restauracji, nakazując noszenia maseczki czy wywierając presje na przyjęcie zastrzyku z preparatem produkowanym przez konkretne firmy.
Mądrość Polaków

Mądrość Polaków

Z niedawno przeprowadzonego sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że 56,6% Polaków poparłoby obowiązkowe certyfikaty covidowe potrzebne do tego by móc wchodzić do sklepów i galerii handlowych. Przeciwnego zdania jest 41,5%.