Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1820 notek
2300k odsłon
Bańki, placebo, e-wizyty – czy to działa?

Bańki, placebo, e-wizyty – czy to działa?

Stawianie baniek przy przeziębieniu to taki sam zabobon jak homeopatia, radiestezja czy puszczanie krwi. To działa, bo to placebo. Po prostu dobre nastawienie i wiara leczą, bo człowiek to spójna całość i wszystkie organy ze sobą współpracują, w tym oczywiście mózg. Jeśli mózg może sterować ruchem ręki, to może też leczyć swój organizm.
Głosuję na Wolnościowców!

Głosuję na Wolnościowców!

Powstała właśnie partia Wolnościowcy i jej trzej założyciele ogłosili program partii. Współtworzą ją Dobromir Sośnierz, Jakub Kulesza i Artur Dziambor, posłowie Konfederacji. To nie oznacza żadnego rozłamu w Konfederacji – partia Wolnościowcy jest pełnoprawnym członkiem tej platformy wyborczej i zamierza ją ściśle współtworzyć.
Kreml sieje zamęt na swoją zgubę

Kreml sieje zamęt na swoją zgubę

Wszelkie radykalne lewackie ruchy, typu socjaldemokraci, zieloni, LGBT, legalizacja aborcji, chronienie islamistów, klimatyzm, ekologizm etc. to ideologia wciskana na Zachód za inspiracją Kremla. Jest to dobrze opisane i udokumentowane przez wielu specjalistów. Chodzi o to, byśmy wymierali i byśmy się uzależniali od surowców z Rosji. Dziś, gdy Rosja toczy napastniczą wojnę, widać to już jak na dłoni.
Dobicie Rosji to polska racja stanu!

Dobicie Rosji to polska racja stanu!

W tej chwili polską racją stanu jest dobić Rosję - wszystko co temu służy, jest dobre. A wszystko, co temu przeszkadza, jest godne potępienia. Rosja powinna raz na zawsze zniknąć z historii ludzkości. Ukraina jest teraz bardzo ważna dla Polski - oni biją ruskich i wszystko, co Ukraińców wybiela lub pochwala, jest dobre.
Zabobony depopulacji

Zabobony depopulacji

Co jest ważniejsze: liczba ludzi czy ich jakość? Jak ludzie wymrą, to żadna ich jakość się nie uchowa! Tezy, że jakaś mądrość, szczęście czy duchowość są ważniejsze społecznie niż rozmnażanie, rodzina i dzieci to szkodliwy zabobon. Taki pogląd propagują psychopaci i polityczni wrogowie.
Polska prokuratorzyca na służbie Putina

Polska prokuratorzyca na służbie Putina

Grupka śmieszków urządziła sobie w lesie urodziny Hitlera. Uczestnicy myśleli, że to impreza prywatna, taki bal przebierańców, więc dla żartu przebrali się w mundury Wehrmachtu i SS. Zostali oskarżeni o propagowanie nazizmu, bo się okazało, że rzeczywistym organizatorem jest TVN, którego dziennikarze to wszystko potajemnie nagrali i rozpropagowali na całą Polskę w telewizji.
Prowokacja służb - mądra czy głupia?

Prowokacja służb - mądra czy głupia?

Wizyta ruskiego ambasadora, miejsce i jej termin, była kilka dni wcześniej ogłoszona, tak, że prawie każdy Polak, a zatem też Ukrainiec czy Ukrainka, mieszkający w Polsce, się o tym dowiedzieli. Ruskiej ambasadzie było bardzo łatwo to nagłośnić, bo zaczęli od tego, że zaplanowali wielką manifestację, która wzbudziła wiele kontrowersji. Więc potem ogłosili, że z manifestacji zrezygnują, a tylko sam ambasador złoży wieniec.
Putin wpadł w pułapkę

Putin wpadł w pułapkę

Przez ostatnie dwa miesiące Putin doprowadził do ośmieszenia sił zbrojnych Rosji, do wytrzebienia jej ludzkich zasobów militarnych w znaczącym procencie, do międzynarodowej izolacji Rosji, do osłabienia jej gospodarki na skutek sankcji, do zniszczenia reputacji Rosji jako kraju, z którym można bezpiecznie prowadzić interesy, do ekonomicznego obniżenia poziomu życia mieszkańców, do skłócenia Rosji z sąsiadami.
Duże grzechy i małe grzeszki

Duże grzechy i małe grzeszki

Są ludzie, którzy wierzą we wcielone zło i nazywają je szatanem. Jeśli nie wiedzą co jest przyczyną zła, to zwalają to na szatana. Oddalają od siebie odpowiedzialność. Zastępują brak odpowiedzi postaciami fantastycznymi. Nie umiem czegoś wyjaśnić? A, to pewnie jakiś byt nadprzyrodzony jest wyjaśnieniem.
Miękka cenzura

Miękka cenzura

Miękka cenzura jest jak miękkie narkotyki – to ani cenzura, ani narkotyki. Takie działania powinny być całkowicie legalne i tolerowane. A czasem nawet konieczne i pożądane. Jak najbardziej powinno być każdemu wolno ograniczać zasięgi treściom, których nie lubi. Jak najbardziej powinno się ograniczać zasięgi treści, które są propagandą wrogiego państwa.