Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
150 obserwujących
1855 notek
2371k odsłon
  1155   0

Współczesne niewolnictwo

Niedawno prasa informowała o raporcie australijskiej organizacji praw człowieka Walk Free Foundation o współczesnym niewolnictwie. Zainteresowało to mnie, bo pisałem już o tym dzisiejszym niewolnictwie w blogowej notce: Niewolnictwo prywatne, niewolnictwo państwowe...
Jak się definiuje to nowoczesne niewolnictwo? Kilka cytatów:
Moim zdaniem można to niewolnictwo zdefiniować krócej i bardziej ogólnie. Otóż niewolnikiem jest ten, kto został przymuszony do zawarcia jakieś niekorzystnej dla siebie umowy i nie może jej zerwać. Próba zerwania umowy wiąże się z użyciem przemocy wobec tego zrywającego. To jest właśnie niewolnictwo.


No to proszę zauważyć, że dokładnie taką umową jest umowa z ZUS. Czy chcemy, czy nie, musimy ją zawrzeć podejmując się jakiejkolwiek pracy. Nie tylko jako dealer narkotykowy czy prostytutka musimy opłacać haracz naszemu przymusowemu opiekunowi, który w pracy czasem pomaga, ale przy każdej innej pracy też musimy płacić haracz opiekunowi jakim jest ZUS - a ten ZUS nijak nam pracy nie organizuje. I nie możemy zerwać tej umowy i zawrzeć podobną z jakąś inną firmą ubezpieczeniową. Czystej wody niewolnictwo.
Na to niewolnictwo opisywane w raportach się oburzacie. A tymczasem każdy z nas łyka niewolnictwo ZUS-u i to akceptuje. A różnicy nie ma. Widać jak większość ludzi zostało skutecznie zindoktrynowanych i nie widzimy, że jesteśmy niewolnikami. 
 
Grzegorz GPS Świderski

KOD to agenci PiS-u. <- poprzednia notka
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale