3 obserwujących
28 notek
8162 odsłony
  258   2

Dlaczego nie dałeś się zabić

Dlaczego nie dałeś się zabić. Kto teraz będzie cię utrzymywał. Przynosisz wstyd nie tylko mi, ale całej naszej rodzinie.

image


24 Lipca 2022 w Inche małej wiosce w Dagestanie pod jeden z domów zajeżdża karetka wojskową. Wczesny poranek. W drzwiach stoją w oczekiwaniu na syna i wnuka rodzice i dziadkowie.

Z karetki wynoszony jest 26 letni Arsen Dżemal ciężko ranny w kwietniu w czasie walk w centrum Mariupola. Traci tam obie nogi po tym jak w bojowy wóz piechoty trafia ukraiński pocisk. Życie traci 4 jego bliskich kolegów. On przeżył.

W szpitalach spędza blisko 100 dni przechodząc ciężkie i skomplikowane operację.

Z uśmiechem na ustach wita się z rodziną. Niestety uśmiech znika natychmiast gdy z ust ojca słyszy - Dlaczego nie dałeś się zabić. Kto teraz będzie cię utrzymywał. Przynosisz wstyd nie tylko mi, ale całej naszej rodzinie.

Pozostali członkowie rodziny z aplauzem przyjmują słowa głowy rodziny.

Zarówno ojciec jak i dziadek to weterani wojskowi. Dziadek walczył na Dalekim Wschodzie w końcowej fazie II Wojny Światowej przeciwko Japonii. Został tam ranny. Ojciec to weteran wojny Rosji z Afganistanem. On również został tam ranny.

Arsen Dżemal na odprawke z wojska otrzymuje: 2 tuziny hermetycznie zamykanych racji wojskowych jak również używany wózek inwalidzki. Na ripostę do ojca z czego będzie się utrzymywał, wskazał że dostał specjalną rentę wojskową na 6 miesięcy. Kwota renty miesięcznej to w przeliczeniu ok.95 euro. Ale jest też szansa na jednorazowe odszkodowanie w wysokości blisko 2500 euro. Ale to potrwa.

ps.

To po prostu kwintesencja tej haniebnej wojny. Możesz płakać do woli o wielkim imperium, „rosyjskim pokoju”, przywróceniu ZSRR, ale taki kolejny przypadek przekreśla cały ten fałszywy mur propagandy któremu ulegli rodzice tego nieszczęśnika.

Ogólnie rzecz biorąc, Dagestan, Buriacja, Kraj Krasnodarski, Baszkortostan i Obwód Wołgograd należą do pięciu regionów Rosji o największej liczbie ofiar wojennych na Ukrainie. Stanowią one blisko 70% niemal darmowego mięsa armatniego. A ci, którzy przeżyli i "przywieźli kalectwo" z Ukrainy, są nękani i poniżani pod każdym względem przez rodziny i współobywateli.

Polecam wpis z portalu WP.pl skąd zaczerpnąłem zdjęcie wprowadzające

https://wiadomosci.wp.pl/mieso...(link is external)(link is external)

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka