65 obserwujących
354 notki
443k odsłony
  7813   0

Wniosek do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta (Smoleńsk)

Prokurator Generalny

Andrzej Seremet

ul. Rakowiecka 26/30

 

02-528 Warszawa

Polen

 

 

2924/10                                                                                Berlin, 17.09.2013 r.

wysłano faksem i listem

 

Katastrofa w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010 r.

 

Szanowny Panie Prokuratorze Generalny,

 

jako pełnomocnik rodzin Anny Walentynowicz i Stefana Melaka składam niniejszy wniosek:

 

 

WNIOSEK

 

Działając jako pełnomocnikrodzin Anny Walentynowicz i Stefana Melakapokrzywdzonych w śledztwie o sygnaturze akt Po. Śl. 54/10 wnoszę o udostępnienie opinii publicznej całości materiałów zgromadzonych w niniejszym śledztwie.

W dniu dzisiejszym Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie upubliczniła trzy wybrane przez „Gazetę Wyborczą” protokoły z zeznań świadków przesłuchanych w przedmiotowym śledztwie. Jako uzasadnienie dla tej decyzji podano „wagę śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej dla polskiej opinii publicznej”.

Z uwagi na fakt, iż opinia publiczna jest nieprzerwanie od 10 kwietnia 2010 roku zainteresowana przebiegiem i ustaleniami całości - a nie tylko wskazanymi przez „Gazetę Wyborczą” fragmentami - śledztwa o sygnaturze akt Po. Śl. 54/10 wnoszę o udostępnienie opinii publicznej całości materiałów tego najważniejszego w historii polskiego państwa postępowania. Skoro Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie w ciągu zaledwie kilku godzin była gotowa ujawnić materiały interesujące „Gazetę Wyborczą”, to przyjąć należy, że nie ma przeszkód aby codziennie ujawniała i publikowała kilkadziesiąt stron materiałów interesujących wszystkich Polaków począwszy od postanowień o przeprowadzeniu kolejnych opinii biegłych i ich wyników, przez zdjęcia satelitarne otrzymane z USA po materiały otrzymane z Federacji Rosyjskiej.

Mając na względzie olbrzymią wagę powyższych materiałów dla polskiej opinii publicznej, wnoszę aby Pan Prokurator Generalny objął swoim osobistym nadzorem proces ujawniania akt śledztwa o sygnaturze akt Po. Śl. 54/10, tak aby przebiegał on równie szybko i sprawnie, jak w przypadku materiałów pozostających w zainteresowaniu „Gazety Wyborczej”.

 

Z wyrazami szacunku

 

 

Stefan Hambura

Rechtsanwalt

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale