TO BÓG MNIE STWORZYŁ,
TO BÓG POUCZYŁ MNIE, JAK ŻYĆ.
40 obserwujących
346 notek
369k odsłon
  241   3

Elon Musk i Max Hodak chcą być bogami?

https://www.geekweek.pl/news/2021-05-17/powstal-najmniejszy-implant-swiata-ma-wielkosc-roztocza-i-moze-monitorowac-organizm/

09:00 // 17.05.2021


Powstał najmniejszy implant świata. Ma wielkość roztocza i może monitorować organizm.

Miniaturyzacja urządzeń postępuje w niesamowitym tempie.

Właśnie powstał najmniejszy chip świata, który może dostarczać niezwykle cennych informacji o stanie naszego organizmu, ale i nie tylko.


Za całym projektem stoją naukowcy z Uniwersytetu Columbia w Stanach Zjednoczonych.

Przez ostatnie lata prowadzili oni badania nad urządzeniami, które można wszczepić w nasze ciała po to, by za ich pomocą można było monitorować stan zdrowia sportowców czy ludzi borykających się z najróżniejszymi chorobami.

Przyszłość medycyny to właśnie takie urządzenia i połączenie ich z zaawansowanymi aplikacjami, bazami danych i wspieranymi potęgą sztucznej inteligencji.

Eksperci podkreślają, że takie technologie pozwolą poprawić jakość życia milionów ludzi żyjących na całym świecie, a także obniżyć koszty funkcjonowania służby zdrowia.

image

Chip opracowany na Uniwersytecie Columbia ma wielkość roztocza. Jest na tyle mały, 0,1 mm3, że nie wymaga do zasilania żadnych akumulatorów. Energię czerpie bezpośrednio z otoczenia. Naukowcy chwalą się, że implant jest zdolny do szybkiego i precyzyjnego pomiaru temperatury ciała, poziomu glukozy czy ciśnienia krwi.

Urządzenie zostało zbudowane z tlenków metali i materiałów piezoelektrycznych. Jest w pełni biokompatybilne, co oznacza, że można je w bezpieczny sposób umieścić w praktycznie każdej części ludzkiego ciała, i nie zostanie ono przez nie odrzucone, nie wystąpią też stany zapalne lub do organizmu nie przedostaną się żadne toksyczne substancje.

image

Naukowcy zamierzają też dopracować swoje urządzenie i niebawem rozpocząć jego sprzedaż. Amerykanie nie ukrywają, że tego typu urządzenia mogą równie dobrze posłużyć do monitorowania organizmu pod kątem infekcji wirusami, jak np. SARS-COV-2, który odpowiada za chorobę COVID-19.

Implanty mogą dostarczyć lekarzom w piorunującym tempie informacje o infekcji i jakości obrony przed nią organizmu pacjentów.

Źródło: GeekWeek.pl/Science Advances / Fot. Chen Shi/Columbia Enginieering


*****************

https://www.geekweek.pl/news/2021-03-29/elon-musk-i-max-hodak-beda-bogami-neuralink-wszczepi-nam-do-mozgow-nowa-religie/

09:00 // 29.03.2021

Elon Musk i Max Hodak będą bogami?

Na to wygląda.

Musk i Hodak wspólnie stworzyli firmę Neuralink, która pracuje nad pierwszym na świecie interfejsem mózg-komputer, który pozwoli połączyć nasze mózgi z Internetem... i stworzy nową religię.

Coraz bardziej wierzę, że jest szansa na nową religię

- napisał Max Hodak na swoim profilu na Twitterze.

Naukowiec jest bliskim przyjacielem Elona Muska i głównym inżynierem nadzorującym rozwój interfejsu mózg-komputer w firmie Neuralink.

Hodak napisał te słowa w odpowiedzi na post Tiago Forte, założyciela start-upu produktywności Forte Labs.

Forte powiedział:

Po dziesięciu latach bycia ateistą myślę, że spróbuję ponownie religii.


Milioner szuka na świecie takiej religii, która szanuje naukę, troszczy się o upośledzonych, a także nie jest ewangelizująca ani aktywna politycznie.

Hodak zasugerował, że taka powstanie, gdy zbuduje pierwszy funkcjonalny interfejs mózg-komputer.

Docelowo technologia finansowana przez Elona Muska ma nie tylko pozwolić na przesyłanie wszystkich informacji z naszych mózgów do chmur obliczeniowych w globalnej sieci, ale również modyfikować nasze umysły, by zwiększyć ich wydajność i możliwości.

Celem jest powstanie nowej rasy nadludzi, którzy posiądą zdolności superbohaterów rodem z filmów sci-fi, czyli niedostępne dla zwykłych ludzi.

image

Hodak od jakiegoś czasu snuje wizje, że dzięki interfejsowi łączącemu mózgi z komputerami będzie można stworzyć podwaliny globalnej świadomości, czyli czegoś na kształt prawdziwego oblicza Boga. Ma to być zupełnie nowa religia, z odmiennym podejściem, zdecentralizowanym, naukowym sposobem myślenia.

Cała cywilizacja połączona w jeden mózg będzie mogła zupełnie w inny sposób spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Być może to właśnie wtedy zrozumiemy, w jakim celu powstał Wszechświat i jaką każdy z nas odgrywa w nim rolę.

Pokusa stania na czele tej intelektualnej potęgi jest bardzo kusząca, ale i jednocześnie stwarza przerażające zagrożenie dla ludzi. W końcu Elon Musk i Max Hodak mogą wykorzystać swoją władzę i mianować się nowymi bogami. Najgorsze, że wówczas nie będziemy mogli z nimi walczyć, ponieważ w naszej świadomości pojawi się tylko taka wizja otaczającego nas świata, jaką sobie tylko miliarderzy będą chcieli stworzyć.

Może aktualnie wydawać się to abstrakcją, ale nie oczekujmy, że Musk i Hodak będą teraz o tym otwarcie mówić. Pożyjemy, zobaczymy, jaka będzie rzeczywistość.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale