TO BÓG MNIE STWORZYŁ,
TO BÓG POUCZYŁ MNIE, JAK ŻYĆ.
41 obserwujących
350 notek
386k odsłon
  683   5

Kto i co piecze na ogniu wojny rosyjsko-ukraińskiej?

Ja się na wojnach i jej taktykach nie znam, ale nie ulegając wojennej histerii serwowanej przez polityków i ich media, patrzę, słucham, czytam i bez zbędnych ekscytacji zaciemniających umysł, widzę, że nic, lub prawie nic, nie jest takie, jak się nam przedstawia.

To zresztą jest metoda, pewnie tak stara jak świat, że aby uwiarygodniać kłamstwa wywołuje się i podtrzymuje chaos w rozumieniu rzeczywistości mieszając je ze strzępami prawdy.

Ogromna machina propagandowa niestrudzenie nad tym pracuje.

Bombarduje się oczy i uszy odbiorców oficjalnych mediów przekazem, który tylko w niewielkiej części oddaje rzeczywistość, a w pozostałej steruje emocjami tłumu według aktualnego politycznego zapotrzebowania.

Tumani się społeczne masy, wprowadzając je w stan ekscytacji, lękowego pobudzenia, aby w emocjach nie doszukiwały się prawdziwych architektów, reżyserów i ich celów, które chcą oni osiągnąć wciągając ludzkość (aktualnie Europę wschodnią, w tym niestety także Polskę i Polaków) w wiry wojny.

Z podobną sytuacją i tymi samymi metodami mieliśmy (czy to czas przeszły? z pewnością nie) do czynienia w związku z tzw. pandemią SARS-CoV-2.

Wiem, że to są truizmy, ale wielu z nas, atakowanych medialną indoktrynacją, zapomina o tych oczywistościach i, na ogół w dobrej wierze, unosi się na fali tej powszechnej ekscytacji i stadnych zachowań.

Warto jednak na własną rękę poszukiwać informacji poza głównym politycznym nurtem i zadawać pytania, które muszą się przecież w końcu pojawić. Nie politykom i nie sprzedajnym mediom uzależnionym od sponsorów, ale najpierw sobie. Im - potem, najlepiej jak najszybciej.


Zastanówmy się:

1. Kto przyczynił się do powstania obecnej sytuacji wojennej grożącej światu katastrofą, o jakiej nie śniliśmy w najgorszych koszmarach? 

2. Komu zależało i zależy na destabilizacji w Europie i na świecie?

a. Kto na tym zyskuje?

3. Kto przede wszystkim zagrzewa do rozszerzenia wojny Rosji z Ukrainą na inne kraje, przede wszystkim na Polskę?

a. Kto tej narracji sprzyja i ją realizuje?

b. Kto zaś (rządy których krajów) nie poddaje się tej wojennej narracji?

4. Jaki jest ukryty przed ludźmi cel, do którego ma prowadzić obecna wojna za naszą wschodnią granicą, czyli kto i co piecze na ogniu wojny rosyjsko-ukraińskiej? Do czego dąży?

5. Czy obecna sytuacja nie przypomina „przypadkiem” zdarzeń z 11 września 2001 r. (pretekst) a także tych następujących po nich – wojna z Afganistanem?

a. Kto z wielkich i mniejszych brał udział w tejże wojnie?

b. Jak się ona skończyła?

c. A może wcale się nie skończyła? Może jedynie teren tej wojny ( i innych w tym rejonie świata) uległ zmianie? 

6. Czy jedynym czarnym ludem jest Rosja? A jeśli nie tylko, to kto jeszcze, i co na to wskazuje?

7. Czy wiara w deklaracje „własnej” władzy, a także tzw. sojuszników bez konfrontacji z ich działaniami nie jest przypadkiem oznaką naiwności, która może sprowadzić nasz Kraj Ojczysty i nas samych do kataklizmu?

8. Czy zrodzone z tej wiary bezwarunkowe i ślepe poparcie dla władzy w kwestii wojny na Ukrainie, ale także i jej rzekomej totalnej opozycji, która w tej sprawie mówi tym samym głosem, nie pociągnie za sobą tragicznych konsekwencji dla nas wszystkich?

9. Czy jesteśmy na te konsekwencje gotowi mentalnie, psychicznie, fizycznie, logistycznie, technicznie, bojowo (armia i wyposażenie)?

10. Czy wierzymy w gwarancje bezpieczeństwa głoszone przez władze w Polsce, USA, NATO, UE? Jeśli tak, to na jakiej podstawie oprócz naiwnej wiary?

11. ...

Tych pytań jest wiele i może/ powinno, być jeszcze więcej.


Świat i jego „prawa” nie są czarno-białe” i niewiele spraw jest takimi, jak widać. Za kulisami jest znacznie bardziej skomplikowany i zakryty przed oczami tzw. zwykłych ludzi.


Polecam lektury:

Broń biologiczna Pentagonu 

Ławrow przypomniał o amerykańskich biolaboratoriach na Ukrainie. Ambasada USA w sumie przyznała rację…

Wszystko wskazuje na to, że amerykańskie laboratoria broni biologicznej na Ukrainie, szlag trafił…

Co powinieneś wiedzieć o ataku Rosji na Ukrainę? – komentarz prof. Johna Mearsheimera

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale