jacekpiekara jacekpiekara
2067
BLOG

Wyniki WYBORÓW już są !!!

jacekpiekara jacekpiekara Polityka Obserwuj notkę 20

Wszyscy komentatrorzy są zgodni: nie wiemy nic o przyszłej strukturze Parlamentu. Wiemy tylko dwie rzeczy: wygra PiS, a premierem przynajmniej przez pierwsze dwa tygodnie będzie Beata Szydło (oto bonus zwycięstwa Andrzeja Dudy, który powierzy jej tworzenie rządu). Ale ponieważ w każdym z nas tkwi boska cząstka jasnowidzenia :), a do ciszy wyborczej zostało ledwie kilka godzin, więc zabawmy się po raz ostatni przed tymi wyborami.

Prawo i Sprawiedliwość - zwycięstwo Andrzeja Dudy było dla tej partii niczym dzban endorfin wylany na człowieka w depresji. Kampania PiS była niezła, a liderka Beata Szydło co prawda niczym szczególnym nie zachwyciła, ale w żaden sposób też się nie skompromitowała. Bezdyskusyjnie wygrała debatę telewizyjną z przewodniczącą PO. Na korzyść PiS działał zarówno kryzys emigracyjny jak i kolejne afery w Platformie.

Moje typowanie: powyżej 40 procent, poniżej 45 procent.

Platforma Obywatelska - partia której popularność budzi  moje zdumienie. Jak po ośmiu latach rządów nieudaczników, aferzystów, chamów, głupków i obciachowców, ktokolwiek chce jeszcze na nich głosować? Ale świat jaki jest taki jest i wydaje się, że PO utrzyma silną reprezentację w Parlamencie. Kampanię PO przygotowano żenująco źle (ten spot z domkiem rozwalanym młotkiem, Jezuuuu!), a w dodatku liderka PO, Ewa Kopacz była zdecydowanie najsłabszym punktem i partii i samej kampanii. Cała taktyka PO polegała na straszeniu PiS-em oraz zapewnianiu, że żyjemy w krainie wiecznej szczęśliwości, a jak pozwolimy Platformie spędzić kolejne cztery lata przy żłobie, to ze szczęścia po prostu się posramy...

Moje typowanie: powyżej 20 procent, poniżej 25 procent

Zjednoczona Lewica - zza sympatycznej twarzy Barbary Nowackiej wyłania się obleśne mordziszcze Palikota i cwaniackie mordki czerwonych towarzyszy od Millera. Nowacka pokazała że jest zaskakująco słaba w czasie wystąpień publicznych. Monotonny głos robota usypiał w tym samym stopniu co przemówienia towarzysza Gierka. Jedyne co zapamiętam z wystąpień Nowackiej, to jej ładny, naturalny uśmiech na koniec telewizyjnej debaty. Na plus należy liderce ZL zapisać, że krytykowała PO zarówno za afery, jak i za Smoleńsk, wyraźnie pokazując, że jej życiowym marzeniem nie jest zostać przystawką do Kopaczowej. Ponieważ część wyborców potrzebuje antyklerykalnej lewicy, więc ZL dostanie się  do Sejmu.

Moje typowanie: powyżej 8 procent, poniżej 12 procent

Nowoczesna- partia wynajęta przez korporacje i sterowana przez banksterów ma być taką lepszą wersją Platformy. Ugrupowanie stworzone dla tych, którzy chcą zabierać biednym, aby zaraz potem oddać bogatym. Będą na nią głosować cwani obdzieracze ze skóry i głupki, które nie wiedzą, że do tej fabryczki przyszli nie obdzierać, ale żeby ich obdarto. Petru był zaskakująco słaby w czasie debaty TV czego po człowieku z takim doświadczeniem telewizyjnym naprawdę się nie spodziewałem.

 Moje typowanie: powyżej 5 procent, poniżej 10 procent

KORWIN - wszelkiego rodzaju barometry wyborcze i latarniki wyborcze, zarówno te przygotowywane w UE, jak i te przygotowywane w Polsce nieomylnie zawsze wskazują, że powinienem być wyborcą tego ugrupowania (chociaż w rzeczywistości wcale nim nie jestem). Janusz Korwin-Mikke jaki jest każdy widzi, ale Polsce przydałaby się w Sejmie partia myśląca o gospodarce i administracji inaczej niż wszyscy i chcąca zwalczać socjalizm, etatyzm oraz przeciwstawiać się nadmiernemu udziałowi państwa w życiu obywateli. Niestety Korwin dla każdej ze swoich partii jest wielką siłą i jednocześnie wielkim obciążeniem, a niektóre jego wypowiedzi wołają o pomstę do nieba i na trwałe zniechęcają wyborców. Moje typowanie wyniku tej partii płynie niestety z rozumu, nie z serca :). 

Moje typowanie: powyżej 3 procent, poniżej 5 procent

Kukiz'15 - Paweł Kukiz powinien trafić go podręczników jako przykład tego w jaki sposób można w ciągu kilku miesięcy zmarnotrawić gigantyczny entuzjazm społeczny i wielkie poparcie wyborców żądających zmiany. Kukiz pokłócił się z niemal wszystkimi współpracownikami, wypadał słabo w telewizji, obrażał ludzi, wygłaszał slogany godne wioskowego idioty, skoncentrował się na lansowaniu dwóch pomysłów: JOW-ów (które niemal wszyscy mają, za przeproszeniem, w dupie, co pokazało referendum) oraz robieniu ciągłych referendów o wszystkim (co w Polsce nie działa i działać nie będzie). Jednak moim zdaniem rozpęd kampanii prezydenckiej  Kukiza był tak duży, że jego ugrupowanie wejdzie do Sejmu na ostatnim ślizgu.

Moje typowanie: powyżej 5 procent, poniżej 10 procent

Razem - Jacek Żakowski zasłużył  na miano Pierwszego Brandzlownika III RP, bo to jak się ekscytuje partią Razem i jej liderem Adrianem Zandbergiem jest wyrazem infantylizmu umysłowego naprawdę niegodnego człowieka tak starego i tak doświadczonego. Razem to lewacka partyjka, która na pewno zdobędzie wielką popularność wśród chłopców w rurkach ze Zbawixa i wśród egzaltowanych studentek drżących z podniecenia na widok drwaloseksualnego sznytu Zandberga. Poważnie ujmując jest to skrajne ugrupowanie  lansujące głównie pomysły głupie, amoralne i szkodliwe gospodarczo.

Moje typowanie: powyżej 3 procent, poniżej 5 procent

Polskie Stronnictwo Ludowe - związek zawodowy wiejskich działaczy i ich rodzin jak zwykle buja się na granicy progu wyborczego i jak zwykle ten próg pewnie przekroczy. Tym razem na wynik PSL mniejszy wpływ może mieć skala cudów przy urnach. Pytanie dnia: czy znowu staruszkowie z domów starców zagłosują na PSL ze zdumiewającą, żelazną dyscypliną?

Moje typowanie: powyżej 5 procent, poniżej 8 procent

W tych wyborach jakiekolwiek typowania przypominają wróżby górala mówiącego: oj panocku, jutro  to będzie albo słońce albo deszcz albo jedno pomieszane z drugim... Ale sam jestem ciekaw z jakim uczuciem będę czytać ten tekst po ogłoszeniu oficjalnych wyników. Czy będę mógł się podpisać pod tezą, że "geniusze są nieomylni", czy też pod tezą, że "geniusze również się mylą". Dobranoc Państwu... 

Niepoprawny. Wierzący w słowa Herberta, mówiące że "Pan Cogito chce stanąć do nierównej walki. Zanim nadejdzie powalenie bezwładem, zwyczajna śmierć bez glorii, uduszenie bezkształtem".

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka