Blog
Okiem jaskiniowca
jacekpiekara
jacekpiekara Pisarz i dziennikarz prasowy oraz radiowy. Autor kilkunastu książek i wieluset artykuł
25 obserwujących 68 notek 224348 odsłon
jacekpiekara, 9 maja 2016 r.

MILION ludzi na marszu KOD

Zdjęcie pochodzi ze strony warszawa.pl. 
Cztery osoby na m2? Na pewno?
Zdjęcie pochodzi ze strony warszawa.pl. Cztery osoby na m2? Na pewno?

Czemu właśnie milion? A czemu nie? Skoro wiceprezydent Warszawy (i jednocześnie aktywista PO) może podawać ćwierć miliona, to równie dobrze można powiedzieć: milion. Jóźwiak zresztą rozbrajająco przyznał, w jaki sposób policzono taką frekwencję. Otóż ustalono w metrach kwadratowych powierzchnię zajmowaną przez ulice którymi szedł pochód (od jego czoła do początku), po czym wynik przemnożono przez CZTERY (że niby cztery osoby zajmowały jeden metr kwadratowy). Co można powiedzieć o takim liczeniu? No cóż, pełna groteska. Wystarczy obejrzeć jakikolwiek film z pochodu, żeby zobaczyć, iż ludzie idą w dość luźnym szyku i mają sporo miejsca wokół. Naprawdę nie wyglądają jak sardynki w puszce przylegające do ścianek i do siebie nawzajem. Idą wygodnie, odstępy pomiędzy jednym nierównym szeregiem a drugim sięgają kilku metrów. Podobnie rzecz wygląda w czasie manifestacji na placu. Dlatego ja wierzę tym, którzy liczyli głowy (zresztą korzystając z kamer Gazety Wyborczej, ciekawe kiedy oryginalne nagrania "wyparują"?), a nie tym którzy przyjęli sztuczne przeliczniki, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

I cała ta afera generalnie nie byłaby taka istotna (zbójeckim prawem organizatorów jakiejkolwiek manifestacji jest budowanie pozytywnej legendy wokół przygotowanego wydarzenia), gdyby w bezczelne łgarstwo nie byli zaangażowani URZĘDNICY opłacani z publicznej kasy. Gronkiewicz-Waltz, Jóźwiak, Gawor to osoby, które kłamią jak bure suki. Występują w roli propagandystów KODu powołując się jednocześnie na oficjalne umocowanie urzędowe. A takie postępowanie jest absolutnie niedopuszczalne.  

Jacek Piekara

ps. A dla zwolenników teorii "ćwierć miliona". 250 tysięcy ludzi to cztery Stadiony Narodowe wypchane po brzegi,  to niemal całe Katowice, to calusieńka Gdynia, to dwa Opola i jeszcze dużo miejsca na brzuch Kalisza, to całe moje Bielsko-Biała i Jelenia Góra na dokładkę. Naprawdę sądzicie, że w Warszawie maszerowało tyle osób???

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niepoprawny. Wierzący w słowa Herberta, mówiące że "Pan Cogito chce stanąć do nierównej walki. Zanim nadejdzie powalenie bezwładem, zwyczajna śmierć bez glorii, uduszenie bezkształtem".

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @GRAB JEDEN Ulepszać świat można tylko wtedy, kiedy człowiek nie zgadza się z...
  • @CHECK I ja się z Panem zgadzam. A marsz KOD ciekawie podsumował (bardzo negatywnie)...
  • @WAKIZASHI Ja się w sumie z Panem zgadzam. Dajemy się prowokować do dyskusji o zupełnych...

Tematy w dziale