35 obserwujących
2000 notek
1112k odsłon
534 odsłony

Wideo. Wojciech Cejrowski przestrzega przed żydowskimi roszczeniami, choć wierzy w jedno k

Wykop Skomentuj5

Jan Bodakowski
Wideo. Wojciech Cejrowski przestrzega przed żydowskimi roszczeniami, choć wierzy w jedno kłamstwo Amerykanów o 447

Podczas warszawskich targów książek niezwykle zasłużony dla Polski podróżnik i komentator polityczny Wojciech Cejrowski udzielił mi dwu krótkich wywiadów. W pierwszym dostępnym na kanale Prawy pl na You Tube przybliżył swoje książki i ofertę swojego sklepu wysyłkowego, w drugim dostępnym na kanale Jan Bodakowski Video odpowiedział na moje pytanie o to, czy powinniśmy brać na poważnie roszczenia żydowskie.

Zdaniem Wojciech Cejrowskiego roszczenia żydowskie trzeba brać na poważnie, jednak nie ma w 447 zapisów, o jakich Polacy opowiadają. Swoją opinię podróżnik oparł na kłamliwym stwierdzeniu przedstawiciela władz amerykańskich, który stwierdził, że nie ma w 447 nic o wypłacaniu osobom, które nie są spadkobiercami. Moją uwagę o tym, że w 447 jest zapis o tym, że mienie bez spadkowe Żydzi też mają dostać, Wojciech Cejrowski zignorował zapewne dla tego, że jej nie usłyszał.

W słusznej opinii Wojciecha Cejrowskiego jak nie ma spadkobierców, to się nic nadawcom roszczeń nie należy. Podróżnik uważa, że polska władza powinna odwoływać się do prawa USA i Izraela, które stwierdza, że spadki należą się tylko spadkobiercom, a jak ich nie ma, to przepadają na skarb państwa.

Cieszy sprzeciw Wojciech Cejrowskiego wobec bezzasadnych roszczeń żydowskich, niestety podróżnik się myli, wierząc Amerykanom. Amerykański akt 447 jednoznacznie mówi się o tym, że Żydzi mają dostać mienie bez spadkowe – co pokazuje jak wiele trzeba zrobić, by uświadomić Polakom zagrożenia związane z 447.

Na stronie „Klubu Jagiellońskiego” ukazał się artykuł „Żydowski spisek czy polityczna manipulacja? O co chodzi z Ustawą 447?” autorstwa Andrzeja Kohuta. Jak wskazuje w swoim artykule ekspert, na podstawie 447 szef amerykańskiej dyplomacji ma przedstawić Kongresowi to jak sygnatariusze Deklaracji Terezińskiej z 2009 r. wywiązali się z takich zagadnień, jak: „Zwrotu mienia prawowitym właścicielom (lub ich spadkobiercom), uwzględniając własność wspólnot religijnych i świeckich; Gdy zwrot nie jest możliwy – do przekazania nieruchomości lub odszkodowania o porównywalnej wartości; Gdy nie da się wskazać spadkobiercy – do wykorzystania odszkodowania na pomoc ocalałym, którzy są w potrzebie, edukację o Holocauście i inne cele; Na ile prawa regulujące powyższe kwestie są przez państwa stosowane w praktyce”.

Z zapisów 447 jednoznacznie wynika, że amerykańskie organizacje żydowskie chcą dostać mienie bez spadkowe pod pretekstem wykorzystania go „na pomoc ocalałym, którzy są w potrzebie, edukację o Holocauście i inne cele”. Wiec brew kłamstwom amerykańskich polityków w które nieopacznie uwierzył Wojciecha Cejrowskiego racją jest wszystko to przed czy przestrzegają polscy patrioci. Niesłuszna opinia o zawartości 447 wygłoszona przez Wojciecha Cejrowskiego wynika niewątpliwie z kłamstw amerykańskiego polityka, nie wątpię, że podróżnik gdy pozna tekst 447 przyzna racje polskim patriotom.

Wojciech Cejrowski o 447 dla Jana BodakowskiegoJan Bodakowski
image

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale