43 obserwujących
2187 notek
1186k odsłon

Paweł Zyzak (od Bolka) obnaża tajemnice amerykańskiej polityki. Czy urzędnik z rządu PiS g

Paweł Zyzak za ujawnienie brudów z życia prywatnego Bolka (w książce „Lech Wałęsa – idea i historia”) był prześladowany w III RP przez prominentne środowiska antypolskie. Wyrzucono go z pracy w archiwum IPN, nie pozwolono na podjęcie pracy nauczyciela (udało mu się znaleźć pracę jako magazynier w sklepie), a premier Donald Tusk domagał odebrania mu tytułu magistra historii (karą za magisterium Zyzaka była przysłana na Uniwersytet Jagielloński kontrola, która próbowała znaleźć nieprawidłowości w przyznawaniu tytułów naukowych przez UJ).

Poznaj polskie Inflanty. Do dziś na Łotwie mieszkają rdzenni Polacy

Inflanty (czyli dzisiejsze ziemie na granicy Estonii i Łotwy) od 1561 roku do zaborów były trzecią częścią śladowa Rzeczypospolitej Obojga Narodów obok Korony Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Polskość tych ziem przybliżyli czytelnikom Sławomir Koper i Tomasz Stańczyk w wydanej przez wydawnictwo Fronda pracy "Kresy północy. Wyprawa do polskich Inflant". Autorzy skupili się głównie na historii Łatgalii, ale planują w kolejnych swoich pracach opisać historię innych części Inflant.

Poznaj tradycyjne przepisy kuchni świętokrzyskiej

Można się tylko cieszyć, że PRL-owska wersja folkloru, sztucznej „cepelii”, odchodzi w niepamięć. Dziś folklor jest odkrywany jako niezwykle ciekawe źródło inspiracji. Wielu młodych twórców reanimuje muzykę ludową w sposób niezwykle atrakcyjny. Skanseny w całej Polsce stały się atrakcjami turystycznymi, smakosze zachwycają się potrawami kuchni regionalnej.

76% ukraińskich uchodźczyń w Polsce ma wyższe wykształcenie

Ukrainki przybyłe do Polski mają lepsze wykształcenie niż Polki, które mają o wiele lepsze wykształcenie niż Polacy. Wśród Polaków w wieku aktywności zawodowej (od zakończenia edukacji do emerytury) wyższe wykształcenie ma 38,8% i 26,9% Polaków (Polki stanowią 58% studentów w naszym kraju i 63% absolwentów). Dużo większy odsetek przybyłych do Polski Ukrainek ma wyższe wykształcenie, bo aż 76% (dwa razy więcej niż Polki i trzy razy więcej niż Polacy).

W kinach – Boscy – przezabawna hiszpańska komedia z Penélope Cruz i Antonio Banderasem

W kinach w całej Polsce, w tym i w warszawskim kinie Kinoteka, kinomani mają doskonałą okazję obejrzeć przezabawną hiszpańską komedię obyczajową „Boscy”. Reżyserami filmu są Mariano Cohn i Gastón Duprat. W rolach głównych w filmie wystąpiły takie gwiazdy jak: Penélope Cruz (znana z filmów „Vicky Cristina Barcelona”, „Volver”), Antonio Banderas („Ból i blask”, „Desperado”), Oscar Martínez („Honorowy obywatel”, „Dzikie historie”), Irene Escolar („Mroczna Argentyna”, „Wilcza skóra”), Melina Matthews („Megan Leavey”, „Przywróceni”).

Ogromny sukces Polski! Po raz trzeci jesteśmy mistrzem Europy w homofobii

Serca wszystkich polskich konserwatystów, reakcjonistów i realistów przepełnia ogromna radość. Polska po raz trzeci z rzędu jest mistrzem Europy w homofobii. Gdyby nie kierowany do pseudo liberałów i lewicowców portal groteskowej opozycji „Oko press” mogliśmy się o tym nie dowiedzieć. Na szczęście ten ogromny sukces Polski i Polaków opisał Anton Ambroziak w artykule „Bliżej do Moskwy niż Rygi. Polska trzeci raz z rzędu z tytułem homofoba Unii Europejskiej”.

Czwarta Rzesza – czyli jak globaliści realizują program Hitlera i nazistów z korzyścią dla

Odpowiedzialny za rosyjską agresję na Ukrainę, zbrodniarz wojenny Putin, wbrew swoim deklaracjom jest przedstawicielem globalistycznej sitwy, razem z którą rozkradał Rosję i wspierał covidowy faszyzm. Nieprzypadkowo Putin przed dekady był hodowany przez globalną finansjerę, Unię Europejską, a jego politykę demoralizacji, społecznego i gospodarczego osłabiania zachodu wspierali przeróżni ekolodzy, pacyfiści czy inni lewacy (jawni i urywający się pod mianem chadeków czy konserwatystów). Nieprzypadkowo też najwierniejszym sojusznikiem Putina byli i są Niemcy, którzy odrzucają symbolikę nazistowską pozostali wierni niemieckiej myśli politycznej, której reprezentantem był też i Hitler.