0 obserwujących
280 notek
659k odsłon
765 odsłon

" Panie Prezesie Tusk - melduje wykonanie zadania " - Z. Ziobro

Wykop Skomentuj3
Po raz kolejny prawie idealnie - przewidziałem scenariusz wyborczy oraz wyniki tym razem Wyborów do parlamentu UE.
 
Oraz intencję co niektórych kandydatów :
 
" ... do zwycięstwa PIS zabraknie głosów SP i po to - tak naprawdę doszło do wyjścia Ziobry w 2011 roku z PIS - które to wyjście przewidziałem na łamach Salonu 24. ... "
 
" ... Moim zdanie Media już Pracują by PO wygrała i nawet 1 % przewagi będzie dla nich zwycięstwem i będą atakować Jarosława Kaczyńskiego za 7 porażkę - która nastąpi i do zwycięstwa PIS braknie głosów SP i po to tak naprawdę doszło do wyjścia Ziobry w 2011 roku z PIS - które to wyjście przewidziałem na łamach Salonu 24. ... "
 
Giertych wczoraj w TVN 24 - rozpoczął atak - na Jarosława Kaczyńskiego za 7 porażkę.

###############################################################

15.05.2014 21:31

@ Mariusz Max Kolonko

Dzisiejsza rozpaczliwa Akcja TVN pokazuje - że Korwin dostanie więcej niż 6 % - które pokazali - w GB triumf ordynacji Proporcjonalnej - wyborcy już nie boją się tracić swojego głosu i beton Partyjnej władzy dwóch hegemonów w wyborach jednomandatowych w tych wyborach się skończył - ale wróci przy wyborach do Izby Gmin - chyba - że zmienią ordynację - ale Clegg wycofał się z pomysłu o referendum w sprawie ordynacji bo dorwał się do koryta - tak jak dorwą się do koryta i o nas zapomną "nasi" wybrańcy..

Dlatego wybory do PE mnie nie interesują - ponieważ nie mam zamiaru zgadzać się by wybrany przeze mnie poseł zarobił 2 i pół miliona w ciągu 5 lat - to jest chore i nie mam zamiaru w tej chorobie uczestniczyć - kiedy emerytury w Polsce to nawet kilkaset złotych - a po 10 latach w UE - płacę są takie jakbyśmy w UE nie byli.
Frukty z UE dla wybranych - to nie jest moja wizja UE

Ale ciekawe będą wyniki ze względu na wstęp do wyborów Krajowych.

Moim zdanie Media już Pracują by PO wygrała i nawet 1 % przewagi będzie dla nich zwycięstwem i będą atakować Jarosława Kaczyńskiego za 7 porażkę - która nastąpi i do zwycięstwa PIS braknie głosów SP i po to tak naprawdę doszło do wyjścia Ziobry w 2011 roku z PIS - które to wyjście przewidziałem na łamach Salonu 24.

Moja prognoza to 65 % dla PIS i PO - pozostałe ugrupowania to 35 % - w tym dla Korwina i SLD 20 % - zostaje 15 % na pozostałe ugrupowania.

###############################################################

Moja Prognoza z czerwca 2011 roku

Kiedy Joanna Kluzik Rostkowska była jeszcze w PJN i tydzień po mojej prognozie wyszła z PJN do PO.

image


W Sierpniu 2011 roku przewidziałem wyjście po Wyborach 2011 roku - Zbigniewa Ziobro i 30 Posłów wybranych z Listy PiS.

Oraz Kłopoty Janusza Korwina - Mikke z Władzą :

Mój wpis z 6 sierpnia 2011 roku :

" ... Zagrożeniem dla PO w tych wyborach będzie stanowić też Korwin - Mikke - Ciekawe jakie metody zastosują w stosunku do niego. ? ... "

###################################################

I zastosowali !!!

Dzięki Eliminacji z 21 okręgów Wyborczych - List Wyborczych Korwina - Mikke - PO zyskała wiele Mandatów Poselskich - których by nie miała - gdyby - Wyborcy chcący głosować na Korwina – Mikre - nie mieli przeświadczenia - że to głos stracony lub gdyby nie odebrano im możliwości głosowania - na Listę Wyborczą Korwina - Mikke.

A i tak w wielu pozostałych 20 okręgach - na Listy Wyborcze Korwina - Mikke głosowało
od 2 % do 3 % wyborców.

I w 2015 roku - też zastosują - a Zbigniew Ziobro i Michał Kamiński - zrobią wszystko jak w 2011 roku PJN - by pomóc PO - utrzymać władzę - w Elblągu byli blisko.
Dzisiaj Media Rządowe robią propagandę SP - każdy procent odebrany PIS'owi - to dalsza Władza PO oraz Sitwy lub WSI.

################################################

Wypowiadając się - po decyzji Tuska o umieszczeniu go na miejscu numer 1 w wyborach do PE.
Michał Kamiński już odkrył Karty i już bez ukrywania swoich intencji - już oficjalnie realizuje plan - o którym wtedy pisałem w - w / w Komentarzu.

################################################

Moja notka :

24.11.2011 09:05 Odsłon: 2816 (w tym z lubczasopism 267) 8 Komentuj

################################################

Jak Ziobro doprowadził do Obalenia Rządu Jarosława Kaczyńskiego

 

Niektóre "Gwoździe" do Trumny Rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Na zdjęciu - Dariusz Barski (43 l.), były Prokurator Krajowy - Andrzej Romanek, były szef gabinetu politycznego Zbigniewa Ziobry.
 
Jestem pod wrażeniem - przemyślanej strategii i gry Zbigniewa Ziobry realizowanej od 8 grudnia 2006 roku - wtedy to po następującym ultimatum Platformy Obywatelskiej złożonej PiS'owi
" ... Jeśli PiS pozbędzie się Andrzeja Leppera to możliwy będzie powrót do Koalicji POPiS ... "
Ziobro uruchamiając Służby - rozpoczął osłabianie Rządu Jarosława Kaczyńskiego - który nie miał zamiaru odpowiedzieć na apel PO.
 
Bohaterowie wydarzeń - którzy przyczynili się do upadku Rządu Jarosława Kaczyńskiego:
Janusz Kaczmarek
 
Bez Roli Janusza Kaczmarka nie doszłoby do Obalenia Rządu Kaczyńskiego – Afera Przeciekowa była potrzebna do Obalenia Rządu – czy była ? – Czy był to tylko chytry pomysł Zbigniewa Ziobry ? – który zrealizował ze swoim przyjacielem – a który tyle Zbigniewowi Ziobrze zawdzięczał . Bo przecież Przyjaciel Zbigniewa Ziobry - Janusz Kaczmarek zostając Ministrem MSWiA 8 lutego 2007 roku - ruszył służby – których oprócz ABW Ziobro do tej pory nie posiadał - a bez których przebiegły Plan Zbigniewa Ziobry nie miał by prawa bytu.
 
Finalizując intencję Ziobry - 40 piętrem Hotelu Marriott - Kaczmarek niczym nie ryzykował - Upadek Rządu Jarosława Kaczyńskiego zgodnie z oczekiwaniami Ziobry był przesądzony.
A jak nie było Przecieku to mógł spać spokojnie i nie obawiać się Sądów.
Ważne – że Cel jakim było Obalenia Rządu Jarosława Kaczyńskiego stał się faktem.
 
Wczoraj rozpoczął się proces wytoczony Jarosławowi Kaczyńskiemu ( nie - Zbigniewowi Ziobrze ) przez Janusza Kaczmarka za słowa " ... agent Śpioch ... " - Ajak wszystko było ułożone ze Zbigniewem Ziobro - to przecież Śpiochem nie był.
 
 
8 lutego 2007 prezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński odwołał go ze stanowiska prokuratora krajowego, a prezydent Lech Kaczyński powołał go na urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji. 14 marca 2007 otrzymał nominację na członka Rady Bezpieczeństwa Narodowego. 8 sierpnia 2007 został odwołany z zajmowanego stanowiska. Bezpośrednią przyczyną były informacje o tym, jakoby był on źródłem przecieku w sprawie akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (tzw. afera gruntowa). 13 sierpnia 2007 został kandydatem grupy 48 posłów z LPR i Samoobrony RP na prezesa Rady Ministrów w trybie konstruktywnego wotum nieufności (art. 158 Konstytucji)[4], co było pierwszym tego typu wnioskiem złożonym w Sejmie od czasu wejścia w życie Konstytucji RP z 1997. 7 września 2007 Janusz Kaczmarek wycofał jednak zgodę na kandydowanie, wobec czego wniosek poselski jako bezprzedmiotowy nie został poddany pod głosowanie.
 
30 sierpnia 2007 został na krótko zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW pod zarzutem utrudniania śledztwa i składania fałszywych zeznań.
W dniu 6 września 2007 warszawski Sąd Rejonowy na Mokotowie uznał, że zatrzymanie Kaczmarka było "bezzasadne" i "nieprawidłowe", o czym zawiadomiono Prokuraturę Apelacyjną. - W mojej ocenie zatrzymanie było zasadne, a materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabniał zarzuty przedstawione wszystkim zatrzymanym - powiedział Prokurator Krajowy Dariusz Barski. Dodał, że "wyrok przyjmuje z pokorą".
 
Postępowanie przeciwko niemu w tym zakresie zostało umorzone w 2009. Wszczęte w 2008 postępowanie w zakresie ujawnienia tajemnicy służbowej  zostało umorzone w 2010.
 
Bohaterowie wydarzeń - którzy przyczynili się do upadku Rządu Jarosława Kaczyńskiego:
Dariusz Barski
 
14 czerwca 2007 roku - obowiązki Prokuratora Krajowego objął Dariusz Barski - Przyjaciel Zbigniewa Ziobry ( Świadek na Ślubie Ziobry - 27 lipca 2011 roku w Wieliczce ) .
p.o. Prokuratora Krajowego - Dariusz Barski 14.06.2007 – 19.07.2007
Prokurator Krajowy - Dariusz Barski 19.07.2007 - 21.11.2007
 
Od tego dnia sprawy nabrały tempa i w tym dniu odbyła się też - jak twierdzi Zbigniew Ziobro - rozmowa Andrzeja Leppera i Zbigniewa Ziobry nagrana na "gwoździu do trumny Andrzeja Leppera"
Dlaczego dzień 14 czerwca 2007 roku łączy te dwa wydarzenia – Przypadek ???. 
 
Bohaterowie wydarzeń - którzy przyczynili się do upadku Rządu Jarosława Kaczyńskiego:
Bogdan Roman Święczkowski
Bogdan Roman Święczkowski (ur. 22 maja 1970 w Sosnowcu) – polski prawnik, prokurator, w latach 2006–2007 szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
2 września 2006 został mianowany p.o. szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zaś 19 października 2006 na szefa Agencji. Odwołano go z tej funkcji 2 listopada 2007.
 
Wielu Polaków do dzisiaj jest przekonanych - że 24 kwietnia 2007 roku - do domu Barbary Blidy - weszło CBA ( sugestia Mediów - Kabaretów ( np. Kabaret pod Wyrwigroszem ) - itp. ) - to jednak nie CBA weszła o 6:00 rano do domu Barbary Blidy tylko
kierowane przez Bogdana Romana Święczkowskiego – ABW.
 
Bohaterowie wydarzeń - którzy przyczynili się do upadku Rządu Jarosława Kaczyńskiego:
Beata Kempa
 
Beata Kempa - w czasie Debaty Sejmowej na temat Śmierci Barbary Blidy zasłynęła Ostrymi i Kontrowersyjnymi wypowiedziami - istotnie osłabiającymi Rząd Jarosława Kaczyńskiego 
była wtedy sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - ( Od 22 maja 2006 do 15 listopada 2007 roku.) Podwładną Zbigniewa Ziobry.
 
Bohaterowie wydarzeń - którzy przyczynili się do upadku Rządu Jarosława Kaczyńskiego:
Jerzy Bartłomiej Engelking
 
Jerzy Bartłomiej Engelking (ur. 9 października 1962 w Sosnowcu) – polski prokurator, od 13 stycznia 2006 do 3 grudnia 2007 zastępca Prokuratora Generalnego RP.
Przez kilka lat kierował Prokuraturą Rejonową w Sosnowcu, następnie pracował w katowickiej Prokuraturze Okręgowej w wydziale do walki z przestępczością zorganizowaną. Był także wiceszefem prokuratury w Krakowie.
13 stycznia 2006 został zastępcą Prokuratora Generalnego. Nominację na to stanowisko podpisał ówczesny premier Kazimierz Marcinkiewicz. Funkcję tę pełnił do 3 grudnia 2007.
1 kwietnia 2010 został powołany do pracy w nowo utworzonej Prokuraturze Generalnej 
 
To On oprowadzał nas po 40 piętrze - Hotelu Marriott.
 
Główny Bohater wydarzeń - który przyczynił się do upadku Rządu Jarosława Kaczyńskiego:
Zbigniew Ziobro
 
Ziobro uruchamiając Służby - rozpoczął osłabianie Rządu Jarosława Kaczyńskiego - który nie miał zamiaru odpowiedzieć na apel PO
 
Cztery dni po powołaniu Janusza Kaczmarka Przyjaciela Zbigniewa Ziobry na Ministra MSWiA - 12 lutego 2007 roku - rozpoczął się Pierwszy Akt Przemyślanej Gry Zbigniewa Ziobry niszczącej Rząd Jarosława Kaczyńskiego.
Mirosław Garlicki został zatrzymany przez CBA 12 lutego 2007 roku.
14 lutego na specjalnej konferencji prasowej  Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro i Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński poinformowali, że prokurator postawił lekarzowi 20 zarzutów, w tym zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym - Łączna liczba zarzutów miała wynieść ostatecznie 50.
Sprawa Mirosława G. – określenie używane w mediach wobec okoliczności zatrzymania i postawienia przez prokuratora zarzutów kryminalnych lekarzowi Mirosławowi Garlickiemu, szefowi Kliniki Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego Stołecznego Zarządu Zdrowia MSWiA w Warszawie przy ulicy Wołoskiej.
 
Dowody w sprawie zarzutów korupcyjnych 8 października 2007 w programie Teraz my! Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ujawnił część zebranych przez prokuraturę dowodów przyjmowania pieniędzy przez Mirosława Garlickiego. Były nimi dwa z wielu filmów nagranych ukrytą kamerą w gabinecie ordynatora. Na pierwszym z nich kobieta wręcza doktorowi prezent w postaci książki z dedykacją (w towarzyszącej temu rozmowie doktor Garlicki wzbrania się przed przyjęciem "flaszki", ale zgadza sie przyjąć książkę), na drugim, nagranym 40 minut później, doktor Garlicki wyjmuje z rozpakowanej wcześniej książki kopertę, sprawdza jej zawartość, po czym wkłada ją do kieszeni marynarki. Minister Ziobro dodał również, że ujawnienie taśm nie utrudni postępowania, gdyż prokurator już zakończył sporządzanie aktu oskarżenia przeciwko Mirosławowi Garlickiemu, a zdecydował się pokazać te dwa nagrania, ponieważ zdaniem ministra Ziobry opinia publiczna była wprowadzana w błąd w sprawie niewinności ordynatora.  Filmy opublikował internetowy serwis TVN 24
 
Z tezą, że zaprezentowane przez ministra Ziobrę filmy są dowodem korupcji lekarza, nie zgadza się m.in. doc. dr. hab. Marek Durlik, były dyrektor szpitala MSWiA w Warszawie, który 11 stycznia 2008 w wywiadzie dla Gazety Wyborczej  stwierdził:
 
Proszę zauważyć, że to, co pokazał Ziobro w telewizji, jak Garlicki wyjmuje pieniądze z książki, to nie był dowód na przyjmowanie łapówek. To był dowód na przyjmowanie wdzięczności od pacjenta. Łapówka - podkreślam - to jest uzależnienie wykonania czynności przez urzędnika państwowego od otrzymania pieniędzy. Garlicki twierdzi, że tego nie robił. Przeciwnie, jak trzeba było przyjechać do szpitala w weekend, święta, w nocy czy zostać dłużej, Garlicki nie pytał, czy dostanie za nadgodziny, nigdy ich sobie nie liczył.
 
Podczas procesu na wniosek obrony odtworzono nieznane wcześniej fragmenty filmu pochodzącego z ukrytej kamery, w których dr Garlicki stanowczo odmawia przyjęcia od rodzin pacjentów różnego rodzaju reklamówek i toreb. Dr. Garlicki wyjaśnił też, że setki butelek i innych przedmiotów, które pokazano w telewizji po jego zatrzymaniu przez CBA, to prezenty otrzymywane od "posłów, senatorów i prezesów korporacji", z których znaczną część przysyłano do jego sekretariatu w podziękowaniu za operacje przeprowadzone na ofiarodawcach, członkach ich rodzin lub pracownikach
 
Drugi Akt Przemyślanej Gry Zbigniewa Ziobry niszczącej Rząd Jarosława Kaczyńskiego.
 
To Sprawa Barbary Blidy – Opisany wyżej:
 
Trzeci Akt Przemyślanej Gry Zbigniewa Ziobry niszczącej Rząd Jarosława Kaczyńskiego.
 
To sprawa Andrzeja Leppera
 
opublikowano: 30 Sierpnia 2010 16:45:25 | ostatnia zmiana: 3 Sierpnia 2011 16:42:43
Szefowi Samoobrony postawiono zarzuty składania fałszywych zeznań ws. afery gruntowej. Andrzejowi Lepperowi grozi kara do trzech lat więzienia.
 
Jak wynika z informacji portalu tvp.info, na decyzję w sprawie zarzutów dla Leppera spore znaczenie miało nagranie z dyktafonu Zbigniewa Ziobry (tzw. „gwóźdź Ziobry”). Początkowo biegli badali autentyczność nagrania, które Zbigniew Ziobro przekazał warszawskim śledczym. Podczas badania nagrania z dyktafonu Zbigniewa Ziobro nie znaleziono śladów ingerencji w treść pliku i stwierdzono autentyczność nagrania.
 
Dziś Andrzej Lepper usłyszał zarzut składania fałszywych zeznań, za co grozi mu kara nawet do trzech lat więzienia
 
Andrzejowi L. przedstawiliśmy zarzuty składania fałszywych zeznań. Miało do tego dojść w sierpniu 2007 r. w Koszalinie. Zarzuty dotyczą zeznań Andrzeja L. na temat okoliczności przebiegu jego spotkania ze Zbigniewem Ziobrą z 14 czerwca 2007 r.. L. zeznał, że podczas tego spotkania ówczesny minister sprawiedliwości poinformował go, że CBA prowadzi akcję dotyczącą gruntów a z akt sprawy nie wynika aby kwestia ta była przedmiotem rozmowy. – tłumaczy w rozmowie z portalem tvp.info prokurator Monika Lewandowska, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.
 
wyborcza.pl/1,76842,5740102,Gwozdz_Ziobry_tylko_w_kopii.html
Ziobro odparował, pokazując "gwóźdź do trumny Leppera" - czyli dyktafon, na który nagrał ich rozmowę. ABW kierowana przez bliskich Ziobrze prokuratorów błyskawicznie wydała opinię potwierdzającą autentyczność nagrania i to, że Ziobro nic o akcji CBA Lepperowi nie mówił.
Epizod drugi to styczeń tego roku, gdy prokuratura ujawniła, że Ziobro dał jej kopię nagrania na płycie CD, a następnie dyktafon, na który wtórnie rozmowa została przegrana. Zaczęły się poszukiwania oryginału.
 
Wczoraj prokuratura zakomunikowała: "Nie udało się odnaleźć pliku dźwiękowego, zawierającego pierwotne nagranie rozmowy. Na płycie CD-R i karcie pamięci dyktafonu, przekazanego przez Z. Ziobrę ujawniono wyłącznie kopie nagrań z rozmowy. Natomiast na kartach pamięci pięciu pozostałych dyktafonów nie ujawniono plików z nagraniem rozmowy z 14 czerwca 2007 r.". Biegli nie wykluczyli też manipulowania nagraniem (ale i tego nie potwierdzili),
 
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4837534.html
Dopiero w minionym tygodniu prokuratura ujawniła, że nie ma oryginału nagranej rozmowy. A sam Ziobro zaczął opowiadać, że:
• najpierw skopiowana została na komputer jego zastępcy prok. Engelkinga,
• stąd na płytę CD dla prokuratury,
• następnie znów na dyktafon dla „przypomnienia” i dla prokuratury.
 
Teraz drodzy czytelnicy mamy jasność - obecnych wydarzeń z udziałem Zbigniewa Ziobry.
 
Czy Ciąg Dalszy Nastąpi … ?
 
Nastąpił - Ja opublikowałem ten artykuł o 8:05 - o 13:00 - Zbigniew Ziobro zapowiedział na rynku Nowego Sącza - że zbudowany poparciem jakiego doświadczyl - rozpoczyna budowanie Swojej ukochanej Partii.

Nasuwa się tutaj podobieństwo z Markiem Belką - który w podobny sposób załatwił Premiera Leszka Millera - będąc Ministrem Finansów - Efektem końcowym była wymiana w 2004 roku na fotelu Premiera i Marek Belka dopiął swego zostając Premierem i  Przewodniczącym nowej Partii  Demokraci.pl

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale