0 obserwujących
167 notek
260k odsłon
762 odsłony

Pytam Janusza Wojciechowskiego: Co Pan na to?

Wykop Skomentuj2

W dzisiejszej Interwencji ukazał się reportaż o nowym burmistrzu Rawy Mazowieckiej:

 

Prywata burmistrza: zastępcą szwagier

http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1449441

 

Skrót reportażu:

Burmistrz Rawy Mazowieckiej powołał na swojego zastępcę szwagra! Była to jedna z pierwszych decyzji Dariusza Misztala. Formalnie prawa nie złamano, ale w mieście wrze. Wiceburmistrz zarabia ponad 6900 zł.

 

 

- To jest jedyny taki przypadek w Polsce! Nie znalazłem potwierdzenia, żeby gdzieś była jeszcze taka sytuacja. Już nawet ten fakt potwierdza, że to naganne – uważa Eugeniusz Góraj, były burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Dariusz Misztal to burmistrz Rawy Mazowieckiej – miasta położonego w województwie łódzkim. Urzędnik sprawuje swój urząd zaledwie od grudnia zeszłego roku i już zasłynął z kontrowersyjnej decyzji. Powołał na swojego zastępcę własnego szwagra - Tomasza Nowickiego.

- Pan burmistrz szedł do wyborów z hasłem programowym walki z nepotyzmem, kolesiostwem, rozbiciem starego układu. Dlatego zniesmaczeniem i zdziwieniem był fakt, że jego pierwszą decyzją po zaprzysiężeniu było powołanie swojego szwagra – mówi Grażyna Dębska, radna Rawy Mazowieckiej.

- W mojej ocenie jest to przeniesienie na rawskie podwórko rządowego programu „Rodzina na swoim”  Tak nie powinno być – dodaje Piotr Irla, radny Rawy Mazowieckiej.

Postanowiliśmy odwiedzić włodarzy Rawy Mazowieckiej. Burmistrz miasta poinformował nas, że zaufanie ma wyłącznie do męża swojej siostry. I nie widzi nic niestosownego w mianowania szwagra swoim zastępcą.

- Wszystkie sukcesy, które osiągnąłem ja i nasza organizacja, to była nasza wspólna praca. On jest osobą, która bardzo dużo działała, jest bardzo twórczy – przekonuje Dariusz Misztal, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

- Szwagier to powinowaty w linii bocznej drugiego stopnia. Jest to więc rodzina, ale nie do końca – tłumaczy Tomasz Nowicki, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej, szwagier burmistrza.

- Ja bym na pewno takiej decyzji nie podjął. Jeżeli popatrzymy na przepisy prawa, to różne są interpretacje, ale zwycięża teza, że jest to możliwe. Natomiast jeżeli spojrzymy moralnie, to jest to wysoce naganne – uważa Eugeniusz Góraj, były burmistrz Rawy Mazowieckiej..

Reporter: Jaka jest pana pensja?

 

 

..........................................................................................

 

Pytam, gdyż:

- po wyborach samorządowych był Pan dumny, że jest nowy burmistrz Rawy Maz. (dzięki również Panu)

- rozmawiałem z mieszkańcami, którzy mieli poprzedniego burmistrza dość za między innymi nepotyzm (chyba np. jego syn był prezesem spółki miejskiej związanej z basenem).

 

Jeśli można, chciałbym poznać Pana stanowisko w związku z tym reportażem i wiceburmistrzem szwagrem.

Z poważaniem  

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale