0 obserwujących
167 notek
261k odsłon
  477   0

W piątek - protest "frankowiczów". W tle, śmierć jednego z nich

Komunikat

Tomasz Sadlik, prezes Stowarzyszenia „Pro Futuris” przesłał rano redakcji taki komunikat:

 

Piątek dniem protestu przeciwko banksterom:

- rano przed Sejmem od 10. pod hasłem Stop Bankowemu Bezprawiu

- 10:30 - mini konwencja partii frankowiczów /wewnętrzne wydarzenie/

- 13:00-14:00 - wizyta w Prokuraturze Generalnej delegacji poszkodowanych - pytamy o bezczynność organów ścigania; składamy kolejne zawiadomienia;

- stamtąd idziemy na plac Konstytucji 6, Warszawa, pod oddział banku ....................... - od 14.30 spotkanie pod oddziałem tego banku milczący protest pod hasłem Stop bankowym zabójstwom! Przynosimy znicze i zapalamy je pod placówką banku, przez którego najpierw misselling, a potem bezwzględną windykację nienależnego długu zginął człowiek!

Apeluję do wszystkich, którzy mogą, żeby przyszli i uczestniczyli w piątkowym proteście przeciwko bezwzględności banków i rządu i bezczynności Prokuratury! Media prosimy o przyłączenie się do naszej akcji. Stowarzyszenie Pro Futuris zbiera pieniądze na pomoc prawną i doraźną dla wdowy i osieroconej córki; wpłaty można dokonywać na konto Stowarzyszenia z  dopiskiem: Tragedia w Bielsku-Białej

 

Wdowa jednak nie chce pomocy

Skontaktowałem się  z mecenasem Januszem Budzianowskim, który reprezentuje wdowę. Budzianowski potwierdził, że kredytobiorca zaciągnął kredyt we frankach szwajcarskich, a następnie z powodu swojej niewypłacalności spowodowanej znanymi wszystkim okolicznościami ekonomicznymi popełnił w marcu tego roku samobójstwo. Zarówno z listu pożegnalnego skierowanego do żony, jak i z ustaleń prokuratury, która prowadziła postępowanie w tej sprawie, wynikają jednoznacznie przyczyny samobójstwa męża i ojca moich mandantek - dodał.

Zaznaczył, że przed chwilą wdowa oznajmiła mu, że nie życzy sobie jednak żadnej pomocy w tej sprawie. Zostało odwołane spotkanie z dziennikarzami zaplanowane na godz. 11.00. Dodał również, że tylko wstępnie poprosił media o pomoc, a tu się z tego zrobiła już akcja ogólnopolska. Oświadczył także, że nigdy w tej sprawie nie wypowiadał się kategorycznie o bankach.    

Po godzinie 13.00 Tomasz Sadlik potwierdził stanowisko wdowy. Adwokat nie zamierzał, ani nie zamierza pobierać z tytułu pomocy tej pani jakiegokolwiek honorarium. W związku z tym: proszę wstrzymać się z wpłatami do odwołania; czekam na oficjalny komunikat kancelarii, który natychmiast opublikuję i przekażę wszystkim mediom.

Nie znamy jeszcze stanowiska matki zmarłego w tej sprawie. Co do akcji protestacyjnych i spotkań - wszystko aktualne. Akcję "znicz" - pozostawiam decyzji i sumieniu każdego z Was. Ja symbolicznie zamierzam zapalić jeden na pamiątkę wszystkich ofiar bankowej przemocy - dodał.

 

Jak udało mi się ustalić z innego źródła - "frankowicz", by sprostać spłacie rat, które drastycznie wzrosły, pracował na dwóch etatach. Jednym z nich była praca w firnie ochroniarskiej. I właśnie z broni służbowej miał popełnić samobójstwo. Wdowa pracuje również w tej firmie.   

 

Polityczne ambicje?

 

W komunikacie z dnia 7 czerwca „frankowicze” nie ukrywają politycznych planów w kontekście nadchodzących wyborów parlamentarnych. 12 czerwca ma być opracowany program i założenia nowej formacji  oraz scenariusz możliwych aliansów politycznych. Celem ma być "dopilnowanie obietnic wyborczych prezydenta-elekta oraz różnych formacji" - czytam w komunikacie.

I tak oto z ruchu społecznego, może powstać ruch polityczny. 

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale