Blog
Joe Chal
Joe Chal
Joe Chal Naukowiec
12 obserwujących 555 notek 326545 odsłon
Joe Chal, 15 stycznia 2016 r.

Joe Chal: - „Targowica PO/PSL/Nowoczesna w Parlamencie Europejskim”!

Joe Chal vel Chalubowicz
Joe Chal vel Chalubowicz

Wstyd i hańba, która przejdzie do historii!!!

(Jakimś dziwnym trafem media niemieckie milczą na ten temat!)

Joe Chal: - „Targowica PO/PSL/Nowoczesna w Parlamencie Europejskim”!

Sen carycy Katarzyny II, karykatura angielska z 1791 r. można porównać do marzeń kanclerz Niemiec Angeli Merkel;

Komisja Europejska otworzy postępowanie przeciwko rządowi polskiemu spowodowane wprowadzeniem  nowych przepisów, które rzekomo naruszają europejskie prawa.

Komisja Europejska twierdzi, że uruchomi sondę nad nowym ustawodawstwem Trybunału Konstytucyjnego i mediów w Polsce, które były krytykowane jako sprzeczne z podstawowymi zasadami praworządności.

Komisarz Unii Europejskiej Frans Timmerman powiedział w środę, że jego zespół przeprowadzi wstępną ocenę w tej sprawie – jeśli te zarzuty potwierdzą się to pierwszym krokiem zgodnie z procedurami, może być zawieszenie polskiego prawo głosu w bloku 28 krajów UE.

Rzecznik reprezentujący rząd Polski Rafał Bochenek uważa, że  decyzja, jaką podjęto to "standardowa procedura", która nie wpłynie w żaden sposób na stosunki Polski z Komisją Europejską.  Bochenek dodał, że Timmerman został już zaproszony do Warszawy na rozmowy w sprawie polskich przepisów.

W grudniu, rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość, która posiada większość parlamentarną, podjęła kroki w celu zniwelowania wpływów politycznych na Trybunał Konstytucyjny, ponieważ został on personalnie podporządkowany byłej koalicji rządzącej PO i PSL za czasów gdy byli oni przy władzy a po przegranych wyborach stali się opozycją.

„Donos” jaki otrzymała UE na rządy PiS i prezydenta RP dotyczyły również podpisanej w zeszłym tygodniu ustawy, która rzekomo daje pełną kontrolę rządu nad radiem i TV a krytycy czyli „przegrana opozycja” uważa, że taka ustawa niszczy podwaliny demokracji.

Opozycja polityczna w Polsce twierdzi, że rząd łamie wszystkie podstawy demokratyczne a  PiS chce wprowadzić  jakąś bliżej nieokreśloną formę pełnej dyktatury. Wyprowadzono wtedy dziesiątki tysięcy ludzi na ulice Warszawy a w mniejszych miastach nawet kilkaset, aby zaprotestować przeciwko konstytucyjnym zmianom sądowym TK.

„Ci, którzy sprowokowani zostali do wyjścia na ulice powinni zadać sobie pytanie: „Co to był za rząd ten - PO/PSL i co to za Trybunał Konstytucyjny”? Ten pierwszy „okradł naród z ich składek emerytalnych a ten drugi stwierdził, że było to zgodne z konstytucją”?

Jeszcze przed przystąpieniem do debaty UE nad skargą opozycji rząd polski ostro skrytykował Parlament Europejski i niektórych z jego przywódców nazywając ich „rządami nazistowskimi” za wtrącanie się w  wewnętrzne sprawy suwerennego kraju.

Chcę tylko dodać, że UE miała już w przeszłości podobny problem z Węgrami. Premier tego kraju Viktor Orban podkreślił, że popiera działania polskiego rządu w całkowicie.

Moim zdaniem opozycji, która przegrała wybory i została odsunięta od władzy zgodnie z wola narodu dzieje się krzywda i pod płaszczykiem zagrożonej demokracji wykorzystuje i ogłupia naród, który nie ma podstawowej wiedzy na temat zasad systemu demokratycznego.

A jaka jest świadomość społeczeństwa polskiego przedstawia mój film, który został zarejestrowany w Grudziądzu na wiecu KOD. Poza nielicznymi wyjątkami wiedza o demokracji jest katastrofalna, oto link poniżej/bez cięć czy retuszu;

https://www.facebook.com/joe.chal.75/videos/943339855741292/

Jak do tej pory Unia Europejska nie miała nigdy możliwości i szans zawieszenia prawa do głosowania jakiegokolwiek państwa członkowskiego.

W artykule tym wykorzystano przekaz medialny z INDEPENDENT oraz ze źródeł własnych.

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/poland-draws-eu-anger-with-new-controls-on-media-organisations-and-references-to-nazi-germany-a6805156.html

Opublikowano: 15.01.2016 15:45.
Autor: Joe Chal
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem prezesem i fundatorem Polsko Australijskiej Fundacji działającej na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka. Prowadzę badania naukowe na temat „Autyzmu” (rehabilitacji) z wykorzystaniem komory hiperbarycznej.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Chce Pan powiedziec, ze Niemcy nas napadali i mordowali na raty?
  • Poprzez zafalszowana propagande rzekomo wypedzonych i ciagle naglasnianie jej Erika Steibach...
  • Dobrze i uczciwiej byloby napisac "Moim zdaniem nie do końca ma pan rację" Pozdrawiam Wesolych...

Tematy w dziale