Blog
Joe Chal
Joe Chal
Joe Chal Naukowiec
12 obserwujących 555 notek 326545 odsłon
Joe Chal, 20 stycznia 2017 r.

Joe Chal: - Trump chce mocniejszej i znacznie lepszej relacji z Niemcami!

90 0 0 A A A
Joe Chal
Joe Chal

image

Joe Chal vel Chalubowicz

Członek zespołu przejściowego prezydenta-elekta powiedział we wtorek, że Donald Trump chce rozwinąć bardzo szerokie i mocniejsze relacje z Angelą Merkel, po tym jak skrytykował on bardzo mocno politykę prowadzoną przez kanclerz Niemiec i NATO.

Amerykański finansista i przedsiębiorca Anthony Scaramucci, który reprezentuje zespół Trumpa na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, powiedział że odchodzący prezydent USA był "człowiekiem pokoju", który" uznawał znaczenie sojuszy długoterminowych, jakie mamy z Europą ".

Ale przyznał jednocześnie, że Trump również stara się budować mosty z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, aby odejść od działań wojennych w Syrii, Ukrainie i niepotrzebnych wzajemnych oskarżeń.

"On chciałby mieć równie świetne relacje z Angelą Merkel, jakie ma z prezydentem Putinem," powiedział Scaramucci dziennikarzom w szwajcarskim kurorcie Davos, gdzie 3000 członków elit politycznych i biznesowych zebrało się na dorocznych rozmowach.

"Prezydent-elekt nie jest tym, kto chce mieć złe relacje z ludźmi i na pewno nie postrzega Europy jako słabego regionu”.

"W ciągu najbliższych sześciu miesięcy 2017 roku, stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Europą będą silniejszy niż kiedykolwiek" powiedział  Scaramucci.

Dodał: "Myślę, że Trump jasno powiedział coś, co wszyscy powinni dobrze zrozumieć, że musimy być pewni, że nasze struktury, nasze sojusze czy czartery są w ramach przygotowań do XXI. i XXII. wieku, a nie XX wieku".

Trump w swoich wypowiedziach skrytykował Europę w wywiadzie udzielonym dwóm europejskim gazetom w niedzielę co spowodowało prawdziwą burzę wśród głównych „jajogłowych „ starego kontynentu i mediach, oceniając NATO jako "przestarzały blok" sugerując, że  więcej krajów powinno opuścić Unię Europejską po Wielkiej Brytanii.

Republikański miliarder, który właśnie obejmie urząd prezydenta, krytykował także  otwarcie granic dla milionów uchodźców i imigrantów, określając je jako „nieodpowiedzialne” decyzję Merkel i określił to jako "katastrofalne i niemądre dla całej Europy”.
image
Foto: Donald Trump ostro krytykuje polityczne decyzje Angeli Merkel;

Scaramucci w swoim wywiadzie powiedział, ze nikt nie powinien obrażać się na słowa Trumpa, ale każdy powinien się tylko zastanowić i wziąć jego słowa „do serca”.

W artykule tym wykorzystano przekazy medialne ogólnie dostępne w mediach jak i źródła własne.
Opublikowano: 20.01.2017 16:24.
Autor: Joe Chal
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem prezesem i fundatorem Polsko Australijskiej Fundacji działającej na Rzecz Zdrowia i Rozwoju Dziecka. Prowadzę badania naukowe na temat „Autyzmu” (rehabilitacji) z wykorzystaniem komory hiperbarycznej.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Chce Pan powiedziec, ze Niemcy nas napadali i mordowali na raty?
  • Poprzez zafalszowana propagande rzekomo wypedzonych i ciagle naglasnianie jej Erika Steibach...
  • Dobrze i uczciwiej byloby napisac "Moim zdaniem nie do końca ma pan rację" Pozdrawiam Wesolych...

Tematy w dziale Polityka