Józef Krajewski h. Jasieńczyk
Z prochów naszych powstaną mściciele!
17 obserwujących
637 notek
469k odsłon
435 odsłon

Józef Krajewski-Chałubowicz: - Wszystkie Ambasady Izraela na całym świecie zostały zamknię

Wiki
Wiki
Wykop Skomentuj4

Izrael zdecydował się o zamknięciu na całym świecie wszystkich swoich placówek dyplomatycznych w wyniku strajków wojskowych attaché.

image

Foto: Symbol narodowy Izraela;

Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Obrony jednoczą się w trwającym od dawna sporze ze Skarbem w sprawie starań o retroaktywne obniżenie wydatków zagranicznych, brak usług konsularnych dla Izraelczyków przebywających za granicą.

Wszystkie izraelskie ambasady i konsulaty na całym świecie zostały zamknięte w środę rano, gdy dyplomaci i attaché wojskowi rozpoczęli strajk w długo trwającym sporze z Ministerstwem Finansów w sprawie gaży wypłacanych swoim wysłannikom dyplomatycznym i konsularnym.

Posunięcie, koordynowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Obrony i Federację Pracy Histadrut, nastąpiło po tym, jak Skarb Państwa podobno wycofał się z wcześniejszych ustaleń i powiedział, że zmusi wysłanników do zwrotu tysięcy dolarów, które wypłacono im na ich wydatki.

Zamknięcie weszło w życie o 1 rano w środę rano czasu Izraelskiego.

„Ze względu na decyzję izraelskiego Ministerstwa Finansów o naruszeniu ustaleń uzgodnionych i podpisanych przez Dyrektora Generalnego Ministerstwa Finansów w dniu 21 lipca 2019 r. Oraz o zastosowaniu jednostronnej procedury, która zmienia protokół, który został prowadzony przez kilka dziesięcioleci i dlatego jesteśmy zmuszeni zamknąć ambasady”- powiedział w swym oświadczeniu umieszczonym na różnych stronach internetowych misji.

W relacji tej wykorzystano doniesienia izraelskiej gazety The Times of Israel jak i źródła własne.


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka