0 obserwujących
195 notek
105k odsłon
673 odsłony

Donald Tusk i brak etyki w polityce

TUSK - teraz usłyszysz same kłamstwa . Fabryka Memow.pl
TUSK - teraz usłyszysz same kłamstwa . Fabryka Memow.pl
Wykop Skomentuj

 Po co Donaldowi Tuskowi Etyka

 

Czy Etyka i Donald Tusk mają ze sobą wiele wspólnego ? Warto zadawać sobie takie pytania. Warto wiedzieć czy Człowiek, który ma reprezentować nasze interesy mówi prawdę.

W blogu Kwiaty Polskie autor tegoż pisze „Kłamstwa Tuska a syndrom Pinokia

 70 % polskiego społeczeństwa uważa Donalda Tuska za największego kłamcę w Naszym Kraju.”

Należy zadać sobie pytanie dlaczego przylgnęło do Donalda Tuska określenie Pinokio ? Co oznacza w domyśle kłamcę? Żeby postawić komuś taki zarzut należy oprzeć się na okolicznościach faktycznych. Możemy też podnieść, iż dokonujemy w ten sposób oceny kwalifikacji zawodowych Premiera. Jeżeli wszak ten jest kłamcą to go dyskwalifikuje. Należy wyjść od wskazania : Czym więc jest etyka ? Najogólniej można wychodząc od starogreckiego to pewien zwyczaj postępowania zwany ethos.

Jaki jest więc ten zwyczaj w przypadku Donalda Tuska? Złośliwy powie marny . Natomiast ważne jest by oprzeć się na ocenie postępowania tego człowieka. Czy mu ufamy ( autor tych słów nie ufa ani na jotę Premierowi swojego kraju) ? A może nie ? I wreszcie dlaczego.

Afera hazardowa przemawia za czy przeciw Donaldowi Tuskowi ? Sposób w jaki została zamieciona pod dywan przez Mirosława Sekułę ( który w ramach nagrody za wierną służbę ma zostać marszałkiem województwa śląskiego) działa z pewnością przeciwko jego osobie. Takiemu Człowiekowi po prostu nie można ufać. Sposób w jaki członkowie jego partii rozprowadzili aferę hazardową jest jednym z dowodów na to w jak instrumentalny sposób Premier i szef PO traktuje demokrację. Jest mu potrzebna o tyle o ile realizuje jego cele. Takiemu człowiekowi nie można ufać.

Ale dlaczego mielibyśmy  uważać, że Pan Tusk jest kłamcą ?

Może zastanówmy się co interesuje podatnika ? Sposób w jaki Premier prowadzi sprawy kraju. I co mamy. Mieliśmy wiele obietnic w sprawie stoczni ? Tych których już nie ma. Czy zostaliśmy oszukani ?

W kampanii wyborczej był łaskaw naśmiewać się z oponenta politycznego, który nie ma prawa jazdy i stawia radary i dobiera się do naszych portfeli. Czy możemy czuć się oszukani przez Donalda Tuska ?

Wiele zarzutów podnosił wobec swojego oponenta w „obszarze” tzw. państwa policyjnego. I co widzimy jak policjant kopie zawzięcie demonstranta, który nawet ręki na niego nie  podniósła prokurator broni tego policyjnego sadystę twierdząc, że działanie funkcjonariusza jest usprawiedliwione. No fakt, w końcu jak policjant kopie obywatela to jest  usprawiedliwione. Wynika to z kastowości tego Państwa – jego stanu, który petryfikuje Szef Platformy Obywatelskiej.  

Czy możemy czuć się oszukani przez Donalda Tuska ?  Podobno państwo miało nie być policyjne ? Podobno ….

Już w 2006 roku jego byli koledzy (m.in. Małgorzata Ławniczak-Hertel.) mówili, że zachował się nieetycznie i niemoralnie - jak rozumiem oszukał ich. Ale w końcu to wewnętrzna sprawa tej partii. Choć mająca wpływ na sposób funkcjonowania państwa , które wielu obecnie nazywa policyjnym.

Janusz Palikot mówi o nim w książce „ Kulisy Platformy „ : to jest człowiek bez żadnych sentymentów, brutalny, potwornie nieufny, któremu imponują pieniądze ( co może niepokoić), posiadający chamskie oblicze, cechuje go bezwzględna i niekontrolowana agresja, rzuca wulgaryzmami, obraża : mówi wypierdolę was wszystkich”

Czy to jest postać którą nam kandydat na Premiera obiecał ? Czy możemy się czuć oszukani ?

W tygodniku w sieci w nr 5  , Jacek Sasin były z-ca szefa Kancelarii Prezydenta ŚP Lecha Kaczyńskiego mówi o Donaldzie Tusku, że jest człowiekiem całkowicie pozbawionym hamulców i skrupułów. Przypomina pełne manipulacji gry jakie prowadził ze zmarłym Prezydentem. Stawia zarzut, że partia jaką jest pod kierownictwem Donalda Tuska Platforma Obywatelska stała się partią postkomunistyczną – w sferze stosunku do państwa i jego obywateli. Malowniczy termin jakim jest fasadowa demokracja oddaje w istocie osobę tego człowieka – pozorność procedur demokratycznych jest efektem jego pracy.

Czy możemy czuć się oszukani przez Donalda Tuska ? Czy możemy ufać choć w jedno słowo tego człowieka .   

Każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy akceptuje sytuację w której za niedopełnienie obowiązków funkcjonariusze tego państwa są nagradzani ( jak kuriozalny szef BOR-u, który za nic nie odpowiada – poza wyczekiwaniem na generalską emeryturę) .

To patologia w czystej formie – taka z którą zamierzał walczyć Donald Tusk.

Tak więc oszukał wyborców ? Okłamał ?

Jako wyborca czuję się oszukany, czuję że jestem okłamywany każdego dnia ….

Ale, na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

 

 
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale