0 obserwujących
195 notek
104k odsłony
976 odsłon

Film Anity Gargas o kłamstwach Donalda Tuska

http://www.gazetapolska.pl/
http://www.gazetapolska.pl/
Wykop Skomentuj

 Gazeta Polska w nr. 3 zamieściła film Anity Gargas "Anatomia upadku" 

Film dotyczy tego co zdarzyło się po katastrofie smoleńskiej. Dotyczy upadku samolotu i upadku państwa polskiego. 
Przedstawia fakty dotyczącego czynności związanych z postępowaniem przygotowawczym w tej sprawie.
Wypowiedź Premiera mojego kraju, która się tam pojawia prowadzi do jednego wniosku : ten człowiek kłamie.
Wzorem swojego węegierskiego kolegi kłamał, kłamie i kłamać będzie. Z tego jednego powodu warto by film ten obejrzeli wszyscy, którym zależy na tym co dzieje się z ich własnymi podatkami. 
Stąd takie trudne stwierdzenie o zakłamanym Premierze Polski ? Zestawienie okoliczności i wypowiedzi co do nich Donalda Tuska nie dają złudzeń. Ten człowiek kłamie. 
Jak  mógł powiedzieć to co powiedział ? Zwyczajnie nie mógł Donald Tusk sprawia wrażenie jakby był stroną w postępowaniu karnym, gdzie oskarżony ma "prawo" kłamać w swojej obronie. I obawiam się, że jest to już swoiste preludium do postępowań sądowych z jego udziałem. 
Należy rozważyć takie okoliczności jak : Czy miał pełną wiedzę o tym co się dzieje ze strony polskich uprawnionych organów w sprawie wyjaśnienia okoliczności  tego zdarzenia? Zakłądając, że nic nie wiedział - kłąmał. Zakładając, że wszystko wiedział ( co wydaje się zrozumiałe ze względu na rodzaj tego zdarzenia) - kłamał. Wszak współpraca z Rosjanami nie układała się jak po maśle ... i widać to było od samego początku. Widać też było jak ten człowiek - Donald Tusk stał się niewolnikiem swoej polityki zbliżenia z Rosją. Choć jak bardzo to nieudolna   i niekompetetna polityka widać to bardzo czytelnie zwłaszcza w kontekście relacji w sprawie tej katastrofy. 
Uwzględniając fakt zrezygnowania z praw Polski, bez wskazania podstawy prawnej i nieuwzględniając okoliczności tego rodzaju iż był to lot wojskowy,  w zakresie wyboru konwencji  co do wyjaśnienia tej katastroty i potem usilnego tłumaczenia wyraźnego ignorowania Polski przez Rosję w sprawie katastrofy - wbrew już nie tylko przyzwoitości, ale nawet zdrowemu rozsądkowi należy zastanowić się nad postawieniem  zarzutu zdrady stanu i celowego działania na szkodę interesu publicznego  i prywatnego w tej sprawie przez Premiera Donalda Tuska.
Film pokazał jasno, że ten człowiek kłamie. Jest to o tyle niebezpieczne dla systemu prawnego w Polsce, że jego zachowanie opiera się na arogancji i bucie oraz absolutnym braku szacunku dla drugiego człowieka. Nawet tego różniacego się z nim opiniami. Czy też zwłaszcza.
Dowodem na arogancję Donalda Tuska jest pokazany w filmie fragment z konferencji prasowej z jego udziałem. 
Ten film trzeba obejrzeć.
Idą kolejne wybory. Należy publicznie postawić pytanie, czy człowiek, który dopuszcza się takiego zachowania może funkcjonować w przestrzeni publicznej ?. 
Wybór będzie prosty : głosuję na kłamcę czy nie ? 
Na to pytanie każdy musi sam sobie odpowiedzieć. 
Jeżeli lubicie jak plują wam w twarz - głosujcie na tego Człowieka.
Ja nie mam w zwyczaju udawać, że pada deszcz gdy ktoś pluje mi w twarz - tak jak robi to obecny Premier Donald Tusk. 
Nie będę na niego głosował. 
 
 
 
Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale