0 obserwujących
195 notek
105k odsłon
674 odsłony

Co Tusk wiedział o aferze drogowej ?

Tusk i Gierek w jednym stali domu
Tusk i Gierek w jednym stali domu
Wykop Skomentuj6

 Co Tusk wie o aferze drogowej ? 

Agent Tomek pyta ….stop, stop… celebro- poseł Tomek pyta co Premier naszego  kraju wiedział o aferze drogowej ? Zadał jeszcze bardziej kontrowersyjne pytanie – ile z tych łapówkarzy z firm budowlanych finansowało Platformę Obywatelską ?. Rzecz jasna w sposób nielegalny.

Oto pytania agenta Tomka „…  do Donalda Tuska:

1. Kto personalnie z rządu PO jest odpowiedzialny za tak gigantyczną skalę malwersacji przy budowie polskich dróg, a więc realizację sztandarowej obietnicy wyborczej Platformy Obywatelskiej?

2. Kiedy o procederze dowiedział się Prezes Rady Ministrów i jakie kroki podjął?

3. Kiedy o procederze dowiedział się Minister Infrastruktury i jakie kroki podjął?

4. Która służba specjalna była wiodąca w powyższych sprawach i dlaczego?

5. Kto nadzorował i koordynował działalność służb specjalnych w powyższych sprawach   i   jak   wyglądało informowanie Prezesa Rady Ministrów o postępach śledztwa/procedury operacyjnej?

6. Czy którakolwiek z osób/firm przewijających się w przedmiotowej sprawie wpłacała pieniądze   na jakiekolwiek fundusze/struktury Platformy Obywatelskiej?

7.Jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z opisanym w artykułach procederem ?

8. Czy wskazane w publikacjach fragment dróg zostały przez wykonawców doprowadzone do standardów określonych w umowie na ich wykonanie?

9. Jakie procedury wdrożono po ujawnieniu powyższych patologii, celem uniknięcia ich powtórzenia w przyszłości?

10. Czy osoby bezpośrednio związane z legalizowaniem nawierzchni wykonanych wbrew specyfikacji dalej pracują w strukturach GDDKiA lub Ministerstwie Infrastruktury?

11. Jakie działania w przedmiotowej sprawie przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych?

12. Czy wyciek ściśle tajnych stenogramów ma związek ze zmuszeniem do odejścia ze stanowiska Szefa ABW Krzysztofa Bondaryka? ”

 Na ile są  to uzasadnione pytanie ? Istotniejszym jest inne – na ile trzeba być naiwnym by wierzyć, że tzw. niezależna Prokuratura pójdzie w tym kierunku gdy tezy te okażą się być  prawdziwymi  ? Tj. gdy dowód w sensie procesowym zostanie wykryty ? W takie bajdy nie wierzę. Tu jednak idzie o inne i ważniejsze sprawy. Ostatnie 5 lat rządów socjalisty Donalda Tuska( tylko proszę się nie obrażać i nie mówić, że przecież jest liberałem) wyraźnie pokazują na pewną niebezpieczną tendencję na którą w Gazecie Polskiej z 30 stycznia 2013 roku zwrócił uwagę Andrzej Zybertowicz.

Na ile jeszcze jest realnym jest taki standard demokracji w jakim wyraża się  możliwość kontroli władzy wykonawczej przez suwerena ?

Jest to pytanie, które legło u podstaw powstania tego bloga. Na ile trójpodział władz i wynikająca stąd ich równowaga są czy też mogą być gwarantem praw suwerena.

Czy w dzisiejszej Polsce można jeszcze mówić o kontroli władzy wykonawczej ?  Obawiam się, że trzeba powiedzieć, iż jest to pytanie stricte retoryczne już.

Dlaczego ? Gdy weźmie się pod uwagę wypowiedzi Sędziego Tuleyi – będące de facto wsparciem walki politycznej na linii PO-PiS.

Gdy weźmie się pod uwagę dzisiejsze obrady jednej z Komisji Sejmowych z której uciekł Przewodniczący KRRiTv nie chcąc odpowiadać na pytania posłów.

Gdy weźmie się pod uwagę w tym kontekście konstatację jednego z obecnych na posiedzeniu posłów, który skonstatował, iż posłowie opozycji mogą sobie przyjść i pogadać, najlepiej do pustych krzeseł.

Gdy weźmie się pod uwagę tę nieskrywaną już arogancję Donalda Tuska i jego partii – dobrze widoczna jest na filmie Anity Gargas, gdy ta będąc obecną na konferencji  prasowej Premiera w upokarzający sposób jest wyśmiana de facto przez niego.

Gdy te kilka raptem okoliczności weźmie się pod uwagę – pytanie o standardy demokracji Zybertowicza jest zasadne i niestety na czasie.

Co można z tym zrobić ? Użyć prawa przeciwko człowiekowi, który działa nas szkodę naszego kraju. Ponosimy wszak olbrzymie koszty związane z jego niekompetencją, ale i pokaźną listą naruszeń prawa – jakich się dopuścił.

Ile zaś wiedział o aferze drogowej ?

Ile z łapówek w aferze drogowej poszło na nielegalne finansowanie PO  i PSL ?

To są pytania otwarte do prokuratorów i sędziów.

 

 

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale