3 obserwujących
34 notki
8702 odsłony
84 odsłony

Szopka

Wykop Skomentuj3

Wiele już osób zwracało się do mnie o wyjaśnienie wszystkich tych fenomenów, jakie ostatnio zaskakują nas w światowej polityce. Oto bowiem USA postanowiły zamienić się rolami z terrorystami, atakując wysokich urzędników w krajach arabskich i grożąc niszczeniem celów na ich ziemiach, ci ostatni zaś zdają się kontentować retoryką odwetu.

Z drugiej strony Car fałszuje historię, Przewodniczący Lewatywy[1] rezygnuje z funkcji, Kołchoźnik chce porzucić sojusznika, a Marionetka popiera[2] Trumpa.

Wszystkie te zdarzenia mają jeden wspólny mianownik, a jest nim aneksja Białorusi.

Rozgrywającym jest oczywiście Car.


Rosja nie ma żadnych gospodarczych interesów w Iranie, poza może zbytem uzbrojenia. Zrzucają tam swoje przestarzałe zapasy, przygotowując się do wymiany swojego sprzętu na nowszą generację. Zaognienie sytuacji na pewno będzie sprzyjać temu procederowi. Z tego też powodu Rosja ma spore wpływy w regionie.

Strategicznym partnerem Rosji są w tym regionie Chiny, które bardzo potrzebują ropy. Chiny dostarczą w zamian technologie elektroniczne i wojskowe. Wojna to także świetna możliwość potwierdzenia kwalifikacji chińskich doradców wojskowych.

Odwrócenie uwagi USA od rejonu Europy Wschodniej rozwiąże Carowi ręce.


W Polce Lewatywa zaliczyła poważne wpadki. Przewodniczący usuwa się w cień, eksponując za to Kandydatkę. Wszyscy wiemy, że nie ma szans na elekcję… ale czy na pewno? Gdyby tak Kołchoźnikowi zaproponować małżeństwo z Kandydatką i szansę na unię personalną Polski z Białorusią? Czy jej notowania nagle by nie wzrosły?

Nie mówcie tylko, że to kompletny schetynizm.


Na pewno jednak możemy sprzedawać Białorusi amerykańską ropę i gaz. Po to właśnie Jankesi karmią nas paliwami. Chcą podciąć Rosji finanse i przyzwyczaić Europę do amerykańskiego złota. Potem można renegocjować ceny. Myślicie, że dlaczego Bruksela naciska na eko energię? Słońce nie będzie renegocjować cen.

Rosji na pewno się to nie podoba.


Anty historyczne wypowiedzi Cara mają pokazać Polakom, co się stanie, jeżeli Rosja sięgnie po władzę w Polsce. Po przesunięcie fokusu z okolic Ukrainy na okolice Iranu można pogrozić palcem nieposłusznym Polakom, odizolować Białoruś od zachodniej pomocy i przejąć ją w całości. Pozwoli to skutecznie zastraszyć pozostałe kraje regionu i naocznie wykazać, że nie mogą nawet marzyć o postawieniu się Carowi.

Rosjanie to prawdziwi Tralfamadorczycy[3], gotowi dla osiągnięcia swoich celów manipulować całymi państwami. Czy już wspomniałem, że los Semitów jest im doskonale obojętny? Będą się wyrzynać tysiącami byle tylko rozweselić Cara[4]? No to co? Przecież i tak wciąż to robią…

DGSE (dawniej SDECE) od razu zwietrzyła kierunek działania Rosji i jej prawdopodobny sojusz z Niemcami[5], dlatego natychmiast kazała swojej Marionetce[6] przypodchlebić się USA. Trzeba zewrzeć szyki w obliczu nowej osi Berlin – Moskwa – Pekin.

W rosyjskiej polityce wciąż bez zmian.


Co więc nas czeka w najgorszym wypadku? Przypomnijcie sobie szybką ewakuację Amerykanów z Wietnamu Południowego. Czy ktoś z nich będzie chciał umierać za Gdynię? Terminal gazowy można w końcu wybudować i na terytorium Wielkiej Brytanii, choć pewnie negocjacje będą o wiele twardsze. 

__________

  1. Nazwa na cześć koncepcji perswazyjnych prominentnego współpracownika WSI Koledzy na pewno mu mówili jak łatwo można przekonać do swoich poglądów delikwenta, któremu wpompuje się do jelit kilka litrów wody. I żadne ślady nie zostają…
  2. tvp.info
  3. Vonnegut K.: Syreny z Tytana.
  4. Mickiewicz A.: Opowiadanie adiutanta
  5. Skąd wiemy, że z Niemcami? Bo o tym właśnie mówił Car w swoim przemówieniu. Stanowczo dementując jakieś tajne układy pomiędzy ZSRR a Niemcami i ich wpływ na II Wojnę Światową, niedwuznacznie wskazał na przyszłe polityczne sojusze. No weźcie się ogarnijcie! To naprawdę takie trudne do zrozumienia?!
  6. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie twierdził, że partia założona przez ministra gospodarki jest w stanie po roku funkcjonowania wystawić zwycięskiego kandydata na prezydenta?

#Teorie spiskowe

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale