3 obserwujących
34 notki
8721 odsłon
103 odsłony

Krwi przodków naszych

Krwawy ogień
Krwawy ogień
Wykop Skomentuj4

Żydzi utracili niepodległość w 63 p.n.e. po podboju przez Rzymian. W pełni nie odzyskali jej nigdy. Od 66 do 613 n.e. wybuchały powstania przeciwko okupantom. Kończyły się podobnie:

Ryknęli Twoi przeciwnicy w środku Namiotu Spotkania,

zatknęli swe proporce.

Można było ich poznać jak tych, co wznoszą wysoko

siekiery wśród gąszczów.

Wszystkie nasze bramy wyłamali razem,

zniszczyli toporem i kilofem.

Na pastwę ognia świątynię Twoją wydali,

doszczętnie zbezcześcili przybytek Twego imienia.

Rzekli w swym sercu: «Razem ich zniszczmy!»

Spalili w kraju wszystkie miejsca świętych zgromadzeń.[1]

Podczas wojny 66-73 Rzymianie ścięli wszystkie drzewa i ukrzyżowali na nich wszystkich schwytanych w niewolę Żydów – mężczyzn, kobiety i dzieci. Gdy brakło drzew, mordowano ich na różne inne sposoby, a kaci prześcigali się w okrucieństwie. Łącznie zabito 1100000 ludzi [2]. Echa tego żydożerstwa odbijały się prześladowaniami we wszystkich krajach wywodzących swoje korzenie z Cesarstwa.

Na małej części pierwotnego państwa, 14 maja 1948 n.e., czyli po ponad 2 tys. lat zostało utworzone dzisiejsze państwo Izrael. Z ziem, które kiedyś były ich własnością, kontrolują tylko wąski skrawek.

Żydzi mają pełne prawo nienawidzić i pogardzać rzymsko-chrześcijańską spuścizną.


Polacy utracili niepodległość w trzech aktach, poczynając od 30 września 1773. Dopiero 11 listopada 1918, czyli po 145 latach odzyskaliśmy niepodległość, zresztą nie w pełni, bo wciąż część naszego pierwotnego terytorium znajduje się pod rosyjską okupacją. Do czego zaś są zdolni Rosjanie, to chyba nie ma potrzeby nam tłumaczyć[3]. Gdyby zaś się komuś wydawało, że coś się zmieniło, niech sobie przypomni, jak traktowali żołnierzy ukraińskich, których wzięli do niewoli podczas zaboru z lutego 2014.

Czyż nie mamy prawa nienawidzić i pogardzać rosyjską spuścizną?


Nasze narody są dziś w podobnej sytuacji politycznej, sąsiadując z niedawnym okupantem, który wciąż nam grozi i wymusza. Izraelczycy są dosłownie otoczeni hordami zwyrodnialców[4]. Rosjanie pompują większą część swojego PKB w armię.


Nie trzeba się specjalnie zastanawiać co myślą Żydzi.

Wystarczy spojrzeć we własne serce.


Wyobraźcie sobie stadko owiec, do którego podkrada się wataha wilków. Już są blisko. Można rozpoznać zakrwawione strzępki futra, które przylgnęły im do pysków. Popatrzcie na kawałki skóry zwisające im z karków. Ich sztywne kroki przypominają owcze. Ich stęknięcia przypominają beczenie. Mogłyby nawet zwieść swoje ofiary, gdyby nie buchający od nich smród padliny.


Antysemityzm i polakożerczość Rosjan są przysłowiowe. Oni i my patrzymy z tą samą, pełną grozy fascynacją, na ich celebracje rocznicy holokaustu czy troskę o praworządność w naszej ojczyźnie, podczas gdy w głowach kołacze się nam jedna myśl:


Kiedy skoczą mordować?!

__________

  1. Ps 74,4-8
  2. Józef Flawiusz, Wojna VI.9.3
  3. Pierwsze obozy koncentracyjne tworzyli Rosjanie dla jeńców polskich, uczestników konfederacji barskiej (II poł. XVIII w.). Istniały trzy takie obozy: w Połonnem, Warszawie i w pewnym miejscu na Litwie. Koncentrowani w nich konfederaci oczekiwali na zesłanie na Syberię [Konopczyński W.: Konfederacja barska, t.II, Warszawa, Volumen 1991, s. 733-734. ISBN 83-85218-06-8]
  4. Dzicz wyraźnie deklaruje, że chce zniszczyć wszelkie ślady po cywilizacji. W miejscach, gdzie nawadniana pustynia rozkwitła, chcą znów jeździć na wielbłądach, napadać na rolników i gotować na ogniskach z suszonego łajna.
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale