0 obserwujących
9 notek
6050 odsłon
  1103   0

Sondaż: ile dni ma czerwiec?

Według najnowszego, bardzo wiarygodnego, sondażu, odsetek respondentów, którzy uważają, że czerwiec ma 31 dni, wzrósł do 49%. Już tylko 22% pytanych uważa, że miesiąc ten ma dni 30. Na granicy progu wyborczego utrzymują się badani, którzy uważają, że czerwiec ma dni odpowiednio 28 (9%) i 29 (5%).

 

W wyścigu kompletnie nie liczą się już za to wyborcy Ruchu Poparcia Palikota (0.5%), którzy uważają, że czerwiec ma dni 80, dlatego też większość nich udała się w podróż dookoła świata, aby tezę tą udowodnić.

 

Mimo dużej przewagi tezy o 31 dniach czerwca, na krajowym podwórku zapanowała tymczasem konsternacja, a momentami wręcz złość:

 

- Czerwiec ma dni 31 i każdy, kto uważa inaczej jest nekrofilem, koprofilem i molem książkowym – rozpoczął kanonadę Pan Profesor, a wieść rozeszła się po kraju.

 

- Każdy, kto uważa, że czerwiec ma dni 30 jest ponurakiem – wypalił z dwururki Pan Minister.

 

Sekundował im tłumek lokalnych celebrytów – ludzi najczęściej znanych z tego, że coś tam trzydzieści lat temu nagrali, czy napisali, coś tam w innej epoce zrobili, a dziś zajmujących się głównie zajmowaniem miejsca w mediach. A miejsce w mediach można było zająć jakąś ostrą wypowiedzią o religii, przekonaniach, cechach fizycznych czy tragediach rodzinnych ludzi wierzących w 30 dniowy czerwiec.

 

- Hola, hola! Wydaje mi się, że czerwiec ma jednak 30 dni – zawołał w złości jeden z drugim, ale wyśmiano go jako zboczeńca, degenerata i wroga demokracji.

 

- No dobrze. Jak już mamy tak dużą grupę ludzi, którzy myślą, że czerwiec ma 31 dni, to postaramy się jakoś ułożyć z nimi życie w jednym państwie, bo na tym polega demokracja, ale przynajmniej nie atakujcie nas za to, że chcemy dociekać prawdy. Przecież jako zadeklarowanym obrońcom demokracji, powinno wam zależeć, żebyśmy mogli głosić swoje poglądy na równi z waszymi. Dlaczego więc cały czas nas poniżacie? – podniosły się głosy rozsądku ze strony przywódców grupy „Czerwiec30”.

 

Na to odpowiedział im Pan Dziennikarz:

 

- Bo wasza teza, że czerwiec ma dni 30 jest anty-systemowa. Chcecie nie tylko zniszczyć naszą tezę, ale również obalić cały kalendarz! Ucierpi na tym demokracja.

A demokracja to taki fajowy system, który można bronić wojną, podsłuchami, kłamstwem, obłudą i torturami.

 

Bo nic lepszego nie wymyślono.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale