Andrzej Tadeusz Kijowski Andrzej Tadeusz Kijowski
133
BLOG

Mój głos wyborczy. Agitka !

Andrzej Tadeusz Kijowski Andrzej Tadeusz Kijowski Polityka Obserwuj notkę 3
„Stop ukrainizacji Polski” to hasło łączy nas przed wyborami. Pozostaje PiS !!! Tylko PiS. Każda inna władza zniszczy co oni zrobili.

Już miałem głosować na Konfederacje. Podzielam zasadniczo ich umiłowanie wolności gospodarczej miłość „do kraju tego, gdzie pierwsze witanie jest jak odwieczne Chrystusa wyznanie…” .

No i za zdrowy stosunek do nachodźców z Kijowa.

Wszyscy już mamy ich dosyć.

Jednak nie było tak od razu. Dwa lata temu byłem dumny z postawy polskiego rządu, który ustawił nas w pierwszym szeregu antyrosyjskiej koalicji. Wtedy PiS owcy zrobili coś genialnego. Dali broń Ukraińcom i w obronie Polski giną mołojcy. Bo nie ma żadnej wątpliwości, że gdyby nie postawa rządu PiS po lutym 22 roku, pomoc Ukrainie i druty kolczaste na granicy z Białorusią - gdyby Kijów wtedy padł- Łukaszenka z Putinem już by podchodzili Suwałki i Białystok

Tak więc większość Polaków myślała i mówiła tak jak Morawiecki półtora, może jeszcze rok temu. A i dziś - gdy rządzący wreszcie otrzeźwieli myślimy jak nasz premier! Czy też premier, przed wyborami uważnie wsłuchał się w głos narodu!

Powodem ukraińska buta, niewdzięczność, przywileje którymi ich obdarzono hojniej niż Polaków i kompletny brak kultury. Chamstwo i pazerność!

Bo kto tu przybył? -Pół miliona DEZERTERÓW! Żadne cierpiące matki. Tylko te bogate i z mężami.

Wreszcie (nie wiem jak można było tego nie przewidzieć, że) otwarcie granicy z Ukrainą dla wszystkich pozwoliło wprowadzić do kraju niepoliczalną ilość rosyjskich agentów !  

„Stop ukrainizacji Polski” to hasło łączy nas przed wyborami.

Plus polityka historyczna. Brak zgody na ekshumację ofiar Wołynia. A świadkowie jeszcze żyją. Znam osiemdziesięciolatków co z Wołynia, np. z Kostopola jako dzieci uciekali patrząc na sztachety, na które Ukraińcy nabijali polskie niemowlęta. Mają po 89 - 90 lat. Ile jeszcze pożyją ?

Wreszcie ta deregulacja polskiego handlu zbożem.

Tutaj mądrze się wyraził Prezydent Andrzej Duda: «Ukraina jest pod napaścią rosyjską, bez wątpienia w bardzo trudnej sytuacji, chwyta się wszystkiego, czego się da» – kontynuował Duda. Jak dodał, Polska «musi tak działać, żeby się obronić przed uczynieniem nam szkody, bo jak tonący doprowadzi do szkody i nas utopi, to nie dostanie pomocy».

Mamy tego dosyć. Brawo rząd ! W końcu przetarli oczy ! Oczywiście, że przed wyborami. Ale temu właśnie służy demokracja ! Lepiej późno niż wcale.

Teraz wygrają wybory! Teraz i ja na nich zagłosuję. Niech rządzą przynajmniej jeszcze dwie kadencje póki się jakaś sensowna Polska opozycja nie ukształtuje. Może to będzie i Konfederacja ale silna i zdolna zdobyć władzę.

Bo gdy usłyszałem, że Bosak, zarzeka się, że o koalicji z PiS mowy nie ma - zamarłem !

Nagle zrozumiałem koszmar jaki nas czeka przy koalicyjnych rządach !

Powtórka z lat 2005-2008

A skoro PiS pojął wreszcie, że przegięto z tą Ukrainą !

Pozostaje PiS !!! Tylko PiS. Każda inna władza zniszczy co oni zrobili. A zrobili przez 8 lat wiele. Odzyskali Polską prasę regionalną. Handel paliwami. Wykupują sprzedane zakłady produkcyjne. Minister Gliński dobrze dba o kulturę, tworzy dziesiątki nowych instytucji narodowych! Powstaje centrum transportowe w miejsce Okęcia. Stworzyli port w Elblągu. Oni pogłębią kanał - inni zasypią.

A wojsko polskie, które wskrzesili z popiołów !

Mówię tylko o tym czego by bez PiS-u nie było i czego Konfederacja chcąca osłabić państwo ( by wzmocnić biznesmena) też nie zrobi.

Bo autostrady łączące Berlin z Moskwą, a Rygę z Kijowem czy Petersburg z Wenecją za unijne pieniądze każdy zbuduje.

Tylko że oni nie pozwolą obrabować przy okazji polskich podwykonawców. Jak zrobili to w 2012 roku ludzie Platformy

ZROBILI to RAZ - zrobią po raz drugi !

Wszystkie ręce na pokład !

Jest też po prawej stronie jeszcze inna partia. Nazywa się „Polska jest jedna”

Zakopiańczyk Witold Gadowski o niej dużo mówi. Na transparentach napisali

BÓG RODZINA OJCZYZNA. Dla mnie drugi człon hasła wystarczy. Nie ma co na nich głosować.

Tak jak Bosak odebrał sobie mój głos przyznając, że miast konstruktywnej współpracy będzie się starał osłabiać władzę siejąc polityczny zamęt, tak i oni mogą sobie pisać najciekawsze programy skoro w pierwszych słowach przyznają, że pojęcie honoru stało się dziś niewygodne.

No tak Ojczyzna owszem, Bóg niech sobie będzie ale Honor !? Co to znaczy najstarsi górale nie pamiętają.

A zatem Bóg, Honor i Ojczyzna w sercu z Prawem i Sprawiedliwością u władzy.

Komandor Polonia Restituta     Moje poglądy polityczne są - gramatyczne.      Nie głoszę takich, które źle brzmią po polsku.            „Opis obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004”  „Organizacja kultury w społeczeństwie obywatelskim na tle gospodarki rynkowej. Czasy kultury 1789-1989”.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka