Piszę, czytam, analizuję
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmiecie" - Zbigniew Herbert
17 obserwujących
65 notek
152k odsłony
  783   0

W co gra rząd "dobrej zmiany?"

Bollinari publishing house
Bollinari publishing house

Kilka prostych pytań:

1. Dlaczego prezydent RP Andrzej Duda nadal nie odtajnia Aneksu do Raportu o WSI? Jak to się ma do haseł partii rządzącej, z której wywodzi się prezydent o jawności życia publicznego i rozliczeniu para mafijnego systemu III RP? 

2. Co w prokuraturze nadzorowanej przez ministra Ziobrę robi prokurator Andrzej Michalski? Jest to człowiek, który brał udział w kombinacji operacyjnej Bronisława Komorowskiego, ABW i WSI, która doprowadziła dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego do próby samobójczej i miała na celu zniszczenie samego Antoniego Macierewicza. Sędzia Piotr Gąciarek w 2011 roku rozjechał Michalskiego na miazgę używając słów o "standardach panujących za naszą wschodnią granicą?" Co ten cyngiel specsłużb robi zatem w prokuraturze "dobrej zmiany?"

3. Dlaczego prokuratura do dziś nie zajęła się postawieniem w stan oskarżenia pana Komorowskiego mimo, iż uzasadnienie prawomocnego wyroku uniewinniającego redaktora Sumlińskiego jasno wskazuje, że BK brał udział w przestępczej intrydze wymierzonej w Komisję ds. WSI, której red. Sumliński był tylko celem pośrednim? Chodzi o słynną i dosyć skomplikowaną sprawę "afery marszałkowej".

4. Czy rząd starał się w jakiś sposób zweryfikować informacje ujawnione przez dziennikarza Witolda Gadowskiego jakoby miało nadal dochodzić do spotkań Komorowskiego i byłych oficerów WSI być może planujących zakulisowy zamach stanu? Czy kreowanie ostatnio na lidera tzw. opozycji niejakiego Frasyniuka (eks prokurator Andrzej Czyżewski, którego sześciokrotnie próbowano zabić zeznał, że Frasyniuk bywał gościem nieżyjącego już gangstera i kryminalisty "Baraniny" w jego willi we Wrocławiu) może mieć z tym jakiś związek?

5. Jakie to względy "formalno - prawne" zabraniają przywrócenia do śledztwa ws. zabójstwa ks. J. Popiełuszki prokuratora Andrzeja Witkowskiego? Ile warte jest słowo prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który obiecał to Witkowskiemu jeszcze jako premier w 2006 roku? Czego boi się rząd?

6. Czy prawdą jest, że na dzień przed "samobójstwem" Andrzeja Leppera "na gwałt" próbował spotkać się z Ryszardem Czarneckim z PiS-u Janusz Maksymiuk, współpracownik Leppera powiązany z WSI i spółkami handlującymi bronią (Cenrex) a gdy Czarnecki rzekł, że może dopiero za kilka dni, Maksymiuk miał rzecz, że "już jutro może być za późno?". Na drugi dzień Andrzej  Lepper już nie żył. To pytanie głównie do p. Czarneckiego. Czy tak było? ("Stenogramy zza grobu")

7. Co na imprezach organizowanych przez byłego kapitana WSI Piotra Polaszczyka - twórcy mafijnej fundacji "Pro Civili" i SKOK-u Wołomin - robili panowie m. in. Jacek Sasin z PiS-u czy pisowski aktywista Jan Pietrzak? Czy nie wiedzieli kim  jest Polaszczyk, ilu ludzi straciło życie w przedsięwzięciach z jego udziałem, ile pieniędzy wytranferowano m. in. na Cypr?

Podsumowując: na czym ma polegać tak zwana "dobra zmiana" jeśli obecna władza jak ognia unika najbardziej niebezpiecznych spraw i jak na razie nie ma żadnych podstaw przypuszczać by chciała dotknąć samego jądra mafijnego systemu? Czy "dobra zmiana" sprowadza się tylko do programu "500+" i kreowania rozmaitych dyzmów: Misiewiczów i Sadurskich oraz - wzorem poprzedników - pacyfikacji TVP oraz upartyjnieniu do skrajności całego aparatu państwowego? Kiedy i czy w ogóle doczekamy się faktycznych zmian a nie tylko kosmetyki okraszonej hasłami niepodległościowej propagandy?

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka