m50m m50m
423
BLOG

Schematyzacja budowy Wszechświata

m50m m50m Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 18


Chciałbym zaprosić Państwa do dyskusji.


Przedstawiając do publicznej wiadomości schemat budowy wszechświata powinniśmy wcześniej być pewni prawdziwości tez budowy cząsteczek masy i materii, ich struktury i konfiguracji oraz rodzajów oddziaływań na zewnątrz i wewnątrz cząsteczki.


Poświęciwszy osiem lat na zapoznaniu się z obowiązującymi tezami, uważam że mamy do czynienia raczej z hipotezami dotyczącymi schematu budowy wszechświata, cząsteczek takich jak atomy, protony i neutrony, nie mówiąc już o elektronach i kwarkach.  Brak współczesnej nauce pełnej wiedzy na temat tych cząsteczek. O tezach dotyczących budowy wszechświata będziemy mogli mówić dopiero w momencie, w którym nauka będzie miała tezy dotyczące budowy atomu, cząstek elementarnych.


W odniesieniu do cząstek elementarnych istnieją następujące wątpliwości:


1.     Atom.


I  tak, według obecnej teorii  atom to jądro danego pierwiastka a jego składniki (sic!) to neutrony i protony, ale nic nie wiemy, który z nich to cząsteczka masy a która materii. A może obie cząsteczki są cząsteczkami  masy? A może odwrotnie – obie są cząsteczkami materii, a to zasadnicza różnica.  Nic pewnego nie wiemy również na temat elektronu – w szczególności jaką on spełnia rolę w atomie .  A więc obowiązująca budowa atomu to już teza czy jeszcze hipoteza?


2.     Proton.


Protony, co pewne, zbudowane są z kwarków. Zagadką już jest jednak to z ilu - 3, 4 czy 6? Na przykładzie atomu wodoru pewne jest również to, że w atomie protony powiązane są z elektronami, które zmieniają położenie na powłoce elektronowej atomu. Czym jednak jest ta powłoka? Wirtualnym wyobrażeniem zamkniętej przestrzeni czy rodzajem masy? Powłoka ta wszak nie może być materią bo materia to atomy. Czy zatem jakakolwiek powłoka w ogóle wchodzi tu w grę?


3.     Neutron.


Neutron to składnik jądra atomu. Tu również jednoznacznie trzeba by było się wypowiedzieć czy to cząsteczka masy czy materii? Całą obecną wiedzę o neutronie można sprowadzić do tego, że podobnie do protonu zbudowany jest  z kwarków, że jest ciut cięższy od protonu i jest neutralny elektrycznie – a co dalej, jaka jest jego rola w jądrze atomu?


4.     Elektron i kwark.


Elektron i kwarku – tu również, jak w przypadku protonu i neutronu, nie rozstrzygnięto, czy te cząsteczki są cząsteczkami masy czy może materii?  Czy są absolutnie twarde - to znaczy, że nie mają wolnych przestrzeni wewnętrznych co  znaczy, że są niepodzielne? Na dzień dzisiejszy zdaje się nierozstrzygnięty spór czy elektron ma masę czy jej niema.


Panowie fizycy i astrofizycy! Czy nie za dużo tych znaków zapytania? Czy nie lepiej zająć się tymi fundamentalnymi tematami, niż szukać antymaterii, fal grawitacyjnych, czarnych dziur, czy bronić zaciekle teorii wielkiego wybuchu jako początku Wszechświata (co w moim mniemaniu jest absolutną bzdurą). Odnosząc się jednak do tej teorii zadam jeszcze jedno pytanie – jeżeli miał on faktycznie miejsce, to co wybuchło - masa czy materia?


Na zakończenie tego wywodu - jeśli jeżeli nauka nie potrafi odpowiedzieć na powyższe wątpliwości, to co z odpowiedzią na pytanie  z czym związana jest moc a z czym energia?


Na wszystkie te pytania mam, zdaje się, logiczną odpowiedz, zapraszam zatem do dyskusji - W szczególności chciałbym dotrzeć do środowiska Uniwersytetu i Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu toruńskiego.


m50m
O mnie m50m

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie