0 obserwujących
32 notki
6033 odsłony
  321   0

Czy jesteśmy 200 lat za Ameryką?

 18,7 mld zł - tyle mniej więcej według Najwyższej Izby Kontroli w 2012 r. naszych czyli podatników pieniędzy zostało wyrzuconych w błoto lub było źle policzone. To mniej więcej, co dwudziesta złotówka płacona w postaci różnych podatków do budżetu państwa przez obywateli naszego państwa. Ogromna kwota, która trudno sobie wyobrazić. Może dlatego Polacy siedzą cicho.
Wybucha afera Amber-Gold, młody przedsiębiorąca oszukuje tysiące ludzi, wykorzystuje do uwiarygodniania złodziejskiego procederu polityków, bezkarnie korzysta ze słabości sędziów i prokuratorów i całego państwa. Każdy mógł paść ofiarą złodzieja. Ci jednak, którzy nie padli siedzą cicho, rozeszło się więc po kościach.
Na Dolnym Śląsku politycy głównej rządzącej partii przekupują swoich kolegów po to by poparli działacza popieranego przez szefa partii i premiera rządu. Są dowody, kompromitujące taśmy. Nikomu włos z głowy nie spadnie. Polacy się nie przejęli. Platformie nawet podskoczyło w sondażach. Tych bulwersujących przykładów można mnożyć. Polacy siedzą cicho.
Nie wiem co gorsze? Zuchwałość polityków czy ubezwłasnowolnienie narodu, którego trzeba bezpośrednio uderzyć pałą po łbie, przetrącić ręce i wyrwać portfel aby zrozumiał, że właśnie go okradziono.
W każdym normalnym kraju po tylko jednej tego kalibru aferze po klasie politycznej przejechałby wyborczy walec sprzeciwu nie zostawiając kamienia na kamieniu. Dlaczego my Polacy, potrafiliśmy wywoływać powstania przeciwko potężnej Rosji i Niemcom, a zawsze jesteśmy bezradni wobec własnej władzy, która nam szkodzi czasem nawet bardziej niż zaborca? Nie wiem? To pytanie stawiam sobie i wam.
Amerykańscy osadnicy w końcu XVIII w. podnieśli rękę na swoją matkę Anglię przede wszystkim dlatego, że podnosiła im podatki. Poczuli się okradani. Bunt przeciwko arogancji brytyjskiej władzy kolonialnej przerodził się w wojnę. Z wojny o ekonomiczną wolność narodziło się niezwykłe jak na na owe czasy państwo, którego fundamentem stała się wolność i prawa jednostki. Państwo, które w oczach wielu Polaków jest symbolem wolności i dobrobytu. Od rewolucji amerykańskiej minęło ponad 200 lat. Czy tyle właśnie brakuje nam do świadomego swych praw społeczeństwa?

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale