11 obserwujących
177 notek
144k odsłony
  193   0

Kim Dzong Il świętuje – Południe wysyła balony z pieniędzmi

Korea Północna obchodzi 63. rocznicę powstania państwa. Z tej okazji w Phenianie – jak co roku – odbyła się parada wojskowa. Tym razem północnokoreański dyktator pokazał się na niej w towarzystwie swego najmłodszego syna. W powszechnej opinii analityków to właśnie Kim Dzong Un ma objąć schedę po swoim ojcu Kim Dzong Ilu.
Paradę wojskową zorganizowano na placu Kim Ir Sena – założyciela komunistycznej Korei Północnej. Przed oficjalnymi uroczystościami Kim Dzon Il wraz ze swoim najmłodszym synem odwiedzili mauzoleum, gdzie w szklanej gablocie znajduje się zabalsamowane ciało Kim Ir Sena, nazywanego na Północy „Wiecznym Prezydentem”.
W zupełnie inny sposób podział Płw. Koreańskiego uczczono na Południu. Aktywiści z Korei Południowej na granicy z Północą wypuścili setki balonów, do których przymocowane zostały materiały krytykujące północnokoreańskie reżim, a także jednodolarowe banknoty. W Korei Północnej zbieranie pieniędzy z południowokoreańskich balonów karane jest wieloletnim więzieniem.

Źródło: konflikty.wp.pl

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale