krzysztofjaw krzysztofjaw
218
BLOG

Czy czeka nas produkcja jeszcze większych poszkolnych głupców i idiotów? Część 2

krzysztofjaw krzysztofjaw Społeczeństwo Obserwuj notkę 6

"Takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie" - te słowa wypowiedziane przez

kanclerza Jana Zamoyskiego, wielkiego hetmana koronnego Rzeczypospolitej Obojga Narodów

wypowiedziane ponad czterysta lat temu, to znakomita sentencja, która do dziś nie straciła na

swej aktualności.

A nawet więcej. Właśnie teraz te słowa nabierają szczególnej wagi, bowiem za edukację, naukę i kulturę wzięli się ideologiczni lewacy w postaci minister edukacji Barbary Nowackiej, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Dariusza Wieczorka oraz po części Joanny Scheuring-Wielgus, która jest wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego i Katarzyny Kotuli zajmującej stanowisko ministra do spraw równości. Z tej czwórki ministrów najwięcej szkody dla polskich dzieci i polskiej młodzieży może narobić minister B. Nowacka, ale też i minister D. Wieczorek z pewnością pogłębi lewacką ideologizację szkół wyższych. No i będą mieli mocne wsparcie dwóch pozostałych ministrów.

Dlatego też jeszcze raz powtórzę: "Takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie".

Część 2

W tym bieżącym ferworze walki z reżimowym bezprawiem możemy łatwo przeoczyć ten lewacki atak na polską edukację i naukę. Jednakowoż nie możemy tego nie dostrzegać, bo lewactwo dąży tak naprawdę do produkcji poszkolnych i poakademickich głupców i idiotów, którzy nie będą mieli wystarczającej wiedzy żeby rozumieć obecny świat oraz nie będą potrafili myśleć w sposób przyczynowo - skutkowy ani też w kategoriach zachodzących procesów, ale za to będzie ich można dowolnie kształtować, manipulować i lewacko indoktrynować.

Mówiąc brutalnie: po edukacji proponowanej przez B. Nowacką polscy uczniowie będą wiedzieli jak założyć prezerwatywę i się masturbować, ale nie będą mieć pojęcia kim był Ignacy Krasicki i jakie dzieła napisał Henryk Sienkiewicz czy Jan Kochanowski a zapytani o to, kto najbardziej ucierpiał w czasie II WŚ odpowiedzą, że Niemcy, które były największą ofiarą nazistów... No może też dorzucą wzmiankę o Żydach, ale o Polakach już nie wspomną, chyba, że w kontekście ich winy za nazizm i holocaust.

Pierwsza część [1] dotyczyła ogólnego i subiektywnego opisu zjawisk w obszarze edukacji i nauki w całej III RP ze szczególnym uwzględnieniem szkolnictwa wyższego.

Obecna, druga jest opisem tego, co nas czeka w najbliższej przyszłości i odnosi się m.in. do beznadziejnych pomysłów na edukację minister B. Nowackiej, która chce zmniejszyć wymagania wobec uczniów, częściowo zakazać zadawania prac domowych, kreować w szkołach atmosferę "przyjazną" dla ideologii gender i LGBTQ+ oraz zlikwidować niektóre przedmioty i liczbę godzin jak np. w przypadku języka polskiego czy historii. Chodzą też słuchy, że w ogóle zaniechany będzie przedmiot "Historia i Teraźniejszość" więc trzeba się śpieszyć, aby kupić dwa świetne podręczniki do tego przedmiotu napisane przez prof. W. Roszkowskiego, który w czasach komuny jako „Andrzej Albert” pisał o polskiej historii. Wtedy jako młody człowiek zaczytywałem się w jego książkach, które były kolportowane "w drugim obiegu".

Nowa szkoła w zakresie podstawowym i średnim wg. tych lewaków ma być niestresująca i zredukowana do poziomu przeciętnego, co oznacza systematyczne "równanie w w dół" zakresu wymaganej od uczniów wiedzy i ogólnie zachowań społecznych.

Idealne zobrazowanie takiego modelu nauczania przedstawia film "Harrison Bergeron" z roku 1995, który został luźno oparty na opowiadaniu Kurta Vonneguta z 1961 roku o tym samym tytule.

Już początek filmu pokazuje szkołę, w której promuje się najsłabsze prace uczniów, natomiast prace dobre i bardzo dobre spotykają się z naganą i ostatecznie implikują podjęcie decyzji o operacyjnym "wyrównaniu w dół" możliwości intelektualnych mózgów takich ponadprzeciętnych uczniów.


https://youtu.be/xs_oVaCG-zk?si=6Qnnmjsw2TPpNvsv

Jeżeli chodzi o poziom nauczania to obejrzenie tego filmu winno nam wystarczać do negatywnej oceny reformy systemu edukacji proponowanej przez obecny rząd.

A ten system to nic innego jak produkcja jeszcze większych poszkolnych głupców i idiotów. To hodowla przeciętniaków, którymi można swobodnie ideologicznie manipulować i ich dowolnie kształtować.

"Wbrew propagandowym zakłamanym hasłom lewicy zależy jej na jak najniższym wykształceniu ludzi. Im bowiem mniej wiedzy ma elektorat, tym łatwiej nim manipulować, przekonać do kłamstw i bredni, dzięki czemu lewica zwiększa swe szanse wyborcze. Tak ma być i w Polsce i zadanie wychowania głupich, nie radzących sobie z organizacją czasu, niesamodzielnych, bezradnych, obciążonych wiecznymi pretensjami kolejnych roczników elektoratu powierzono minister Nowackiej. Pani Basi nie podejrzewamy jednak o cynizm i przebiegłość. Nie, ona zwyczajnie głupiutka i infantylna jest i taki ma też być jej przychówek. Nieuctwo brak, wiedzy, lenistwo intelektualne szczególnie się przydaje gdy trzeba ludzkość np. do odmętów klimatyzmu przekonać (...) Nie ma najmniejszych wątpliwości, że na Zachodzie i w krajach zachodniej cywilizacji jak Polska, systematycznie obniża się poziom wykształcenia ogólnego. Szkoły wypuszczają coraz większą liczbę matołów i nikomu to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, cały system ustawiony jest tak, by ludzie byli coraz głupsi. Nieliczni, bardzo wyspecjalizowani w jakiejś dziedzinie pchają rozwój nauki i technologii do przodu, a reszta ma być stadem (...) Dziś dla lewicowych, ciemnych ateistycznych mas bogiem jest klimat, a kapłanami władcy świata, prorocy czyhającej na ludzkość zagłady. Większość z tych wieszczy, to jednak tłumoki i zwykłe nieuki są, pożyteczni idioci, czy też zwyczajni kłamcy i manipulatorzy (...) Ci kłamcy i durnie niewykształceni chcą decydować o każdym aspekcie naszego życia i wymagają od nas byśmy dla ratowania planety poświęcili swe wolności i prawa. Inaczej wilgoć z ziemi zostanie wyssana, bomby deszczowe się porobią, 600 tysięcy atomówek spadnie, oceany i morza się podniosą, Arktyka zniknie. Potrzebni im są ludzie, którzy myślą, że od gorąca to woda znika. Jak z garnka (...) Po to ludzie mają być głupi i niewykształceni by w brednie wierzyć i na wszystko się godzić. O to na swoim małym odcinku polskiej edukacji dbać ma pani Basia, a nawet poseł Marcin Józefaciuk super ekstra turbo ekspert od edukacji, nauczyciel który w swoje szkole nawet 7 przedmiotów nauczał. Oto poseł, który nie ma nawet pojęcia czym jest władza wykonawcza. Poseł!!!!." [2].

19 lutego tego roku zakończyły się tzw. prekonsultacje dotyczące zmian podstawy programowej nauczania. Całość jeszcze można znaleźć pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja/zmiana-podstawy-programowej--zaczynamy-prekonsultacje.

Konsultacje trwały jedynie tydzień i moim zdaniem to jedynie "pic na wodę fotomontaż", bo nie sądzę, żeby jakoś wpłynęły na zmianę owych lewackich i ojkofobicznych [3] propozycji zmian programowych.

Natomiast warto sobie zapisać te propozycje zmian, bo mogą już niedługo zniknąć ze stron rządowych a wiedza o tym, co zostało usunięte lub zmienione będzie nam niezbędna by wiedzieć, czego należy uczyć dzieci poza przyszłym lewackim systemem nauczania. Mam bowiem nadzieję, że - wzorem czasów komuny - "to, co będzie zakazane to... będzie jeszcze chętniej poznawane i czytane".

Wierzę, że tak będzie a wtedy diametralnie wzrośnie znaczenie rodziny jako ostoi wychowania i nauczania młodych ludzi. Rodzina bowiem jest najważniejsza bo "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".

Niestety sama rodzina nie wystarczy aby w pełni nauczyć młodych ludzi. Teraz rodzice są często zabiegani i nie nadążają za biegnącym światem więc szkoła winna współwychowywać i uczyć młodych Polaków. A jeżeli szkoła nie będzie zapewniała wystarczającej i pełnej wiedzy to chyba będzie trzeba wrócić do nauczania na "tajnych kompletach". Teraz będzie to o tyle łatwiejsze, że mamy do dyspozycji np. Internet i można prowadzić lekcje on-line dla młodych ludzi z każdego zakątka naszego kraju a nawet poza jego granicami. Potrzeba jednak do tej pracy zespołu odpowiednich nauczycieli i wierzę, że takowych mamy wielu.

Chyba każdy zgodzi się z tym, że młodzi ludzie muszą poznać choć podstawy różnych przedmiotów, aby mogli wybrać dalszą ścieżkę swojej edukacji i przyszłości zawodowej. A jeżeli nie będą mieli sposobności ich poznania to jak mogą wybrać swoją przyszłość? Ja np. dzięki temu, że w technikum miałem taki przedmiot jak podstawy ekonomii to mogłem stwierdzić, że chcę zostać ekonomistą i tak dalej potoczyła się moja droga zawodowa.

Ale też pozostają jeszcze przedmioty kształtujące wartość człowieka i takie, które są niezbędne do zbudowania tożsamości narodowej jak prawdziwa historia czy język ojczysty. Ja wiem, że lewacy najlepiej chcieliby, aby uczniowie ich chowu nie czuli się Polakami a jedynie byli europejską bezkształtną masą rozemocjonowanych i wewnętrznie pustych "rączek do głosowania", ale to od nas zależy, czy zginiemy jako Polacy i poddamy się presji: ideologii gender i LGBTQ oraz tzw. współczesnego modelu edukacji włączającej nazywaną również inkluzyjną [4].

"Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi czasowo zajmujących dane terytorium”. Tak mówił Józef Piłsudski a kardynał Stanisław Wyszyński stwierdził, że "Jeśli przyjdą zniszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła gdyż Kościół jest siłą tego narodu”. Ja zaś onegdaj (w 1988 roku) napisałem, że "Pamiętaj czym była Twoja przeszłość, czym jest Twoja teraźniejszość bo od tego zależy jaka będzie Twoja przyszłość!".

O powyższych sentencjach warto pamiętać, bo zmiany programowe są zatrważające a dotyczą przede wszystkim właśnie niszczenia obszaru tożsamości narodowej, polskiej prawdziwej historii budującej tą tożsamość oraz wyrugowanie pamięci o bohaterach narodowych jak "żołnierze niezłomni".

Jakie to zmiany szykuje więc Pani minister B. Nowacka?

Otóż według MEN z podstawowy programowej nauczania języka polskiego mają zniknąć lub być okrojone "m.in.: opisy, zwyczaje i polowanie z „Pana Tadeusza” oraz „Powrót taty”, „Reduta Ordona”, „Śmierć Pułkownika” Adama Mickiewicza, „Katarynka” Bolesława Prusa, a także „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Jego inne dzieło – „W pustyni i w puszczy” miałoby być czytane we fragmentach. Z listy miałyby też zniknąć takie tytuły jak: „W pamiętniku Zofii Bobrówny” Juliusza Słowackiego, „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego, „Żona modna” Ignacego Krasickiego, poezja Cypriana Kamila Norwida, Jana Lechonia i Jarosława Marka Rynkiewicza. MEN proponuje też skasować niektóre lektury uzupełniające, w tym „Historyję o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim (fragmenty) Mikołaja z Wilkowiecka, „Kronikę Książąt Polskich w oprac. Jerzego Wojtczaka-Szyszkowskiego, „Świętego” Jana Józefa Szczepańskiego, „Zapiski więzienne” Stefana Wyszyńskiego oraz utwór Pawła Zuchniewicza pt. „Ojciec wolnych ludzi. Opowieść o Prymasie Wyszyńskim”. Z lektur uzupełniających miałyby też zniknąć m.in. takie tytuły jak: „Nie lękajcie się! Rozmowy z Janem Pawłem II” André Frossarda, „Księga dżungli” Josepha Rudyarda Kiplinga, „Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka „Zemsta” Bolesława Prusa, „Janko Muzykant” Henryka Sienkiewicza.

W szkołach średnich z poziomu podstawowego – zdaniem resortu edukacji – powinno się usunąć: „Pieśń nad pieśniami”, „Odyseję” Homera (obowiązkowa na poziomie rozszerzonym), „Legendę o św. Aleksym, „Kroniki Galla Anonima”. „Boską Komedię” Dantego (obowiązkowa na poziomie rozszerzonym), „Pamiętniki” Jana Chryzostoma Paska, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, a także „Romea i Julię” Wiliama Szekspira, „Z legend dawnego Egiptu” Bolesława Prusa”, niektóre psalmy Jana Kochanowskiego, wybór sielanek i liryki religijnej Franciszka Karpińskiego. Z podstawy programowej na poziomie rozszerzonym miałyby zostać usunięte takie dzieła jak: „Chmury” Arystofanesa, „Eneida” (fragmenty) Wergiliusza, „Wyznania” (fragmenty) św. Augustyna, „Summa teologiczna” (fragmenty) św. Tomasza z Akwinu, „Lilla Weneda” Juliusza Słowackiego, utwory Jarosława Marka Rymkiewicza. Wśród propozycji do likwidacji są też fragmenty dzieł Jana Pawła II – „Przekroczyć próg nadziei” (fragmenty), „Fides et ratio” (fragmenty) „Pamięć i tożsamość”, a także utwór „Tryptyk rzymski" [5].

W przypadku nauczania historii również nastąpić mają zaskakujące zmiany. "Wśród tematów, które proponuje się wykreślić z podstawowych lub dodatkowych treści nauczania, są m.in. Kulturkampf, Chrzest Polski, średniowieczne wojny z Niemcami, Żołnierze Niezłomni, zwycięstwo grunwaldzkie, rola Jana Pawła II w obaleniu komunizmu i przykłady bohaterstwa Polaków podczas II wojny światowej. Zamiast o "rzezi wołyńskiej" polskie dzieci mają się uczyć o "konflikcie polsko-ukraińskim", a zamiast o "przykładach bohaterstwa Polaków ratujących Żydów" - o "postawach Polaków wobec Żydów" (...) z podstawy programowej do historii zniknąć mają tematy dotyczące polskich bohaterów narodowych, takich jak Witold Pilecki czy Maksymilian Kolbe. Dodatkowo, zwroty takie jak "ludobójstwo Polaków na Wołyniu" mają zostać usunięte. W przypadku tematów dotyczących niemieckiej okupacji blok, który "porównuje oraz ocenia założenia i metody polityki III Rzeszy Niemieckiej i Związku Sowieckiego w okupowanej Polsce" ma zostać pozbawiony dalszej adnotacji: "ze szczególnym uwzględnieniem eksterminacji polskich elit, grabieży polskich dzieł sztuki oraz eksploatacji gospodarczej ziem polskich (zabór własności, praca przymusowa)" [6].

Polecam przeczytanie całości propozycji zmian w systemie nauczania i polecam wysłuchanie opinii na ten temat autorstwa historyka i polskiego patrioty, prof. A. Nowaka i byłą krakowską kurator oświaty.


https://youtu.be/eYY57zYen28?si=mPxarM__-_q-DsPS


To na razie z mojej strony wszystko na ten temat i przypominam, że 1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (Niezłomnych) a zdaniem MEN pamięć o nich ma zostać zapomniana.

Również nie zapomnijmy o dniu 11 lipca, kiedy obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej. Przypada on w rocznicę Krwawej Niedzieli – apogeum mordów na Polakach, trwających od 1943 r. I również z podręczników szkolnych ma zostać wyrugowane słowo ludobójstwo na rzecz jakiegoś tam "konfliktu polsko-ukraińskiego.


[1] https://krzysztofjaw.blogspot.com/2024/02/czy-czeka-nas-produkcja-jeszcze.html

[2] https://wpolityce.pl/polityka/680743-szkola-basi-nowackiej-dla-idiotow

[3] Ojkofobia, także oikofobia (gr. οἶκος + φόβος „strach przed domem, rodziną”) – termin wprowadzony przez Rogera Scrutona oznaczający odrzucenie (od rezerwy do nienawiści) rodzimej kultury i apologię innych systemów wartości - https://pl.wikipedia.org/wiki/Ojkofobia

[4]

[5] https://wpolityce.pl/kraj/681710-nowacka-wykresli-sienkiewicza-lista-lektur-do-usuniecia

[6] https://niezalezna.pl/polityka/rzad/nowacka-tnie-podstawy-programowe-uczniowie-historii-nie-uslysza-o-pileckim-kolbe-czy-powstaniu-wielkopolskim/511253


Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

http://krzysztofjaw.blogspot.com/

kjahog@gmail.com


Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą.

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję!

Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814

Paypal: paypal.me/kjahog

Krzysztof Jaworucki - KONSERWATYSTA W IDEI, WARTOŚCIACH ŻYCIOWYCH I POGLĄDACH EKONOMICZNYCH. EKONOMISTA I FINANSISTA. MIŁOŚNIK ŻEGLOWANIA I WSPINACZEK GÓRSKICH. PATRON DUCHOWY: BŁ. JERZY POPIEŁUSZKO, AUTORYTET MORALNO-ETYCZNY: ŚW. JAN PAWEŁ II, MENTOR POLITYCZNY: E. BURKE. Bł. Jerzy Popiełuszko: "Prawda jest niezmienna. Prawdy nie da się zniszczyć taką czy inną decyzją, taką czy inną ustawą"; "Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się wolnymi już teraz"; "Zło dobrem zwyciężaj". Św. Jan Paweł II: "Jeśli ktoś lub coś każe Ci sądzić, że jesteś już u kresu, nie wierz w to! Jeśli znasz odwieczną Miłość, która Cię stworzyła"; "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"; Nie sposób inaczej zrozumieć Człowieka, jak w tej wspólnocie jaką jest Naród"; "Musicie być mocni mocą wiary i nadziei". Edmund Burke (1729–1797) – irlandzki filozof i polityk, twórca nowoczesnego konserwatyzmu, krytyk rewolucji francuskiej: "Naród jest organiczną całością ukształtowaną przez przeszłość i tradycje"; "Aby zło zatriumfowało, wystarczy, by dobry człowiek niczego nie robił"; "Wolność bez mądrości i cnoty? To jest zło największe z możliwych". Moja strona domowa: http://krzysztofjaw.blogspot.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo