21 obserwujących
467 notek
243k odsłony
  154   0

Szansa

Z cyklu: Trzy akapity

Właśnie podano wiadomość, że firma będąca zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce i kilku innych krajach przejmuje właśnie niemal w całości największego w kraju przetwórcę owoców i warzyw. W efekcie transakcji na polskim rynku powstanie prawdziwy gigant spożywczy - o łącznych przychodach ponad 4 mld zł. „Od wielu lat pracowaliśmy nad realizacją przejęcia, które w sposób jakościowy zwiększyłoby skalę naszego biznesu. Nasza praca i cierpliwość zostały w końcu nagrodzone” – powiedział mediom prezes firmy przejmującej.

Słowa prezesa przypomniały mi inną sytuację sprzed lat. W pewnej firmie kilkoro pracowników zaangażowało się w innowacyjną działalność, przygotowując kompletnie nowy produkt. Szybko okazało się, że ich działalność nie zyskuje aprobaty wszystkich mających prawo głosu w przedsiębiorstwie. Zrodziła się więc koncepcja usamodzielnienia tej części zakładu. Spotkała się z dużym oporem części decydentów, jednak decyzja wciąż znajdowała się w zawieszeniu. To trwało kilka lat.

Wreszcie doszło do kilku zmian w zarządzie. Przeciwnicy usamodzielnienia odeszli. Pojawiła się realna szansa spełnienia marzeń pomysłodawców zmian. Okazało się jednak, że oni w międzyczasie stracili przekonanie do własnych pomysłów. Nie byli gotowi, aby wykorzystać szansę. Nie wierzyli, że ona nadejdzie.

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale