Lech-Blo-G.
Jestem, więc myślę. Myślę, by poznać. Poznaję, aby zrozumieć. Jestem.
9 obserwujących
443 notki
144k odsłony
129 odsłon

Wielki wstyd i nieopisany podziw

Krew  darem honorowym
Krew darem honorowym
Wykop Skomentuj

 Lech Galicki 

 O czym często myślę? Ano o tym, że wstyd wielki mnie ogarnia, i podziw szczególny,  gdy wspomnę wszystkich polskich powstańców, bohaterów cywilnych i wojskowych, którzy walczyli z własnej woli o wolną Polskę, bo byli ludzmi odpowiedzialnymi i zdawali sobie sprawę z tego co znaczy wolność, patriotyzm, obowiązek i konieczność bycia wolnymi, choć w tej walce stali często na przegranej pozycji, a jednak wierzyli i walczyli o swój i swych rodzin dom ...
   Ojciec mój, Władysław Galicki, syn Marcina był więzniem Fortu VII w czasie drugiej wojny światowej, niemieckiego obozu zagłady w okupowanej Polsce: Auschwitz - Birkenau i KL Mauthausen - Gusen. Nie był bierny od pierwszego dnia, gdy Niemcy napadli na Polskę w 1939 roku. * Działał na niekorzyść Trzeciej Rzeszy * - podają odpowiednie dokumenty archiwalne z tamtych czasów - to przyczyna represji -  ( Czerwony Krzyż - Genewa). Ojciec mojego Teścia zabity przez Rosjan - agresorów z 17 września 1939 r. w Miednoje strzałem w tył głowy... Zbrodnia Katyńska.
  I jeżeli teraz patrzą ze sfer niebieskich na ludzi, ich rodaków,  którym po prostu nie zależy na Polsce, często dopuszczających się zdrady i zaniechania i chcą zapomnieć o "bezsensownej Polaków walce o wolny kraj ojczysty" i myślą tylko o własnym komforcie życia, odrzucając polską niepodległość i tożsamość - to jakże jest im strasznie smutno. I pojąć nie mogą takiego stanu rzeczy. Ale gdyby Oni mieli jeszcze raz oddać swe życie, za swoich potomków - wierzę, że by uczynili to bez zastanowienia. A nie było im łatwo ginąć za Ojczyznę, którą niszczyli jej wrogowie. W bólu i determinacji, z wiarą w sens tego co robią  podejmowali  swe życiowe decyzje myśląc o swych dzieciach, wnukach... Nowych pokoleniach Polaków. Wstyd i podziw we mnie. Szczególnie teraz.

  I zawsze.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale