89 obserwujących
591 notek
1135k odsłon
7217 odsłon

Domagam się przeprosin Prof.Glińskiego przez TVPInfo

Wykop Skomentuj324

       Najpierw w TVP Info pełna kultura. Mało tego, wręcz uniżenie i głaskanie gościa w wykonaniu pani redaktor, która była gospodynią kompromitującej debaty wyborczej a potem po wygranych przez PiS wyborach po prostu naskoczyła - za przeproszeniem - z gębą na gościa, którego zdanie nie podobało jej się. Gościem traktowanym z uniżeniem i wszelkimi honorami był Ryszard Petru (Mister "nie dacie rady") straszący jakąś grupą, paloną kukłą Żyda i zamachem na dom kogoś z rodziny reżysera od aktu płciowego. PiS mieszał się w jego groźbach z Berezą Kartuską, Zamachem Majowym i z tą gołą babą i pornografią na dodatek.

       W drugiej części programu podmieniono brunetkę blondynką - Karoliną Lewicką - co nie byłoby pewnie aż tak godne uwagi gdyby nie to, że nowa gospodyni wywołała karczemną awanturę. Na każdą próbę przedstawienia przez Wicepremiera Rządu RP swych racji po prostu przerywała mu i nie pozwoliła swobodnie wypowiadać się twierdząc w dodatku, że zapraszany polityk nie ma prawa przed ekranem wyrazić swego stanowiska, bo od tego są konferencje prasowe. Ma natomiast obowiązek robić to, co pani Lewicka od niego chce. Ot tak, po prostu. Bo Pani Lewicka chce, TVP chce i pewnie kierownictwo niepolitycznego TVP też tak chce. A chodziło w tym wszystkim o rzekomą chęć zaprowadzenia cenzury przez Prof.Glińskiego. Niestety obwiniany nie miał zbyt wiele możliwości ustosunkować się do zarzutów red.Lewickiej, co całą imprezkę czyniło podobną do przesłuchania człowieka podejrzewanego o wspieranie sił imperialistycznych przez stalinowskiego prokuratora. Dalej nastąpił list od publicznej telewizji do Prof.Glińskiego z domaganiem się przeprosin.

        To ja Wam teraz coś napiszę, Szanowna TVP, Szanowny Redaktorze Naczelny TVP Info i Szanowna Redaktor Lewicka. To Wy powinniście przeprosić natychmiast Profesora Glińskiego i miliony obywateli, z których pieniędzy żyjecie, w tym także i mnie. Bo my wszyscy nie utrzymujemy Was po to, żebyście manipulowali faktami, ukrywali je przed publicznością i cytowali jakieś fragmenty czegoś tam, jak Wam się spodoba. I także nie utrzymujemy Was wszystkich po to, żebyście potem z tych urywków, sklejanych wypowiedzi, manipulowanych i wyolbrzymianych czy niedopowiadanych faktów konstruowali swoją urojoną rzeczywistość. I nie utrzymujemy Was po to, żebyscie wyskakiwali z krzykiem na zaproszonych gości i nie dopuszczali ich do słowa.

       Utrzymujemy Was wyłącznie po to, żebyście nas informowali - czego obecnie nie można o Was powiedzieć. A po dzisiejszym programie nadzieje na rzetelną informację z Waszej strony po prostu przepadły całkowicie. I to my domagamy się - jako suweren - żebyście wreszcie robili to, do czego zostaliście powołani. A na pewno nie zostaliście powołani do urządzania burd i prowokacji, do obrażania władz RP i do manipulowania wypowiedziami członków Rządu RP.

       I dlatego domagam się, żebyście przeprosili Profesora Glińskiego, którego wybraliśmy między innymi po to, żeby media, w których pracujecie wreszcie zaczęły dotrzymywać podstawowych standardów demokracji. A jak go nie przeprosicie - i to natychmiast - to ja tutaj zacytuję klasyka: Wszyscy won! A Rządowi RP obiecuję, że z tego postulatu na pewno Was rozliczę.

Panie Profesorze - a tymczasem życzę dużo sił i wytrwałości w znoszeniu draństwa i szykan ze strony tego magla, zwanego publiczną TV.

Wykop Skomentuj324
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale