Waldorf and Statler Waldorf and Statler
454
BLOG

Klimakterium Senyszyn Joanny

Waldorf and Statler Waldorf and Statler Nauka Obserwuj temat Obserwuj notkę 3

Rezolucja [Parlamentu Europejskiego w sprawie kobiet i zmian klimatu] jest słuszna i dlatego została przyjęta. Badania wskazują, że zmiana klimatu nie jest neutralna wobec płci, a jej skutki są zróżnicowane dla kobiet i mężczyzn.

Płeć żeńską charakteryzuje też wyższy poziom umieralności w obliczu klęsk żywiołowych (ponad 70% zabitych w wyniku tsunami z 2004 roku to kobiety).

Dlatego badania dotyczące zmian klimatu powinny w większym stopniu uwzględniać problematykę płci. Kobiety i dziewczęta są niewspółmiernie bardziej narażone na konsekwencje zmian klimatu wskutek wszechobecnych nierówności między płciami.

Komisja Europejska powinna opracować programy pomocy uwzględniające sytuację kobiet. Kobiety zaś powinny w większym stopniu uczestniczyć w opracowywaniu strategii adaptacyjnych.


Piękny umysł można poznać po tym, jak szybko potrafi zrozumieć pewne sprawy. I bez wątpienia takim umysłem jest szyszynka profesory Senyszyn. W lot pojęła w czym tkwi sedes sprawy, doszła do źródła i zaczerpnęła głęboki łyk.

Swoją drogą zwrócili Państwo uwagę, jak niesprawiedliwie traktuje się rzeczowniki w języku polskim? Te piękne, wzniosłe i chwalebne są rodzaju męskiego (np. umysł) a te złe, katastrofalne i odpychające to zwykle rodzaj żeński (np. zaraza). Dość tej samczej dominacji lingwistycznej!

A więc jeszcze raz od nowa:

Piękną umysłę można poznać po tym, jak szybko potrafi zrozumieć pewne sprawy. I bez wątpienia taką umysłą jest szyszyn (ukłon wobec mężczyzn) profesory Senyszyny.

Wiadomo, że zmiany klimatu nie są neutralne wobec płci i dlatego mając to na uwadze trzeba zrobić tak, żeby były neutralne.

I tak na ten przykład mężczyźni źle znoszą wpływ ocieplenia klimatu na temperaturę piwa. Kobietom to jakoś nie przeszkadza. Więc trzeba zrobić albo tak, żeby kobietom to przeszkadzało, albo żeby mężczyznom to nie przeszkadzało, albo na odwrót. Tylko nie jednocześnie oba rozwiązania bo znów będzie nierówność!

Może w ramach pomocy Komisji Europejskiej dałoby się każdemu mężczyźnie zafundować lodóweczkę na piwo? A dla kobiet wyłączne prawo na noszenie tej lodóweczki - za mężczyzną. To wprowadzi neutralność - przynajmniej na tym odcinku.

It’s one small step for a man, but one giant leap for mankind.

I drugi projekt, który proponujemy: KUCHNIA WOLNA OD POWODZI!

Oczywiście klimatologię stosowaną należy w trybie pilnym, nakazowym włączyć w program studiów nad dżenderem (gender studies) bo póki co brylują raczej siostrzyczki z Archeo.

Nie wiemy też, czy w ramach profilaktyki nie powinno się jednak zejść z tymi studiami do podziemia, gdzie wpływ klimatu jest o wiele bardziej łagodniejszy. No i nie ma zagrożenia, że bocian przyniesie niechcianą ciążę.

 
Garsonka (bo przecież nie garnitur) zębów Joanny europosły, profesory Senyszyny

 

LINK: Blogerka Senyszyn uderza w czuły, męski punkt G. Jak zwykle zresztą. Jak ona to robi?

TOP ONE Nowy numer Uważam Rze - SPIS TREŚCI

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Technologie