Blog
From Lublin with love
lubelak
lubelak Komentuję Polskę z Lublina
0 obserwujących 64 notki 30387 odsłon
lubelak, 28 czerwca 2017 r.

Dalszy wzrost Lubelskiego

91 0 0 A A A

Kolejne dobre informacje płyną do nas z lubelskiego. Już i tak duża strefa ekonomiczna ma się rozszerzyć. Dotychczasowe 128 hektarów strefy wspierającej biznes to (stety!) wciąż za mało. Do końca bieżącego roku ma ona urosnąć do 140 hektarów, a wszystko to za sprawą Ursusa.

Autobusy jak niedźwiedzie

O Ursusie można śmiało powiedzieć, że jest bardzo silną firmą. Prawie jak sam niedźwiedź. To oczywiście nie tylko powód do dumy, ale także realna szansa na kolejne miejsca zatrudnienia i rozwój regionu. Ursus będzie bowiem montował w hali nowe autobusy. W przedsięwzięciu tym ma mu pomóc rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu. Dzięki takiemu partnerstwu lubelska firma deklaruje nakłady wysokości 60 mln złotych i zatrudnienie kolejnych 30 osób. Trudno nie cieszyć się takimi informacjami.

Strefa, ah ta strefa

Mało kto o tym mówi, mało kto zastanawia się na co dzień. Ale strefa ekonomiczna jest już z nami 10 lat – od 2007 roku. Czas jednak szybko leci… A jednak, przez ten okres firmy zainwestowały w rozwój tych 128 hektarów aż 1,4 mld złotych. Jakby komuś ta liczba nic nie mówiła… Albo twierdził, że to mało, to w strefie pracuje obecnie 4 tysiące osób. Trochę ponad 1% mieszkańców Lublina (wliczając w to dzieci, emerytów etc. Nie ma co się oszukiwać, strefa urosła już do takich rozmiarów, że nic jej nie zatrzyma. Może to tylko cieszyć, mam nadzieję, że czytelników tak samo jak mnie :). 

Opublikowano: 28.06.2017 14:07.
Autor: lubelak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Od urodzenia z Lubelskiego. Ojciec dwójki cudownych dziewczynek.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @MNIETEK No. Znać przedsiębiorczego Polaka. Do roboty leniu, a nie komentarze pisać w...
  • @Autor Cóż, jak się okazało jesteśmy niezwykle niebezpiecznym elementem. Albo po prostu...
  • @Autor Francja jak każda kobieta zmienną jest. Szkoda, że zdążyli skutecznie przeszkodzić...

Tematy w dziale Gospodarka