Blog
Fascynacja tym, co trudne
Ludwik Dorn
105 obserwujących 216 notek 915274 odsłony
Ludwik Dorn, 24 maja 2011 r.

POLSKA PREZYDENCJA W PSIM GÓWNIE

 

Informacja z portalu gazeta.pl: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80274,9657338,Wojewodzki_twarza_polskiej_prezydencji_w_Unii_,,ga,,3.html

Warszawa. W siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego odbyła się prezentacja programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Europy. W spotkaniu obok ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego i prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz kompozytora Pawła Mykietyna udział wzięli Kuba Wojewódzki i Krzysztof Materna. Wojewódzki i Materna będą reżyserować koncert będący głównym punktem inauguracji prezydencji. Spektakl ''Tu Warszawa'' odbędzie się na placu Defilad w Warszawie. Na czterogodzinnym widowisku polscy i zagraniczni artyści wykonają popularne utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej

Pan minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski może nie pamięta, ale ja pamiętam: w marcu 2008 roku w programie p. Wojewódzkiego gospodarz i jego goście wtykali zminiaturyzowane polskie flagi w atrapy psich ekskrementów.

           Być może decyzja p. ministra Zdrojewskiego jest wynikiem ignorancji i niekompetencji ( tych najbardziej twórczych sił w dziejach), ale być może, p. premier Tusk za pośrednictwem p. ministra Zdrojewskiego na sposób Apolla Delfickiego, który „nie mówi, nie milczy, ale daje znaki”, daje nam znaki, jaki ma być w jego i PO rozumieniu najgłębszy ideowy sens polskiej prezydencji w UE.

           W tej sprawie rząd p. Tuska i PO poszły o dziesięć mostów za daleko. Nie jestem specjalistą od organizowania pikiet – pikietę „W Obronie „Matoła” organizuję, bo nikt inny nie wpadł na ten pomysł – ale idea, by profanator polskiej flagi był twarzą polskiej prezydencji wymaga jednak zdecydowanej odpowiedzi. Samemu nie bardzo mi się chce, więc apeluję o zorganizowanie podczas koncertu, który będzie prowadził p. Wojewódzki pikiety. Bez żadnych haseł, bez nurzania flagi UE w ekskrementach, bo na takie pomysły mogą wpaść chętne do pikiet środowiska radykalno-narodowo-antyeuropejskie. Po prostu trzeba wynająć telebim i przez cztery godziny koncertu prowadzonego przez p. Wojewódzkiego puszczać na nim ten fragment jego programu, podczas którego wtyka polską flagę w psie gówna. Podkład muzyczny: oczywiście „Oda do Radości” z IX symfonii Beethovena, hymn Unii Europejskiej.

O Radości, iskro bogów, dziecię elizejskich pól….

           Jeśli nie będzie innych chętnych, to bez specjalnego entuzjazmu sam taką pikietę zorganizuję, wcześniej występując do MSWiA o pozwolenie na zbiórkę publiczną, bo nie mam za co wynająć telebimu. Chyba, że znajdą się sponsorzy. Jeśli są chętni, to proszę o deklaracje na adres : dorn@onet.eu.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Banuję za wulgaryzmy i aluzje do życia osobistego mojego i innych oraz agresywną głupotę połączoną z chamstwem.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @ZBYSZEK Szanowny Panie, Słowa o zabawie to żartobliwy cytacik z Mickiewicza: Dobranoc, juz...
  • @EYEOFBEHOLDER Szanowny Panie, Pytanie w punkt. Wybaczy Pan, że odpowiem jednym zdaniem, bo...
  • @PIOTR PIĘTAK Drogi Piotrze, Zgodnie z zapowiedzią, dostajesz bana. I odklej mi się od...

Tematy w dziale