10 obserwujących
360 notek
247k odsłon
236 odsłon

Fundacja Pro Patria Semper i jej kontrowersyjny prezes Piotr Dziża

Wykop Skomentuj1

Sz. P. Andrzej Olejnik
Sz. P. Daniel Tymoszuk
Sz. P. Paweł Łabno
Członkowie Rady Fundacji PRO PATRIA SEMPER
Sz. P. Maciej Wietrzyk
Skarbnik Fundacji
Sz. P. Piotr Jędras
Członek Zarządu Fundacji   
KRS  0000846276


Szanowni Panowie,

Jako jeden z nielicznych żyjących jeszcze tarnowian, uhonorowanych na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej przez Prezydenta RP jednym z najwyższych odznaczeń państwowych – Krzyżem Wolności i Solidarności – za walkę o wolną Polskę przed rokiem 1989,  pragnę zaapelować do Panów o natychmiastową zmianę na stanowisku Prezesa Zarządu Fundacji Pro Patria Semper, na którym znalazł się pan Piotr Dziża.


image
 

„Celem fundacji  - jak Panowie sami piszecie - jest: upowszechnianie ideałów oraz postaw patriotycznych, narodowych,  …  wspieranie dyskursu społecznego na temat potrzeby i granic dumy, honoru, poświęcenia …”

Po ujawnieniu przeze mnie dokumentów z IPN, wskazujących na to, iż ówczesny kustosz Muzeum Tarnowskiego, kreowany w czasie przygotowań do Święta Niepodległości w 2008 roku na „historyka niepodległościowego" Tarnowa, Kazimierz Bańburski,  był w czasach PRL-u oficerem SB i to pracującym w tym samym wydziale komunistycznej bezpieki co mordercy księdza Popiełuszki, który dziś właśnie miałyby 73 lata, (tj. zajmującym się przede wszystkim Kościołem katolickim), obecny Prezes Zarządu Fundacji Pro Patria Semper,  Piotr Dziża usiłował bronić esbeka! Co więcej, Dziża - zamiast b. oficera SB Bańburskiego - krytykuje (by nie rzec atakuje) mnie, tj.  człowieka, który ujawnił dokumenty z IPN nt. pracy kustosza w komunistycznej Służbie Bezpieczeństwa.

Szczegóły patrz tutaj:
https://niepoprawni.pl/blog/7514/esbek-kazimierz-banburski-autorytetem-niepodleglosciowym-jego-obronca-piotr-dziza

Jako autor książki „Polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa” oraz pierwszej w języku polskim publikacji nt KGB, o której ks. prof. Józef Bocheński napisał, iż jest jedną z najlepszych prac naukowych na ten temat, a także jako prelegent przedstawiający regularnie w USA, Kanadzie i Europie Zachodniej owoce swej pracy naukowej na temat polonijnych tajnych współpracowników SB , często jestem (podobnie jak moja rodzina)  straszony utratą życia, jeśli nie zaprzestanę ujawniać dokumentów z IPN demaskujących TW SB.

Przykładowo prezentuję telegram, który otrzymała moja żona z USA, z kondolencjami z powodu mej rzekomej śmierci podczas moich wykładów nt. polonijnych TW SB w Stanach Zjednoczonych.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

image

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

image

image

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

image

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Jedna z relacji filmowych nt. moich wykładów w USA:Obecny Prezes Fundacji Pro Patria Semper, p. Piotr Dziża, po opublikowaniu przez mnie dokumentów z IPN na temat w/w oficera SB, Kazimierza Bańburskiego,  przyłączył się do grona tych, którzy mnie atakują od lat za publikowanie materiałów z Instytutu Pamięci Narodowej.

Ponieważ wierzę w dobre intencje Fundacji Pro Patria Semper i doceniam szczytne jej cele, uważam, iż powinniście Panowie jak najszybciej dokonać zmiany na stanowisku Prezesa jej Zarządu, który obecnie stanowi dla niej obciążenie. W Tarnowie jest naprawdę wiele osób, które godnie będą reprezentować Waszą Fundację.

Z wyrazami szacunku

dr Marek Ciesielczyk
tel. 601 255 849
dr.ciesielczyk@gmail.com

Tarnów, 14 września 2020

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale