MacGregor MacGregor
35
BLOG

Oczywiste oczywistosci JarKacza

MacGregor MacGregor Polityka Obserwuj notkę 1

JarKacz, jak kazdy zreszta, ma swoje zady i walety. Nie raz zdarzalo mu sie przeintrygowac i przechytrzyc samego siebie. Czasami jednak, w przyplywie formy, potrafi wypunktowac wazne sprawy, ujac je dosadnie, zwiezle i rzeczowo. Za moim mentorem, kol.Wiecheciem, nazywam te wypowiedzi “oczywistymi oczywistosciami JarKacza”.

 
Oto najswiezszy przyklad:
 
- Mam list do premiera Donalda Tuska, w którym to liście zawieram dwie propozycje - powiedział Jarosław Kaczyński.
Pierwsza propozycja, to stworzenie w PE nowej frakcji z PiS i brytyjskimi konserwatystami i ugrupowaniem z Czech i wystąpienie ze zdominowanej przez Niemców EPP. - PO ma taki obowiązek, inaczej to będzie nielojalność wobec narodu. Z Polski nie można robić kubła na śmieci - powiedział Kaczyński. - Druga propozycja to wspólne wystąpienie moje i Tuska i ewentualnie przedstawicieli innych partii do Angeli Merkel, że nie możemy akceptować postawy antypolskiej i antyeuropejskiej jej partii - wyjaśnił prezes PiS.

- Europa nie może wracać do terytorialnych sporów, bo w gruncie rzeczy tu chodzi o spór terytorialny - dodał szef PiS.

CDU/CSU chcą potępienia wszystkich wypędzeń, jakie miały miejsce w Europie, w tym także przesiedlonych z polskich Ziem Zachodnich Niemców tuż po II wojnie światowej.
 
Grzecznie, asertywnie, ponad partyjnymi podzialami, w interesie Polski.
MacGregor
O mnie MacGregor

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (1)

Inne tematy w dziale Polityka