Prawda czy kłamstwo?
Lepiej nigdy nie znaczy lepiej dla wszystkich?
6 obserwujących
104 notki
304k odsłony
1294 odsłony

Przygotujmy się na rosyjskie udrzenie już 27.01.2020! Może nami zachwiać!

Wykop Skomentuj22

Rosyjskie uderzenie dopiero nastąpi? To co teraz się dzieje to tylko wstęp przed tym co ma się wydarzyć? Tak przynajmniej twierdzi cześć komentatorów analizując przebieg nowej a może wcale nie takiej nowej wojny informacyjnej jaką zaczęła prowadzić Rosja w stosunku do Polski. Histeria, którą tworzy administracja kremlowska to sprytnie zaplanowana "animacja" mają na celu poprawić notowania Putina związane z wewnętrznymi problemami w kraju? Ale czy tylko? ...a może to tylko jeden z celów a głównym jest coś zupełnie innego? Wg jeden z teorii przez niektórych uważanych za spiskową - Putin bardziej niż kiedykolwiek myśli o nowym porządku świata, a jeśli nie całego świata to przynajmniej w Europie Wschodniej. Niektórzy analitycy uważają, że rosnący konflikt pomiędzy USA a Chinami przerodzi się w otwartą wojnę. A Polska i Bałty mają być kartą przetargową w rozgrywce pomiędzy Rosją a Zachodem. Jeden ze scenariuszy zakłada poświecenie całej Europy Wschodniej. To cena jaką ma zapłacić USA i Europa Zachodnia za poparcie w wojnie z Chinami. Czy to w ogóle możliwe? Czy świat zachodni jest w stanie nas poświęcić za cenę chociażby względnego spokoju na swoim terytorium albo za to aby zyskać na czasie w przygotowaniu do wojny? ...to na razie tylko science fiction? ...a jeśli jednak nie?


Najbliższe dni i tygodnie wypełnione będą wydarzeniami, które można nazwać areną do wygłaszania opinii. 75 ROCZNICA WYZWOLENIA NIEMIECKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY AUSCHWITZ przypada już 27 stycznia 2020r. To właśnie wtedy będzie można okazać światu nową "prawdę" na temat tego kto był katem a kto ofiarą w II WŚ. Warto pamiętać przy tym, że w 2015r. transmisja z obchodów była relacjonowana przez ponad 268 telewizji z całego świata. Już na większy przekaz z pomocą kanałów informacyjnych liczyć nie można. To jeden z tych nielicznych momentów, w których wroga agresja za pomocą mediów może okazać się dla nas wizerunkowa bolesna. Czego należy się więc spodziewać? ...o to jest pytanie?! Zostaniemy przedstawieni jako antysemici kolaborujący z nazistami? ...a przy okazji oberwiemy za zburzenie Bastylii, posądzeni zostaniemy za podsycanie konfliktu w Rwandzie pomiędzy plemionami Hutu i Tutsi a nawet wmówią nam, że to polska armia dokonała 7 grudnia 1941r nalotu na amerykańskie bazy floty i lotnictwa w Pearl Harbor na Hawajach? To było tylko pół żartem - a na serio jak daleko może posunąć się reżim ze wschodu?

image


Jak możemy się bronić w obliczu putinowskiej propagandy? Może podczas najbliższej rocznicy wyzwolenia Auschwitz czas opowiedzieć historię w trochę inny sposób niż to było robione dotychczas? Może za pośrednictwem mediów - a może również i za pośrednictwem serwisów społecznościowych czas pokazać historię nie tylko pod kątem faktów historycznych ale przed wszystkim pod kątem emocji. Fakty nie zawsze są pamiętane, ba nawet nie chcą być przez nikogo pamiętane - ale emocje, które poruszają nasze serca już jak najbardziej. Jak to zrobić? Pozornie wydaje się to trudne - ale czy rzeczywiście? Mamy w swojej historii wielu bohaterów, którzy poświęcili swoje życie za innych w tym za żydów. Jednym z nich był np. znany chyba wszystkim w Polsce - Janusz Korczak, który stanął na czele 200 podopiecznych z domu sierot i złożył ofiarę z własnego życia. A przecież takich historii w okupowanej Polsce było setki jak nie tysiące. W przeciwieństwie do Putina nie musimy kłamać. Mamy co pokazać - prawdziwe historie - które chwytają za serce. Pokazanie tych emocji na tle prawdziwej historii jest najskuteczniejszą bronią przeciw kłamliwej propagandzie. Zróbmy to mądrze, stanowczo i razem. ...i choć nam Polakom trudno jest razem żyć w czasach pokoju to teraz na nowym froncie walki ideologicznej stańmy razem, wspólnie i solidarnie! 


PS. Nie nauczyliśmy się jeszcze animować czyli pokazywać emocji na tle faktów historycznych. Rosjanie animują poprzez sianie strachu. Niemcy od wielu lat świetnie grają historią do tego stopnia, że poprzez parodię, satyrę czy humoreski spłaszczyli wizerunek Hitlera do poziomu chorego wariata - z którego nawet czasem da się pośmiać. A my Polacy wciąż nie umiemy zaanimować naszych historii aby zaprezentować się jako naród wspaniałych bohaterów, niezakompleksionych męczenników i...


Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka