Okiem rewolucjonistki i...
Words are like weapons, they betray
10 obserwujących
150 notek
387k odsłon
  731   1

Putin wkrótce pożre Polskę? Dla niego wojna ma sens jeśli celem jest cała Europa Wschodnia

Chcesz pokoju - szykuj się do wojny. Tego chyba nikomu już dziś nie trzeba tłumaczyć. Ale na naszych oczach rodzi się chyba nowa era, w której chyba nie ma miejsca na pokój. Przy tym trudno zrozumieć powody rosyjskiej agresji. Pojawia się mnóstwo pytań bez odpowiedzi. Putin raczej nie ryzykowałby sankcji i izolacji międzynarodowej dla samej Ukrainy? ...ale już dla inwazji na całą Europę Wschodnią byłby w stanie zaryzykować wiele? Przy dyskusji na temat konfliktu pomiędzy Rosją a Ukrainą i potencjalnej agresji na Polskę - ciągle powtarza się tylko jedno. Jesteśmy pod parasolem bezpieczeństwa NATO i nic nam nie grozi. Czyżby? Czy świat zachodni jest gotowy na konfrontację militarną z Rosją? ...a co jeśli strach będzie silniejszy od zdrowego rozsądku i NATO oraz UE poświęci nas za cenę spokoju i zyskania realnego czasu na przygotowanie się do starcia z Putinem? Czy Brytyjczycy albo Hiszpanie będą chcieli bić się za Przemyśl albo Białystok? 


Przez ostatnie dni byłam w stałym kontakcie z 38-letnim Iwanem z Charkowa. Rosyjski pocisk rakietowy trafił w blok mieszkaniowy - w którym mieszkała jego rodzina. W zgliszczach zawalanego budynku zginęła jego ciężarna żona oraz 9-letnia córka. Jego ból i cierpienie jest nie do opisania. Kilka godzin temu straciłam z nim kontakt. Zakładam najgorszy scenariusz - w tym nawet samobójstwo. ...a to tylko jeden z setek tysięcy dramatów ludzkich. Wielu z nas kompletnie nie jest w stanie pojąć tego - co przechodzą nasi sąsiedzi. Wielu z nas nie przyjmuje do wiadomości tego, że my również możemy stać się ofiarą Putina. Na Ukrainie mówi się coraz głośniej o tym, że następnym celem Kremla jest Polska. Dla samego Putina ta wojna ma teraz sens - jeśli celem jest zajęcie całej Europy Wschodniej. Na Zachód Polska też nie ma co liczyć? NATO nas poświęci w imię chwilowego spokoju i zyskania czasu do przygotowania się do wojny z Putinem? 


Nie ma co się oszukiwać. Polityka Niemiec wobec Rosji to katastrofa dla całej Europy. Przez ostatnie 20 lat hodowano schizofrenicznego zbrodniarza, który terroryzuje świat ludzi chciwych, słabych i skorumpowanych. A teraz ten sam świr wziął cały świat za zakładników. Ale jeszcze gorsze jest to, że wciąż elity polityczne w Niemczech marzą i dostają orgazmu na wieść o zajęciu Ukrainy i ponownym rozpoczęciu handlu z obłąkanym dyktatorem. ...a może w Niemczech elity już przehandlowały Ukrainę i wkrótce zrobią to samo z Polską? ...może już czas otwarcie też mówić o tym - kim są dziś nasi zachodni sąsiedzi? ...koniem trojańskim w Europie czy zachłannymi i skorumpowanym idiotami?


Z ostatniej chwili: Wg Dymitra - Iwan popełnił samobójstwo. Pozostawił list pożegnalny, w którym wyraził swój ból po stracie rodziny. Ponoć ofiarą stała się także jego 17-letnia siostra - która zginęła od postrzału, stojąc przed apteką. Wszystkich, których kochał - stracił. Nie miał dla kogo żyć.

Zobacz galerię zdjęć:

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka